URREJTJE DHE RACIZEM

Shko poshtë

URREJTJE DHE RACIZEM

Mesazh nga ALFRED HASANAJ prej Sun 21 Mar 2010 - 4:18

PSE NE SHQIPETAREVE NA URREJNE KAQ SHUM POTHUAJESE NE TE GJITH EUROPEN? CJU KEMI BERE ATYRE ?
avatar
ALFRED HASANAJ
Hapesira Jone - Forum
Hapesira Jone - Forum

<b>Postime</b> Postime : 34
 <b>Piket</b> Piket : 48
Regjistruar : 09/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : TIRANE

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: URREJTJE DHE RACIZEM

Mesazh nga Geri prej Sun 21 Mar 2010 - 5:16

Nga gjerat e bukura qe bejm.Nga qeveria e mir qe kemi
E Kush mund t'na doj ne me gjithe keto bllockulla qe bojn pushtetaret pa mos te ulemi me posht.
Dhe s'na duan sepse jemi njerz qe sikur te futemi ne BE askush sdo rrij ne Shqiperi te gjithe kan qef te ikin sa e sa me larg ketij vendi qe dita dites po e ul vleren e vet.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: URREJTJE DHE RACIZEM

Mesazh nga Tila prej Sun 21 Mar 2010 - 22:45

Na kan zili ndaje na shajne,se jemi me te mir se ata
avatar
Tila
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 144
 <b>Piket</b> Piket : 161
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: URREJTJE DHE RACIZEM

Mesazh nga Interesant prej Sun 21 Mar 2010 - 22:52

Mendoj se kjo pyetje ka dy pergjigje te cilat jane paksa kontradiktore ne mes vete. Ne njeren ane na urrejne me arsye, ndoshta, dhe ne anen tjeter pa arsye.

Urrejtja te cilen ata e shofin te arsyeshme eshte per shkak te individeve te caktuar qe i kan jap hije dhe imazh te keq keti populli me vlere.

Ndersa ajo cfar eshte urrejtje pa arsye eshte sepse ky popull i vogel ne numer ka nje histori te pasur dhe shume me vlere qe nuk e posedojne shume popuj te tjere, gje qe i ben ata te xhelozojne dhe te fyejn dhe urrejn pa nevoj dhe pa shkas.

Problemi pse populli shqiptar dita dites mezi pret te ik nga ky vend eshte problem shumevjecar, ku populli shtypet nga qeveritaret apo nga ata qe udheheqin shtetin tone. Nje njeri duhet te punoi nga 8 deri ne 12 apo me shume ore qe te arrije te marr nje page modeste mesatare 150 euro ne muaj, ku kjo page nuk i mbulon as shpenzime minimale, dhe kjo eshte ajo arsyeja pse populli shqiptar vuan per nje jete me te mire, ndersa dikush i shtyp ata qe te mos arrijne ate cfar ata pretendojne.
avatar
Interesant
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1110
 <b>Piket</b> Piket : 1115
Regjistruar : 24/10/2009
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Peja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: URREJTJE DHE RACIZEM

Mesazh nga Gjimnazistja prej Mon 22 Mar 2010 - 3:55

Eshte e vertete qe ne pothuajse te gjithe na urrejne.
Une shpjegimin dhe mendimin tim per kete teme do ta lidhja me emigracionin.
Eshte e vertete qe ne, ne emigracion pervec fitimit te bukes se gojes, duhet te perballeni edhe me paragjykime dhe veshtiresi te tilla, nga me te ndryshmet.
Sa e sa raste ne duhet te ndryshonim identitet, duke mohuar vetveten per tu pranuar ne shoqerite e huaja, sepse te tjeret sapo degjojne qe jemi shqiptare, detyrohen te mbajne distancen dhe shume te rralla jane ato raste kur nje shqipetar ka care dhe ka ecur perpara.
Kudo, ne bote krimet qe kryhen, patjeter duhet te dale edhe emri i ndonje shqiptari, por keto popuj, harrojne se krimineli, kushdoqofte ai quhet kriminel dhe jo domosdoshmerisht duhet te quhet shqiptar.
Te tjeret, marrin parasysh shembujt negative tonat, sapo degjojne fjalen shqipetar, por ata harrojne se ne kemi edhe figura te tjera, ne plane kombetare dhe nderkombetare dhe keto duhet te jene te vlefshme per identifikimin tone.
avatar
Gjimnazistja
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1685
 <b>Piket</b> Piket : 1786
Regjistruar : 27/02/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : rreth e rrotull

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: URREJTJE DHE RACIZEM

Mesazh nga Burrelsja prej Sun 16 Jun 2013 - 18:34

ALFRED HASANAJ shkruajti:PSE NE SHQIPETAREVE NA URREJNE KAQ SHUM POTHUAJESE NE TE GJITH EUROPEN? CJU KEMI BERE ATYRE ?
asgjo su kena bo po jemi krenar su nenshtrohemi na marrshin tkeqen nejemi ma tbukrit ma tzgjutit me embelsirat...ma tzot ncdo aspekt po skena qeveritart e duhur ndaj na kan inat
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 23
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: URREJTJE DHE RACIZEM

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi