Klinë: Gënjeshtra e 1 prillit i kushton 20 ditë burg

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Klinë: Gënjeshtra e 1 prillit i kushton 20 ditë burg

Mesazh nga Vizitor prej Fri 2 Apr 2010 - 20:37

Klinë: Gënjeshtra e 1 prillit i
kushton 20 ditë burg
Klinë. Gjykata
Komunale për Kundërvajtje në Klinë ka dënuar me 20 ditë
burg
personin që të enjten, me 1 prill, e njohur si dita e gënjeshtrave,
kishte
gënjyer policinë për sulm dhe grabitje në Raiffensen Bank në
Klinë. Kjo
konfirmohet nga zëdhënësi rajonal i Policisë, rreshteri
Xhevat Ibra.
Ai i ka thënë së ky qytetar është dënuar me 20 ditë
burg të menjëhershëm me
aktvendim të Gjykatës Komunale për
Kundërvajtje në Klinë për lajmërim të
rrejshëm që është pasuar edhe
me një aksident të automjetit policor dhe plagosje
të tre te
policëve me këtë rast.
“Personi në fjalë dënimin do ta vuajë në
Pejë”, ka thënë zëdhënësi
Ibra.

Qytetari R.B. nga Klina, rreth 30 vjeç, të enjten më
1 prill kishte bërë
shaka me policinë duke i gënjyer se është
sulmuar banka Raiffiesen në Klinë.
Policia kishte shkuar menjëherë
në vend të ngjarjes dhe kishe mësuar se fjala
është për lajm të
rremë.
Mirëpo, një patrullë e policisë, që ishte në rajonin e
Zllakuqanit, me të
dëgjuar informatën, rrugës për të në Klinë, për
t’iu dalë në ndihmë kolegëve,
ishte përplasur në një shtylle
elektrike.
Tre policë kanë mbetur të plagosur, ndërsa vetura e
policisë është dëmtuar në
masë të madhe. Edhe një polic tjetër ishte
lënduar në një shufër metali afër
kësaj banke. Që të gjithë policët
shërbejnë në Stacionin e Policisë në Klinë.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi