Maturantja 98 vjeçare

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Maturantja 98 vjeçare

Mesazh nga Vizitor prej Tue 30 Mar 2010 - 4:20

Maturantja 98 vjeçareIda Ruth Hayes Green (98 vjeçare) të hënën më në
fund priti momentin e madh dhe mori diplomën e shkollës së mesme. Pas vdekjes së
nënës, derisa ka qenë ende fëmijë, u deshtë ta harrojë shkollimin, duke qenë se
ajo kujdesej për familjen sepse ishte fëmija më i vjetër në mesin e dymbëdhjetë
fëmijëve.
Përkundër “agjendës” së ngjeshur arriti t’i kryejë dhjetë klasë të
shkollës fillore. Vitin e kaluar shtëpia e pleqve kontaktoi një institut arsimor
dhe arritën një marrëveshje bashkëpunimi.

Një vit më vonë Ida Ruth në
Shtëpinë e Pleqve në New Jersey mori më në fund diplomën e merituar të shkollës
së mesme.

“E kam dashur këtë diplomë një kohë të gjatë. Më në fund
dëshira mu plotësua”, tha “maturantja”. Ida Ruth në maj bëhet 99-
vjeçare
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi