Itali, Shqipëri: Kapen mbi 1 ton drogë, 7 të arrestuar

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Itali, Shqipëri: Kapen mbi 1 ton drogë, 7 të arrestuar

Mesazh nga Vizitor prej Fri 2 Apr 2010 - 2:14

Itali, Shqipëri: Kapen mbi 1 ton drogë, 7 të arrestuar
Me 2.4, 2010
Një operacioni i përbashkët mes Shqipërisë dhe Italisë ka
rezultuar në sekuestrimin e një sasie të madhe lënde narkotike si dhe në
arrestimin e disa prej trafikantëve.

Nga operacioni i përbashkët kryer njëkohësisht në Leçe të Italisë dhe në
qytetin Memaliaj në Shqipëri, është bërë i mundur bllokimi i një sasie të
konsiderueshme lënde narkotike prej rreth 1 ton e 115, 5 kg, si dhe arrestimi i
7 personave.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi