Histori Dashurie

Shko poshtë

Histori Dashurie

Mesazh nga engjell a djall prej Sun 26 Apr 2009 - 18:30

TE GJITHA HISTORIT PER DASHURI me respkt eri
Disa vite me pare, kur mendja printe para cdo gjeje, duke pare
moshataret e mi qe kishin te dashura, thashe me vete: "te bej edhe une
nje". Kisha shume simpati per shume vajza dhe kisha shume shoqeri me
vajza, por zemra ndalonte para njeres qe me shume mundime arrita ta
beja per vete. Isha shume i lumtur perkrah saj. Kot nuk thone: "Nis si
loje dhe perfundon ne dashuri te vertet" keshtu ndodhi me mua. U
dashurova me engjellin. E quajta engjell sepse per mua e tille ishte.
Ditet kalonin dhe dashurija jone rritej e rritej. Kaluam bashke kater
vjet. Gjate kesaj kohe une isha me i luimtur se kurre, lumturi
perjetonte edhe ajo. Te afermve te mi une u pata treguar per te. Ajo
vinte edhe te shtepia ime, por familjaret e saj nuk dinin gje. Ne kohe
kur ishim me mire se kurre, si ne cdo histori dashurie qe pershkruhet
ne filma dhe libra, gjerat nuk ecen ne vaj. Vellain qe kisha ne itali
nuk e kisha informuar se me ke vajze isha dashuruar. kur ai erdhi dhe
me pa me te u be si bishe. nga ai moment ne shtepine tone kishte sherr.
sebepi i sherrit isha une sepse meresha me nje vajze te perdale. kjo
nuk ishte aspak e vertet. pasi une ate jo qe e doja shume por edhe e
njihja mire se cvajze ishte. vlerat e kesaj do ti tregoj ne fund por
fjalet e vellait ne adres te saj ishin fund e krye nje trillim dhe me
vone do ta kuptoja pse-ne. Sherret ne shtepi nuk me benin pershtypje
sepse une ate vajze e doja shume. Vazhdova ta takoja si me pare dhe nje
dite ia thashe arsyen e sherreve ne familje. Ajo u skuq dhe u be flak.
"Ta them une arsyen te tua ne familje. une e dija se X eshte vellai yt
por kur ai ka qene ketu permes nje shoqes se tij ka shprehur deshiren
per te me takuar. une nuk kam pranuar". Kjo ishte e rende per mua. tani
e kuptova reagimin e vellait. u ndodha ngushte por fundja ata nuk ishin
takuar kurre. Dashuria jone vazhdoi. Nje dite na gjeti motra e saj ne
nje vend ku rrinim shpesh. Ketu dashuria jone do te merte nje goditje
te keqe. Ajo u largua bashke me motren. Ate nate ne shtepine e tyre
kishte pasur shume sherre. ate e kishte qelluar si e ema ashtu edhe e
motra e saj. Kaluan dy jave dhe ajo nuk po dilte nga shtepia nga
shqenjat qe kishte ne trup. Kur e takova edhe kur e puthja i dhimte
trupi, U perpoqa ta qetesoja. Lotet e saj lanin trupin tim. E cmund te
beja me teper, isha vetem 22 vjec! Vendosa ti propozoja per martes.
Biseduam dhe rame dakord. Skishte si te ndodhte ndryshe. 4 vite dashuri
ishte prove e madhe per ne. Vendimin per tu martuar ua thashe te
shtepise. U be nami "Kete nuk mund ta besh kurren e kurres" - tha
vellai. Babai dhe nena heshten. Iu drejtova babait: "me ose pa ju ate
vajze do ta mar". Ne familje e shtro edhe disa here kete debat, derisa
nje nate ju thashe prinderve sekretin tim te madh: Une dhe engjelli jo
vetem qe duheshim shume por, prisnim edhe nje femije. Babait dhe neses
ia mbusha mendjen. Im ate foli me vellain dhe me ne fund edhe atij ju
mbush mendja. Ate nate cdo gje po shkonte shume mire, por krejt ndryshe
ishte situata ne shtepine e saj. Une arrita ta bindja familjen time dhe
po beheshim gati qe te kerkonim doren e saj. Ne shtepine e saj motra
kishte treguar se ajo priste nje femije dhe te gjithe si te cmendur
kishin filluar dhunen mbi te. Ne kohen kur une fluturoja nga gezimi ajo
ishte ne momentet e veta me te keqija. U zgjova ne mengjes dhe u beme
gati une, babai dhe vellai per te shkuar ke shtepia e saj per ti
kerkuar doren. U nisa dhe ne mendje me mbeten fjalet e mamit: "Bir si
sot nuk te kam par me te bukur". Vura buzen ne gaz dhe ajo me lot ne sy
shtoi: "Bir mere ate vajze qe te do zemra, qofsh i lumtur perjete". Me
puthi ne faqe duke me dhene urimin. Nuk harroj syte e motrave dhe te
kunatave qe shkelqenin nga gezimi. Si me i vogli qe isha, dasma ime do
te behej shume e madhe, por ne rastin tim vlente shume ajo fjala e
urte: "Peshku ne det dhe tigani ne zjarr". Rruges me duket se te gjithe
me shikonin mua. Vertet jam i bukur, por jo aq sa te bie ne sy te te
gjitheve. Kur po afroheshim ke shtepia e saj, pame se hynin e dilnin
shume njerez. Njeri po vinte drejt nesh. E pyetem cfare kishte ndodhur
dhe ai si per inatin tim tha: "Filanka ka vrare veten". Ne ate momend
zemra ndali rrahjet, por kembet me ndalen te shtepia e saj. Hyra
brennda si nje i droguar. Perplasa shume njerez qe donin te me
ndalonin. Vajta te krevati ku ate e kishin veshur si nuse. O zot
bertita me te madhe, -nuk eshte e drejte qe nje vajze kaq e re te behet
nuse e vdekur. Me pas e qava me fjale. Shumica nisen te vajtonin me
mua. Mbaj mend se i jam lutur zotit te me merte edhe mua bashke me
engjellin . Nuk e doja me veten. Shume njerez u larguan bashke me mua
nga mortja, e kuptuan se familja ishte fajtorja e vetme per vendimin qe
kishte mare ajo. Nje nate me pare , kur te gjithe si te cmendur kishin
nisur dhunen mbi te . dhe ajo e stresuar dhe e trembur arriti ti jepte
fund jetes se saj. Une arrita ta kaloj kete dhimbje te madhe me ndimen
e familjes qe e falenderoj shume. E di se ne kete jete nuk do te dua
kaq shume nje njeri tjeter. Ajo ishte endrra ime. Me veprimin qe beri
me dha te kuptoj se me donte. Une ende jetoj me peshen e fajit qe nuk
munda ta ndaloj dhe sot do te kishim femijen tone. Per kete gje doja
pyesja familjen e saj, se besoj se ndonjerit prej tyre do ti bjere ne
dore kjo histori: Sa te pa shpirt paskeni qene! Ne vend te zemres
paskeni patur gure! Mire neve qe na shkaterruat jeten, po femija cfare
kishtee Dua te pyes motren dhe mamin e saj: a keni shpirt femree Ti
mami i saj nuk je ndjere mire kur ke pritur te behesh me femijen tende
Ti, motra e saj. me kete ligesi qe ke bere nuk do te behesh nene kurre.
Zoti vonon por nuk harron. E di qe ti ke mbetur rrugeve. Per shpirtin e
asaj qe desha dhe dua une do tju urrej gjithe jeten. Ne fakt ju
meritoni tjeter gje, por une nuk jam vrases. Te nderuar lexues, me
shprese se historia ime do te pritet e qete, pa lot e dhimje, ju uroj
suksese ne jeten dhe fatin tim mos e paste njeri, sepse vuajtjet qe kam
kaluar zor se perballohen nga i gjalli. Duke ju uruar edhe nje here fat
pres pergjigje nga ju cdo mendim.


Edituar për herë të fundit nga eridr në Tue 28 Apr 2009 - 10:48, edituar 1 herë gjithsej
avatar
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

http://hapesira.forumotions.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi-n

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga engjell a djall prej Sun 26 Apr 2009 - 18:30

MARTESA E ADOLESHENTES

dikur isha shembull ne shkolle
tani per atehere qaj me ore
ajo dashuri qe ndjeja
me vrau si rrufeja
tani njeriu qe dashurova
me tha te tradhetova
kam nje femije qe per te luftoj
shume gjera po i toleroj
dikur luftova per dashurine
tani bej lufte per femijen
ku humbi dashuriae
ku u tret riniae
jam e bindur e sigurt
se zemra eshte e ngurte
po vuaj nuk e kam askend
po qendroj ne nje vend
tani jam prind e kuptoj
per femije sa vuaj e kaloj
keshtu bene prinderit e mi
nuk isha si duhej femije
nuk iu shperbleva mundin
u rrita ne ngrohetesin familjare
me harmonine dhe lumturine familjare
me rriten prinderit si princeshen
keshtu mesova pa pushim
qe te korri perparim
ne shkollen fillore u dashurova
dhe mesimin e leshova
kjo me erdhi me rinine
por me humbi lumturine
ne shkollen fillore u martova
rinine fare nuk e shijova
tradhetova prinderit dhe veten
tani luftoj me gabimet dhe jeten
shkollen fare nuk e vazhdova
me kete jete une deshtova
gjashtembedhjete vjeqare nuse
me fustane e buze te kuqe
muhabete te shtepise
nga harmonia e rinise
per te vetmen gje qe luftoj
eshte femija qe me gezoi
eshe fryti i dashurise sime
per te tani pesoj deshtime
ah sikur t'i kisha prinderit prane
largesia nga ta zemren ma vrane
por une i tradhetova
qdo denim meritova
ata mua me nuk me flasin
valle per mua mendjen vrasin
une asgje nuk meritova
si femije jeten e shijova
tani vetem ne shtepi
vete nene vete femije
nuk veshtroj diell as hene
mendoj vetem per time nene
i kujtoj fjalet e saj
edhe syte e saj me vaj
babai kur me mallkoi
nena me tha smund te bekoj
jeta mu be e vrerosur
jam shum e mllefosur
kam dhimbje ne shpirt
nuk verej as drite as dite
meritoj qdo denim
ndjehem si ne mergim
pa dshuri pa lumturi
une ende jam vete femije
pas gabimit u pendova
pse kaq e re u dashurovae
tani jetoj me vetmine
ngrohtesi kam vetem femijen
kjo eshte martesa e nje adoleshente
qe vuan per prinder ,per vete
per femije e ardhmeri
ah kjo e hidhura rini :'(
avatar
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

http://hapesira.forumotions.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi-n

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga engjell a djall prej Tue 28 Apr 2009 - 10:45

MOS ME JEPNI CDO GJE QE KERKOJ.
DISA HERE KERKOJ, QE TE SHIKOJ SE SA LARG DO TE ME LINI TE SHKOJ.

MOS ME BERTISNI, SEPSE ME MESONI QE EDHE UNE TE VEPROJ NE KETE MENYRE, QE NUK DESHIROJ TA NDJEK.

MOS ME URDHERONI GJITHMONE.

ME PYESNI.

NESE, ME PREMTONI TE ME JEPNI DICKA, BEJENI.

MOS ME KRAHASONI ME TE TJERET, NE MENYRE TE VECANTE ME VELLEZERIT (MOTRAT) E MI.

MOS NDERRONI MENDIM, PER ATE CFARE UNE DUHET TE BEJ.

VENDOSNI DHE QENDRONI TE PALEKUNDSHEM.

ME LINI EDHE MUA TE BEJ DISA GJERA, SEPSE NDRYSHE NUK DO TE MESOJ KURRE.

MOS ME THONI: "BEJE KETE, SEPSE DISA HERE AS QE E DINI ARSYEN".

NESE BENI GABIM, PRANOJENI. ME NDIHMON EDHE MUA QE TE PRANOJ GABIMET E MIA.

MOS ME KERKONI QE TE BEJ GJERA, QE AS JU VETE NUK I BENI.

ME MESONI QE TE NJOH DHE TE DUA PERENDINE.

NESE JU THEM NJE PROBLEM TIMIN, MOS ME THONI SE NUK KENI KOHE PER BUDALLALLEQE TE TILLA, OSE SE KJO NUK ESHTE DICKA E RENDESISHME.

MUNDOHUNI QE TE ME KUPTONI DHE TE ME NDIHMONI!
avatar
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

http://hapesira.forumotions.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi-n

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga engjell a djall prej Tue 28 Apr 2009 - 10:46

Fjale te pathena

Ai e pa ate ne mes te turmes dhe prape e njohu.Shpejtoi hapin derisa e arriti dhe pyeste veten nese valle duhet te buzeqeshte.S’dukej sikur kishin kaluar 15vjet.Ne fillim ajo nuk e pa.Ai butesisht e preku te supi i xhaketes.
‘Pershendetje Era’,tha ai embelsisht.E dinte qe nuk kishte bere nje gabim,jo kete here.Per vite te tera e kishte perfytyruar kete cast.
‘Gezim!’,tha ajo dhe zemra i shpejtoi rrahjet. Kujtoi veren e pare qe kishin kaluar bashke.Ishin te dy 18.I kujtohej kur ai e mbeshteste koken e tij mbi barkun e saj,duke bashkuar gishtat e duke i pershperitur njeri tjetrit per jeten e tyre bashke.
‘Befasohem qe ende me njeh’,tha ai pa mundur te frenonte doren qe i dridhej dhe tani,perseri si femije.
‘Vertet?’Ajo buzeqeshi...e kishte menduar shume kohet e fundit.”Nuk je kthyer serish ketu?’E dinte qe jo,ia njihte deshiren e madhe per te udhetuar.
“Jo,’tha ai ‘Jam ende ne Londer.’
Ajo e pa.Ishte i njejti,i vetmi me te cilin ishte dashuruar.Koka e tij,floket e tij,ata floke te dashur qe kushedi sa here i kishte perkedhelur...fytyra qe e kishte enderruar shume neteve te erreta ishte mbushur paksa...
‘Erdha per varrimin’,tha ai’babai pesoi nje infrakt.Ndodhi krejt papritur.’
‘Me vjen keq’,tha ajo,ndonese nuk i vinte keq.E dinte qe babai e kishte keqtrajtuar.
‘Faleminderit!’tha ai,pavaresisht se nuk ndiente asgje.Kishte ardhur me shume per te emen qe tashme duhej te ndihej e lehtesuar. ‘Po ti?’pyeti ai.
‘Jam ne Londer,gjithashtu’tha ajo dhe levizi floket me nje gjest qe ai ende e ruante ne kujtesen e tij ‘martohet motra.’
‘Po prinderit e tu?’pyeti ai.
‘Mire’tha ajo dhe ne mendje i erdhi fytyra e tij si e admironte atehere familjen e saj.
‘Po nxiton per diku?’pyeti ai.
‘Jo,thjesht shtyj kohen’ u pergjigj ajo.
‘Atehere dalim bashke’propozoi ai.
Te dy filluan te ecnin drejt ‘Sofres’,bari i tyre i dashur,ku shume pasdite kishin kaluar me kafe ne duar duke bere plane per te ardhmen.Rrugica te njohura,rrugicat ku perseri shkelnin kembet e tyre,rrugica qe me kenaqesi ia prisnin hapat.
‘Keshtu pra Gezim vazhdon ende te shkruash’ dhe ne mendje i erdhen poezite qe ai ia kishte dedikuar asaj,vetem asaj.
‘Jo’u pergjigj ai ‘ndoshta te duket e pabesueshme,por jam bere avokat.’
‘A te pelqen?’pyeti ajo.
‘Po’genjeu ai ‘Me fol per veten.Vazhdon ende te pikturosh?’Dhe mendoi per portretin e saj qe ende e mbante ne dhome.
‘mmm...jo’u pergjigj ajo duke pyetur veten nese ai ende e kishte autoportretin qe ajo i kishte dhuruar.
‘Nuk pikturon me fare?’ e pyeti ai duke kujtuar te gjitha ato pasdite te kaluara bashke mbi nje krevat,duke u lyer me bojra.
Ajo buzeqeshi dhe ai e veshtroi dhe nje here ate goje te vogel.Sa here e kishte puthur,sa do te donte ta puthte prape.
‘Ku jeton ne Londer?’pyeti ajo.
‘Veri,Hampstead’ u pergjigj ai duke menduar per te gjitha ato nete kur kaq shume do te kishte deshiruar te kishte dike prane.
‘Po ti?’ pyeti ai.
‘Jug,Clapham’ tha ajo dhe rishikoi dhe njehere murret e zbrazta te dhomes se saj.
....’Oh Gezim nuk e di pse u largova ate nate!’ tha me ne fund ajo.
‘Cdo gje eshte ne rregull’tha ai ‘te kuptoj’ genjeu perseri.Jo s’kuptonte asgje,s’donte te kuptonte asgje. ‘Gjera te tilla ndodhin kur je i ri.’ Perse te ndodhnin? Ai s’e meritonte nje trajtim te tille.
‘Besoj se ke te drejte’ tha ajo duke u munduar te kaperdije zhgenjimin qe ai tani s’ndiente me asgje. ‘Duhet te shkoj’tha ajo dhe mezi mbante lotet qe ishin gati te rreshqisnin prej syve te saj.
‘Do te jap numrin tim’ tha ai dhe me stilolaps e shenoi mbi fature dhe ia futi ne xhepin e cantes.
‘Mirupafshim Era.’
‘Mirupafshim Gezim.’
Edhe sot e kesaj dite ajo e kontrollon canten per te pare nese numri i tij vazhdon te jete akoma aty
.
avatar
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

http://hapesira.forumotions.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi-n

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga engjell a djall prej Tue 28 Apr 2009 - 10:46

jetoj per ty

Aq shumë , dashuria e jote me është berë sikur uji pa të cilen nuk do të mundja të jetoja, dhe ne ato pika të ujit , ta freskoj shpirtin e etur që veq ashtu mbijeton të mos venitet e të thahet ,sikur një lule në kopshtin e saj.
Ne doren tende do të doja të ledhatohem sikur të isha mendafshi me i butë i kesaj bote .
Ne gjirin tendë , do të doja të ndegjoj ritmat e zemrave tona ne një tempo të rrahjeve të përbashketa dhe të panderprera.
Dashuria i gjunjezon të medhenjet , pushtetaret , dijetaret , ndersa une jam më i thjeshti , që jam i gjunjezuar ne një dashuri si tenden , e cila me kohen do të trijumfoj si një nder më të pastertat , me të mirat dhe me të vlefshmet dhe besniket.
Nuk do të doja të themë se do të vdisja për ty, por të jetoja për ty dhe vetem për ndershmerin tende që të bejë edhe të pamunduren të mundur , e atehere kur do të vdisja shpirterishtë , do të isha i gezuar nese akoma ne ty jetoj sikur i vetmi i cili të deshti shumë dhe të vlersoj shumë dhe do të mirëprisja cdo lule tenden mbi varrin tim , duke të parë nga lartë sesi lulja me sjellë lule, lule për freskin e shpirtit të roberuar në boten tjeter.
Nuk vdesë për ty , por jetoj për ty .
Ne agimet e para , dua të shof fytyren tende duke shendritur nga rrezet e mengjesit , dhe ne syrin tendë si kristali të ta shof gezimin dhe lumturin , që me kohen do të rritet e rritet.
Nuk do të doja të jem sikur peshku pa ujë , por do të doja që une të jem peshku i artë e ti të jesh sikur sirena ,ku se bashku do të jemi në lundrimin e liqeneve të dashuris , valë mbi vale ,det mbi det, në tallaset e shpirtit, duke ndegjuar klithjet dhe thenjet të cilat burojnë nga fundi i shpirterave të dashuruar
avatar
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

http://hapesira.forumotions.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi-n

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga engjell a djall prej Tue 28 Apr 2009 - 10:47

Sot do ishte nje pervjetor i bukur,do kujtonim castet tona,si u njohem!
E mbaj mend ate dite me shi,sic jane ditet ketu. Syte e tu me preken e
une me naivitetin tim te buzeqesha! Ishte e para here qe pas asaj qe
kishte ndodhur ti qeshja dikujt.Biseda jone
filloi,vazhdoi........................
Me ty ndihesha vetja ime,me plotesoje zemren!Deshirat e perbashketa na
afruan me shume.Cdo bisede,telefonate me ty ishte me shume se kenaqesi.
Ashtu filloi dashuria.........
Thurem plane,jeten ne vazhdim.Une vazhdoja shkollen e ti punoje.Prinderit tane ishin ata qe na udhezuan me shume se cdo njeri.
Edhe pse po ecnim si me hapa bebesh,perseri jeta me ty nuk ishte
monotone.Shoqeria jone teper e kendshme.Nete te tera pa gjume duke
biseduar pa pushim,duke pare ne sy njeri tjetrin.Me pyesje:- kush i ka
syte me te bukur une apo ti?Syte e mi pasqyronin ngrohtesine e
dashurine qe kisha per ty.Syte e *tua qeshnin, tregonin dicka.....por
cfare??.....
Bashke u perplasem me shume probleme e prape bashke i kaluam.
Me ngacmoje me fjale,me beje qe qaj, te qesh.Isha si nje femije i
lumtur qe jeta i dha nje shans per te jetuar perseri ne kete bote te
frikshme.
Por gjithcka nje dite u shua.....Nje telefonate.........nje ze ne fund
te telefonit qe fliste per ty.Njerezit per'rreth bisedonin e syte e
tyre me shikonin me meshire.
Ajo qe kurre nuk ja pata friken ishte mes nesh.Nje i trete...
Gjithmone te kisha kerkuar te ishe i sinqerte me mua.Shume persona na kishin zili per ate qe kishim ne.
Filluan justifikimet ato qe urreja me shume.Nuk dija kush isha me sepse
ne veten time kisha humbur llogjiken per te kuptuar cpo ndodhte.Kush
ishe ti?
Plot 12 ore duke biseduar,duke shpjeguar e zeri yt sme dukej me i embel,syte me dukeshin sikur e kishin te shkruar ne to Faj.
Me kerkove te falur me ore te tera,qame te dy e ti zgjasje doren per te
fshire lotet e mia,ste duroja dot prane.Ato duar ishin te ashpra,te
ftohta,te huaja.Pse ma bere kete?Nuk te mjaftoi besimi
im,respekti,dashuria ime?Ste kishin mjaftuar lotet e buzqeshjet e mia?
Gjithcka e vrave me doren e trupin tend,me mendjen tende te amshorit.Kufinjte e mi i dije,e ti nuk pyete shkele mbi to.
Oret e minutat kalonin e se kuptoja cpo beja akoma me ty.Zbardhi dita,
ulur te dy ne pak distance me njeri tjetrin,degjoja ty.Fjalet
tingellonin shume zhurmshem.Ne mendjen time kisha deshire te te
perqafoja,te te puthja te hidhja gjithcka pas kraheve por zemra sme
bente.Nuk kisha guxim as te rrija me e as te ikja.Te rrija e te beja
veten te besonte ne dicka qe sja lejoja vetes e as ty, apo te ikja
krenare qe nuk te lashe te marresh neper kembe dinjitetin tim?
Kafeja qe bere mu duk e hidhur,si helm.Syte e zgurdulluar,nga
pagjumesia e me lot shoqeronin kafene e mengjesit, te fundit bashke.
Me premtove boten,zemren,dashurine tende e me dhe tradhetine.Si mund te
jetoja une me mendimet ne koken time qe ti kishe falur gjithcka time
dikujt tjeter?Qe trupi yt kishte prekur dike tjeter?? Si mund te rrija
me ty qe humbe besimin tim?
Cdo fjale tenden e respektova,familjen tende qe me mungon dhe sot e kesaj dite, e perseri ti nuk pyete!
Ste mjaftuan ato kisha kaluar?Kujtove se isha kaq e forte sa te le nje njeri si ty te shkele mbi cdo gje timen?? Kurre...
U ngrita e mora ne duart e mia,doren tende.Ste shihja ne sy sepse kisha frike se mos syte e tu do me genjenin perseri.
---Te desha e te dua,por veprimet e tua bene qe gjithcka te perfundoje
ketu.Cdo kujtim tonin fshije nga kujtesa sepse nuk ja vlen me.
Te uroj fat ne te ardhmen,te gjesh ate qe kerkon,por me shume te uroj
te gjesh veten tende sepse do vije nje dite qe ti do humbesh me shume
se mua ne kete rruge.Mendja apo syri te genjyen,se di por pas gjithe
kesaj uroj te jetosh i lumtur.---
U lute i gjunjezuar,premtove qe sdo ndodhte me,por ne thellesine e shpirtit tim smunda te fal.
Te putha ashtu ftohte dhe dola nga ajo dhome qe mbante shume sekrete tonat.
Me dite te tera u mbylla ne dhomen time.E nje dite tek po shkoja ne
shkolle takova babain tend.Nuk durova dot me e fillova te qaj ne krahet
e tij! Ai qante e fliste duke dashur te me qetesoje mua.Ndenja pak
minuta me te e me kerkoi te falur per ate qe kishe bere ti.Me puthi
duart e me tha qe ne syte e tij do isha perhere nje engjell.Fjalet e
tij me preken ne zemer por fatkeqsisht tani nuk isha me engjelli i
askujt,pervec se familjes time.
Qe nga ajo dite une dhe ti shume here jemi pare ne rruge,kemi rastisur
edhe ne te njejtin vend duke patur shoqerine e njejte por si per cudi
zemra ime nuk rreh me shpejtesi per ty me. Eshte teper e cuditshme se
si dy njerez qe kane ndare nje pjese te jetes bashke, tani sjane gje
tjeter vetem dy te "panjohur" per njeri tjetrin.
Jeta vazhdon edhe pse me veshtiresi.Ti diku jeton jeten tende pa mua,une timen pa ty.Te tjere do na bejne te lumtur qe te dyve.
Sot sdi pse mendova per ty,por kujtova diten kur u njohem
bashke.Gjithmone me thoje ;-sa shume mban mend dhe ti-, e tani *e
kuptoj qe ke patur te drejte.Ca dite apo data duhen harruar sa do e
veshtire per ti fshire nga kujtesa.
Historia jone filloi..........vazhdoi......perfundoi me nje puthje te ftohte.
Sot do doja te te pyesja: A ja vleu sadopak ajo qe bere??
avatar
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

http://hapesira.forumotions.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi-n

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga engjell a djall prej Tue 28 Apr 2009 - 10:47

Nje rruge e shkrete....
shume gjethe te vyshkura shtruar
si nje qilim vjeshtor plot trishtim
nje ere e thate me perplaset fytyres
shume ftohtesi me sjell
Ne kete dite Tetori dicka ndodhi...
Se ndjej egersine e natyres pasi..
skutat e shpirtit tim jane ndezur
si vullkane te shumte, ku llava
si nje lum i marre merr cdo ndjenje
qe del perpara. Eeshte egersia, krenariae thyer
humbja dhe se fudni dashuria e lenduar. Pse duhet te
ndodhte, Pse?
Eshte pyetja qe me persekuton
qe nga momenti qe morra ate telefonate
e cila shkundi pemen e dahsurise sime te paster,
ku cdo frute ra pa jete ne tokene copetuar
nga korrupsioni imoral.
Ai ze me kumbon akoma, me ndjek me sy hapur, ne
enderr, kudo.
Ai njeriu qe i dhurova zemren time shpirtin tim,
kohen time, me theu ne bese. Mbylli me force librin
e dashurise sone pa pyetur, pa pandehur dhe gervishi
cdo kapitull te saj. Pse, pse , pse me kumbon si nje refren i forte Rocku qe kalon cdo limit me nje shpejtesi sketerre.
Dritherimat e trupit akoma i ndjej, qenien time
te shtypur ne nje imazh bardhe e zi e shoh,
kur ajo lajmeroi ne telefon, "I'm pissed at you!! Dont talk to him
anymore!!!. Ishte sikur melodia e jetes sime u shkeput dhe cdo tingull
ndaloi, qetesia therese nxiste me shume rrahjet e zemres qe po dilte
nga kraharori si nje kal i terbuar, deshte lirine, hapesiren per te
jetuar por ishte vone. Cdo gje u erresua, degjova zerin tim qe morri
komande dhe mesazhin qe perpunoi, "Ypu deal with him as for me i am
done with him long time ago!" Dhe mbyllja e receptorit me pas si nje
akt i pakontrollueshem. Spyeta kush ishte, perse ma bente mua kete
gjest por ishte nje femer e irrituar , e ere ne moshe, ndoshta
adoleshente qe deshte te pronezonte dike qe une ejetoja dhe me perkiste
mua per nje kohe te gjate.
Euforia u shnderruar ne dhimbje, lot pa fund qe merrnin me rrjedhen
etyre gishterinjt e mi te ftohte nga era e cmendur kembet me conin ne
drejtim te paditur, e rrisnin ritmin e tyre si ne nje gare ku trofeu do
te ishte shkaterrimi.
Por une eksiha marr goditjen tashmeajo cngelej ishte perfundimi im.
Sdija cte beja, imazhet e momenteve te kaluara bashke me shkonin si nje
film pa muzike, pa ndjenje, lotet u zevendesuan nga nje ngurtesim,
perqendrimi ne nje vend te caktuar dhe e vecuar nga cdo gje e gjalle
rreth meje. Mneodja se telefoni do binte, do degjoja zerin e tij por
intuita me kishte genjyer kesaj here, prisja buze krevatit si nje femij
qe pret gjoksin e nenes te ushqehet por asgje........ qetesia varr me
tmerronte, me ritkhente ngjarjen e asaj dite. Mendja me punonte si nje
formular shkencor duke kerkuar pergjigje, Pse ma beri keshtu? Cte kisha
bere valle? Pyetje te pafundme qe me fusnin ne nje vorbull te pafund
konfuzioni,une isha vetem, e dermuar, e lenduar por mbi te gjitha e
thyer ne krenari. Mu thye ajo gje qe askush sarrinte ta prekte, ma
burgosi, gozhdoi si nje krisht, e vari e dogji si nje Zhan Dark.

E doja? Jo, nese e doja sdo ta lija te lire. E adhuroja? Jo te gjithe
qenien e tij mbase natyren e qeshur. Kisha nevoje per te? Po, ai erdhi
atehere kur une dnjeja boshllek, desha nje fare ngrohtesie. Por cte
jete valle qe me lidh me kete qenie kaq mizore, Ah po, raporti qe
ndertuam qeshjet , lotet.
Serish jam vetem, e plagosur, carmatosur nga cdo imunitet social,
shpirteror , shendetsor. me neveritet fjala "buke", me neveritet akti
"te qesh", e urrej te ndjerit "gjume", kam dal nga cdo faze
njerezoredhe kam krijuar nje "guacke mbrojtese" qe eshte larg njerezve,
jetes, eshte brenda dhe vetem brenda dhimbjes sime.
Kane kaluar 4 dite, zeri i tij akoma ska trokitur ne veshet e mi, tani
cdo shprese po tretet, ai sdo marr kushedi nga eshte duke ecur, qeshur,
folur, me ke? Ajo qe vret me shume eshte serish. Pse ma shperbleu
keshtu, pse theu ate gje te shtrenjte te jetes sime. I dhurova shume
kehsilla, ngrohtesi, vend ku te qante hallet dhe vjen nje dite si per
ironi te fatit e ben zemren gure, me hedh tutje si nje leter pa vlere.
Me kujtohet nata e fundit me te, thote te dua te dua pa rreshtur duke
kafshuar puthjen time ne marrezine e pijes dhe e besoj me shume se cdo
here tjeter por ploti i kesaj historie mbyllet, sperfundon si nje film
Holliwoodian, happily ever after, por nje telefonate e shnderron nje
lidhje kaq te bukur me shpejtesine e drites ne nje te shkuar. Ajo e
shkuar akoma me ndjek pas si nje fantazme qe sgjen qetesi, duke me
torturar ne lengimin tim dhe smund ta ngushelloj, nje perqafim ngrohtesor ti afroj
, se ajo jam une.
Jtea vazhdon dhe oret kalojne, dhe e di se rete do shkojne nje dite dhe
dielli do ndricoj serish, por tek tuk ndonje pike shiu ne ajer do lag
faqen time e do me sjell dhimbjen e nje dite vjeshte. Diten kur mu thye
krenaria e bashke me te besimi tek njeriu....

Te duash eshte te vuash, por ska gje me te bukur sesa vuajtja per dashurine e paster e te sinqerte
avatar
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

http://hapesira.forumotions.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi-n

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga engjell a djall prej Tue 28 Apr 2009 - 10:48

Ishte njehere nje vajze qe donte nje djale. Aq shume e donte e shkreta
sa jetonte per te. Shpirtin do ta jepte vetem e vetem te shikonte ate
ti buzeqeshte embelsisht. Nje prekje e tij e bente te dridhej e tera,
shpatullave qe e rrethonin ngrohtesisht si male per ta mbrojtur nga cdo
e keqe mizore, syte e tij qe digjeshin zjarr sa here e takonin njeri
tjetrin, buzeve qe nuk rreshten kurr se puthuri...
Ai gjithashtu i shkruante poezi, i thoshte se e donte me shume se
gjithcka ..se jeta e tij skishte pa kuptim pa te. E donte
pafundesisht..por ishin disa gjera ne mes tyre. Disa probleme qe i
venin pikpytje gjith kesaj lumturie e dashurie qe kishin per njeri
tjetrin..

Mbasi kishin 2 vjet qe njiheshin me nj-tj, djali detyrohet te largohet ne nje kontinent tjeter.
Largesia ishte shume e veshtire per te dy por gjithsesi komunikonin aq
shpesh sa mundeshin. E perseri zjarri i dashurise se tyre vazhdonte te
digjej nga bisedat stimuluese te shpirtit.
E dyta, dhe me e keqja ishte se me perpara ai kishte pasur nje histori
te hidhur dashurie qe e kishte detyruar te ndryshonte. Mbasi kjo
histori i kishte thyer zemren, ai i kishte premtuar vetes qe dhe po te
takonte njeriun perfekt nuk do te martohej. Kete hap do ta bente vetem
per te bere te lumtur prinderit qe ju detyrohej shume shume e jo nga
deshira e tij personale. Sepse po te ishte per ate, ai do te martohej
me vajzen qe e besonte e donte shume.
..vajzes i thoshte qe e donte aq shume sa do ta lente te martohej me
dike tjeter nese ajo e shikonte te arsyeshme por ama ajo do te ishte ne
zemren e tij pergjithmone si e vetmja qe e donte pafundesisht.
avatar
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

http://hapesira.forumotions.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi-n

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga engjell a djall prej Tue 28 Apr 2009 - 10:48

ate nat as vet nuk e kuptova pse isha ne ate gjendje.as vet nuk e dija
kush ishte arsyeja e atyre loteve qe binin si rreke.rrija i ulur ne
stol dhe mendoja per ty.per ty qe theve zemren time.ti qe u bere
gjakatare dhe theve nje zemer qe te perkiste ty.perse vall?mos ndoshta
nuk isha njeriu perfekt per ty?mos vall dikush tjeter kishte zemren
tende?mos vall une te ngjallja neveri?nuk mund te gjej pergjigje per at
ecar kerkoj.rrija nen driten e henes qe mbulotnte me petkun e saj
historit e shum cifteve.perse vall u largove pa me dhen nje arsye dhe
me le te vuaj ne kete menyr?perse me le ne kete gjendje ku dhe vdekja
nuk eshte shpetim?ishe gjithcka kisha.ishe gjeja me me vle per
mua.perse o engjell ike larg perse nuk me the te pakten te dua dhe pse
do te ishte genjeshter te gezoje kete shpitrt te hidheruar?shum pyeteje
nuk mund ti pergjigjem por me e rendesishmja eshte mos vall me ke
dashur dhe nuk ma ke shprehur?me mer o zot ne krahet e tu me largo nga
kjo bot makaber,nga kjo bot ku e keqja nuk ka fund.mos vall dhe ti
gezohesh duke me par te vuaj ?e pra si e thahs ne fillim dhe vdekja nuk
me shpeton nga kjo mizori ku jam futur.shiu kishte filluar pa u
ndjer.por nuk arrija te ngrihesha sepse shum mendime me vinin.shiu
pushoi she yjet qe lodronin ne qiell dhe mblidheshin rreth nenave te
tyre dha ato i tregonin historit e cifteve qe nata i mbulonte me petkun
e saj.u largova me mendjen tek ti tek ti qe me rrembeve gjithcaka.a do
te mund vall te fitoj ate qe kam humbur kohe me par?
avatar
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

http://hapesira.forumotions.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi-n

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:15

Ne kete nate te ftohte dimri mendja me con ne
kujtimet me te fshehta te zemres time... e midis tyre me shfaqetimazhi
i njeriut qe kam dashur me shume
ne jeten time,e atij personi qe dikur me mesoi kuptimin e dashurise se
pare ndersa tani dhimbjen qe nuk e kam me prane...
Asgje sme ka mbetur,vec atyre kujtimeve dhe nje album fotografish te
cilit i rikthehem here pas here me shpresen se mos e gjej midis tyre e
zemra me
rreh fort nga emocioni...
Shiu troket lehte mbi parvazin e dritares e bashke me te qajne syte e mi.
Dhembja qe me mundon shume e une nuk di cte bej, nuk di si ta shkul nga
zemra ime kete kujtim qe eshte bere i paprekshem. Drita e ndricuesit te
rruges
lehte ndricon nje ditar te lene pergjys, nje histori qe mgjs e mbaruar
dora nuk ka guxim te shkruaj fjalen FUND pasi ndjenja ende nuk eshte
shuar...
Nuk di ne nje dite do te mundem ta harroj shijen e puthjes se pare, rrahjen e zemres ne degjimin e fjales 'te dua'
Nuk di ne do te mundem ta harroj ate njeri qe ka pushtuar zemren e nuk le shteg per dashuri te tjera...
Megjithate jam dorzuar para faktit se asnjehere nuk do ta kem me prane
e lotet me rrjedhin pa pushim, ato lote qe cdo cdo dite mbushin me
dhimbjen me
te madhe shpirtin tim...
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Geri prej Mon 11 Jan 2010 - 11:48Vajza pyet të dashurin e vet : “ A je i dashuruar në mua?” Ai përgjigjet :
“Jo!”

Ajo e pyet : “Mendon që jam e bukur ?” Ai përgjigjet : “Jo!”

Ajo e pyet sërish : “A jam unë në zemrën tënde?” Ai përgjigjet : “Jo!”

Në fund, vajza pyeti : “Nëse të lë a do të qaje për mua?” Ai përgjigjet : “Jo!”

Vajza mbeti e trishtuar dhe vendosi të largohej nga i dashuri…Ai e përqafoi dhe
i tha :

“ Unë nuk jam i dashuruar në ty – UNË TË DUA!!! Unë mendoj që nuk je e

bukur – TI JE E MREKULLUESHME!!! Ti nuk je në zemrën time – TI JE ZEMRA

IME!!! Kur t’i më lë, unë nuk qaj – UNË VDES!!!

Këta dy të dashuruar janë njohur prej disa kohesh pe kur filluan të kalonin
kohen bashke,

janë miqësuar,por mbi të gjitha e dashuronin njëri-tjetrin çdo herë e

më shumë…

Një ditë, vajza i tregoi të dashurit të vet se ajo vuante nga një

sëmundje e zemrës. Në çast e përqafoi atë, dhe filloi të qante!

Duke u ngutur për në të arritur me kohë në operacion, dhe për te hipur në
aeroplan, ata as nuk mundën të përshëndeteshin!

Kur vajza u kthye e shëruar nga operacioni, ajo nuk e pa të dashurin e

saj. E pyeti nënën se ku është ai? E ajo u përgjigj : “ A NUK E DI SE

KUSH TA KA DHËNË ZEMRËN!?!

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Vizitor prej Tue 12 Jan 2010 - 0:34

Geri shkruajti:Ne kete nate te ftohte dimri mendja me con ne
kujtimet me te fshehta te zemres time... e midis tyre me shfaqetimazhi
i njeriut qe kam dashur me shume
ne jeten time,e atij personi qe dikur me mesoi kuptimin e dashurise se
pare ndersa tani dhimbjen qe nuk e kam me prane...
Asgje sme ka mbetur,vec atyre kujtimeve dhe nje album fotografish te
cilit i rikthehem here pas here me shpresen se mos e gjej midis tyre e
zemra me
rreh fort nga emocioni...
Shiu troket lehte mbi parvazin e dritares e bashke me te qajne syte e mi.
Dhembja qe me mundon shume e une nuk di cte bej, nuk di si ta shkul nga
zemra ime kete kujtim qe eshte bere i paprekshem. Drita e ndricuesit te
rruges
lehte ndricon nje ditar te lene pergjys, nje histori qe mgjs e mbaruar
dora nuk ka guxim te shkruaj fjalen FUND pasi ndjenja ende nuk eshte
shuar...
Nuk di ne nje dite do te mundem ta harroj shijen e puthjes se pare, rrahjen e zemres ne degjimin e fjales 'te dua'
Nuk di ne do te mundem ta harroj ate njeri qe ka pushtuar zemren e nuk le shteg per dashuri te tjera...
Megjithate jam dorzuar para faktit se asnjehere nuk do ta kem me prane
e lotet me rrjedhin pa pushim, ato lote qe cdo cdo dite mbushin me
dhimbjen me
te madhe shpirtin tim...
Sa me preku kjo
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Erisa prej Tue 12 Jan 2010 - 4:03

Kush e ka lexur ka qare ,ju lutem mos qani se eshte shume e dhimbshme!
bye!Poezia titullohet "Drame dashurie"

“ DRAME DASHURIE ”

Tek po prisja ne qetesi,ne trotuar me shoket e mi,
U merzita thashe c’te bej,valle me ke te bisedoj,
Kur papritur aty prane nje vogelueshe me shikon,
Thashe te shkoj te bisedoj me te ,e pastaj me te te lodroja.

Por, jo pastaj s’munda te flas,sepse dy syte e saj plot gaz
Dicka me kujtonin,kohen e shkuar me afronin
Ne syte e kesaj vogelushje,ngjyre qielli si kristal
Gjindeshin syte e EDES, qe kisha dashur, e me vone ishim ndare.

O EDA ku je ti,per pak kohe te harrova
Ty te shoh vetem ty,EDA ti ta dish se sa te dua une prape.
Ju afrova une vogelushes,si e ke emrin une e pyeta
LINDA,LINDA mu pergjigj,me zerin e saj te bute e te lehte.

O moj LINDA bukuroshe me mua a mund te flasesh
As me thua mua ti,ke po pret me kaq lumturi
LINDA e vogel buzeqeshi,une foli e pastaj qeshi
Po pres mamin une tani,te shkojme te lodrat perseri.

Po kush eshte valle mami yt,ti nga syte kuj I ngjan,
Dhe ne balle syte e bukur,te EDES qe dua ti mban
Ja ku eshte mami im,thirri LINDA e vrapoi
Nje grua e kapi per dore dhe e perqafoi.

Oh ne cast sec ndjeva,syte mu erresuan
Se ne duart e mia pak me pare vajza e ime kish qendruar
Ne te dy ne ate cast si statuja po qendronim
EDA me shihte me inat,dhe ne syte e saj nje lot I bukur vezulloi.
Fryma me merrej me ngulm, shpirti me ish copetuar
Prane meje, fare prane qendronte EDA qe shume e dua.

Si vegim ne ate cast,koha e shkuar mu kujtua
Kur EDA tha se priste femije,dhe une ika e lashe si te huaj,
Shume kohe me pare kisha kerkuar ,ne lagje e qytet
Por jo se kisha gjetur,dhe mundohesha qe ne zemren time ta mbyllja kete plage,
Duke thene se ajo kash vdekur!
Dhe tani pas 5-vjetesh,para meje me qendronte
Duke me pare me cudi,si nje te huaj qe nuk deshiron ta shikonte.

EDA belbezova lehte,ta dish sa te kam kerkuar
Cdo dite per ty kam menduar,cdo nate per ty kam enderruar
LINDA eshte vajza ime,me thuaj EDA mos hesht me
Me thuaj pra ki meshire,te lutem mos me ler te vdes.
Ajo me pa e inat,dhe filloj te fliste,
Kete femije qe sot e dashke,pse para 5-vjetesh e braktise.
Na le e u largove,me le dhe me tradhove
Duke jetuar ne vetmi,rrita vajzen femi.

Tani c’pret nuk dua te te shohe,largohu ik sa me larg
Shpirtin me, mos ma copeto,20 vjece mu me le,fat te zi e jeten ma nxive!!
Mos valle nuk u ngope e don t’ja nxish jeten edhe kesaj femije.

Atehere I mallengjyer u ktheva nga LINDA ,hapa krahet me mallengjim
Qe ti jepja pak ngrohtesi,
LINDA I thashe jam babai yt,te lutem te pakten ti
Te lutem mos me braktis,une tha LINDA nuk kam baba
Babai im a vdekur,mjaft thirri EDA ,LINDA,hajde sot ne rruge helmin kemi gjetur,
LINDA e vogel ne ate cast,mua me inat me pa,dhe filloj te vajtonte
Mamin e saj te perqafonte .

Shkoj shume kohe dhe LINDEN se pashe me,EDEN shihja ne enderr cdo nate,
Veshur me fustan te bardhe,dhe me pyste perseri ,Pse ke ardhe??
Nje dite ne lulishte kalova,si gjthmone me melankoli
Kur pa pritur c’te shikoja LINDA ecte ne vetmi
LINDA thirra fort vrapova,hapa krahet dhe e perqafova,perhere te pare kur e pushtova
Ne kraharorin tim tik-taket e zemres se saj degjova.

Ne duar mbante nje tuf me lule,trendafila gjak te kuq,ne sy cudi kish lot
Valle mos ishte e semure apo kish lumturi plot
Mendova se ne syte e saj,lotet nuk ishin vetem gaz,prandaj I thashe me qetesi,hajde te ulemi te dy bashke.
I ngrita floket e saj kacurrela,dhe e pyeta LINDA lulet kuj po ja dergon??
Mos mami ka ditelindjen dhe asaj po ja dhuron
Jo tha LINDA me ze te dridhur, mamit vertet lule po I coj
Por jo per ditelindje po ne varreza po ja dergoj!!!

Mami im nuk rron me,vdiq plot trishtim,tek po vdiste plot hidherim,thirri ku je GONI im??!!
Nuk e di se si ne kembe qendrova,shpirtin se si e frenova,shpirtin qe donte te dilte,sesi e ndalova
Kapa LINDEN I fshiva lotet,dhe me te per dore ne trotuar,kalova dhe per nga varrezat u drejtova
Ne te dale te varezave,ish nje varr I ri ,ku me germa floriri ish shkruar EDA, EDA qe vdiq ne rini!
U afrova dhe u ula, lotet me nuk I durova,varrin filloja ta pushtoja me te puthura ta mbuloja.

EDA- EDA thirra me ngushellim,te lutem ngrihu vetem njehere, te te shoh ato sy plot zjarr e te vdesim te dy penjehere!
EDA te lutem ngrihu LINDA te kerkon,EDA-EDA lotet tane nuk degjon
O ti dhe dhe I zi,te lutem vetem per nje cast,te lutem lere EDEN te dale,te mos rri aty ne varr.
Pse mes eshtrash e krimbash ,trupi I saj duhet te qendroj,pse valle engjell si ajo s’duhet te shohe drite perseri !!

Mire pra kete lutje nuk po ma degjon,mesazhin tim plot me lot,dergoja EDES ne ate bote,dhe tregoj plot me gjate,
se sa shume e dashurova,dhe dhuroj shpirtin tim po se pranoi
EDA e di mire se une ne varr ty te cova,ndaj I lutem zotit shpirtin tim ne ferr ta coje
Deshiroj qe shume shpesh te vdes,qe me ty te takohem,qe me ty te bashkohem
Ne kete cast me lot e ngasherim,ne faqe dicka po luante,ishte buza e LINDES qe me embelsi me foli
Babi babi ti mos qaj,shpirtin tim mos e copeto,zemren time te vogel ,ti mos e lendo.fjala babi me tronditi,
O sa shume e kisha pritur,sepse edhe ne enderr kjo fjale me kish ikur,
Ne kete cast,me gishtin e vogel LINDA dicka po me tregonte,sepse loti im e I saj,mbi fjalet e pistafit te bardhe kishin rene!

Mos qaj ti LINDA mos qaj se babai ty do te te marre.mora LINDEN per dore,nga varezat te dy dolem
Ktheva koken menjane sepse dashurine atje kisha lene,bashke me dashurine ,kisha lene edhe shpirtin tim.
Tani zemra per LINDEN me punonte,qe asaj lumturi ti dhuronte,mora LINDEN une per krah,dhe fot e perqafova,
Lotet rridhnin curk,ne syte e saj nje shprese shikoja.

LINDA – LINDA zemra ime,sa fat keqe paske qene
Njehere e vogel pa baba dhe tani je pa mama.

Mora LINDEN per dore dhe I mora nje akullore,por nuk e donte rrinte e shikonte
Po pse nuk e do akulloren LINDA, oh more babi si kur te ishte dhe mami,sa bukur….dhe te tre ne lulishte tani te shkonim,
Dhe ne zemren tone krahe do te merrte enderrimi!

Oh ta dish ti o babi,sa shume mami te donte,sa here te kujtonte me te puthura e lot fotografine tende mbulonte!
Ne ate moment,akullorja LINDES nga duat sec I ra,dhe filloj pas ne gruaje te vraponte
Mami mami ti me prit,mami mami ti mos ik,
Kur e pa qe s’ishte ajo
U kthye nga une me ngasherim, koken mbi trupin tim mbeshteti,ngasherimi I saj me rreshqethi!!

Qe te dy ne trishtim,
Ne krahe te njeri tjetrit rrinim
Dhe yjet lart ne qiell
Lotet tane shihnin…..!!

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Erisa
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Erisa prej Tue 12 Jan 2010 - 4:04

Loti je në sytë e mi

Loti je në sytë e mi,
e s’qaj se s’dua të më ikësh –
lexoj gërmëzezat në mesazh.
Gota bosh e vetmisë,
i ka buzët të hidhura –
lexoj fjalëzezat në celular.
Të shkruara nga ty,
Të dërguara nga ty.
Dridhtas,
unë loti,
mbi tastierë butonat e gërmave shtyp.
Ngadalë,
gërmëflakë,
fjalëzjarr,
shkruaj.
Qa e dashur,
më lër të rrjedh në faqet e tua,
mbi buzët e tua të thara të rrëshkas,
nga mjekra e dridhur të këputem,
gotën tënde të vetmisë të mbush,
pikë – pikë.
Buzët e gotës puth,
Hidhësinë me lot shplahe,
Në shpirt më gëlltit,
Që të mos mund të iki më kurrë,
Unë loti i syve të tu.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Erisa
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 17 Jan 2010 - 2:34

Vajza 17 vjecare tmerresisht dinte te dashuronte
dhe djali 20 vjecar dinte t'ja vleresonte.
Vajza e donte aq shume sa per te falte gjithcka
dhe djali e donte por vajzes kurre nuk ja tha.
Po djali ne zemer mbante nje sekret
qe nuk ja tha as te dashures se vet.
Vajza ia falte gjithe dashurine
por djali tek droga gjente qetesine.
sekretin e djalit vajza s'e kish zbuluar
qe djali drogohej ajo s'e kish kuptuar.
Dhe ditet iknin,iknin nje nga nje
dhe djali keqesohej,keqesohej gjithmone e me.
por dhe per djalin erdhi nje dite e mallkuar
vajza zbuloi sekretin kur i pa shenjat ne duar.
Ia mohonte djali"-asgje s'eshte e vertete,mos i beso syve,besome mua qe
te
dua dhe do te dua perjete"
vajza me lot ne sy nga djali u largua
ai e ndoqi nga prapa falje per ti kerkuar.
-lerme te qete-i tha vajza,-me mos me kerko
lerme te qete te lutem,ne verte me do.
-Te lutem mos vrapo,te lutem ti ndalo
Pritme e dashurte te them vec nje fjale."

vajza djalin nuk e degjonte
me lot ne sy ajo vetem vraponte.

"-Kujdes-bertiti djali-kujdes,nje makine!"
Por vjaza se degjoi,nuk e ndaloi shpejtesine.
Frenat shoferi dot nuk i ndaloi,
mbi vajzen shkelen ato dhe ajo ze me s'leshoi.
te gjithe u mblodhen mbi vajzen e shkrete
te gjithe po ulerinin per ate jete,
ate jete qe vdiq nga e shkreta dashuri.

'Ah-tha vajza,-sa e veshtire qenka kjo jete
ta dish sa te kam dashur....,te kam dashur vertete.
Duhet te mesosh problemet pa droge ti kalosh
kam frike te vdes,kam frike s'di ku do te shkoj
te lutem ndihmome se vdekjen se meritoj.
Vajza mbylli syte dhe driten e diellit me se pa
nje lot qe i pikonte ngadale,ne faqe iu tha.

"-Jooooo-thirri djali i mbytur me lot,-
-mos me er se pa ty s'jetoj dot.
Falme te lutem,falme ne te kam genjyer
falme qe ste kam treguar,
ti se meritoje vdekjen,e as ajo ste meritonte
pse te mori ty ,valle mua pse s'me donte?
Une gjysem njeri isha dhe kur isha me ty
po tani ,c'jam valle?Nje cope mishi me dy sy.
Por une s'te le vetem,do vdes per dashurine,
se ty te dua tmerresisht,
dhe ne boten tjeter them te gjej qetesine.
Kujtova se tek droga do te gjeja qetesine,
kujtova se me droge s'do te lendoja dashurine.
Kujtova se droga ishte gjthcka,
por ishte ajo q epa dashurine mua me la.
ti ishe e dashur,viktime e dashurise time,
ti ishe e dashur ajo q eme hoqi nje dhimbje.
por une s'te le vetem,tek ty do te vij,
te jemi te dy bashke dhe atje te gjej qetesi."

te dy i varrosen ,i varrosen prane qe te mos ndaheshin kurre,
e tani asgje me nuk i ndan.
Dhe mbi varret e tyre u shkruajten keto fjale:
"te vdesesh per dashurine eshte dicka e rralle"
-ja -thoshte dikush-ja cmund te bej nje njeri,
mund te japi dhe jeten
te vdesi per dashuri!!!

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga MitrovicA prej Sun 17 Jan 2010 - 2:37

o lal e kujt eshte kjo histroti re hehe
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 17 Jan 2010 - 2:39

MitrovicA shkruajti:o lal e kujt eshte kjo histroti re hehe
Nji histori dashurie qe e kam lexu me nji vend dhe me preku dhe e hodha ktu

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Shpejtimi prej Wed 10 Nov 2010 - 18:27

Geri shkruajti:

Vajza pyet të dashurin e vet : “ A je i dashuruar në mua?” Ai përgjigjet :
“Jo!”

Ajo e pyet : “Mendon që jam e bukur ?” Ai përgjigjet : “Jo!”

Ajo e pyet sërish : “A jam unë në zemrën tënde?” Ai përgjigjet : “Jo!”

Në fund, vajza pyeti : “Nëse të lë a do të qaje për mua?” Ai përgjigjet : “Jo!”

Vajza mbeti e trishtuar dhe vendosi të largohej nga i dashuri…Ai e përqafoi dhe
i tha :

“ Unë nuk jam i dashuruar në ty – UNË TË DUA!!! Unë mendoj që nuk je e

bukur – TI JE E MREKULLUESHME!!! Ti nuk je në zemrën time – TI JE ZEMRA

IME!!! Kur t’i më lë, unë nuk qaj – UNË VDES!!!

Këta dy të dashuruar janë njohur prej disa kohesh pe kur filluan të kalonin
kohen bashke,

janë miqësuar,por mbi të gjitha e dashuronin njëri-tjetrin çdo herë e

më shumë…

Një ditë, vajza i tregoi të dashurit të vet se ajo vuante nga një

sëmundje e zemrës. Në çast e përqafoi atë, dhe filloi të qante!

Duke u ngutur për në të arritur me kohë në operacion, dhe për te hipur në
aeroplan, ata as nuk mundën të përshëndeteshin!

Kur vajza u kthye e shëruar nga operacioni, ajo nuk e pa të dashurin e

saj. E pyeti nënën se ku është ai? E ajo u përgjigj : “ A NUK E DI SE

KUSH TA KA DHËNË ZEMRËN!?!

te lumt kjo me pelqej prej te gjithave me se shumti....
avatar
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Burrelsja prej Mon 1 Jul 2013 - 19:57

Na ishte nje here nje djale i cili kishte lindur me nje semundje te rende, nje semundje qe nuk i njihesh kura. Ishte 17 vjec, por mund te vdiste ne cdo moment. Jetoje gjithmone ne shtepi me ndihmen e mamase se tij. I merzitur nga te ndenjurit ne shtepi, vendosi te dilte te pakten nje here. I morri leje mamase, ajo pranoje. Duke ecur neper lagjen e tij pa shume dyqane, duke ecur afer nje dyqani muzikor, pa nga vetrina pranin e nje vajze te brishte ne moshen e tij. Ishte dashuri me shikim te pare, hapi deren dhe u fut brenda duke pare asgje tjeter pervec vajzes. Duke u afruar avash avash, mbrriti tek banaku ku ishte vajza. Ajo e pa dhe i tha duke buzeqeshur:"Mund te te ndihmoje?". Nderkohe mendoj qe ishte buzeqeshja me e bukur qe kishte pare ndonje here. Ne te njejtin moment ndjeu deshiren per ta puthur. Duke balbezuar i tha: "Po do te me pelqente te blija nje cd". Pa u menduar, mori cd e pare qe pa dhe i dha leket. - "Do qe te ta paketoje?" e pyeti vajza duke buzeqeshur. Ai u pergjigj po duke tundur koken. Ajo shkoje ne magazin, kthehet me pakon dhe ja jep. Ai e mori dhe doli nga dyqani, u kthye ne shtepi dhe qe nga ajo dite shkoje tek dyqani cdo dite per te blere nje cd. E donte pakon nga vajza dhe pastaj kthehesh ne shtepi dhe e linte ne dollap.shume i turpshme per ta ftuar per te dale dhe pse provonte prape nuk ja dilte dot. Mamaja e tij u interesua per kete gje dhe i dha kurajo qe te tentonte keshtu, ai, diten tjeter morri kurajo dhe u drejtua per tek dyqani. Si gjithmone bleu nje disk dhe ajo ja paketoj, ne nje moment kur vajza ishte pa mendje i kalon numerin e telefonit dhe u kthye ne shtepi. Priti gjithe diten deri naten vone por telefoni nuk ra.

Diten tjeter....Tringgggggg..... Mamaja e tij pergjigjet ne telefon: "Alo?" Ishte vajza qe pyeste per djalin e saj. Mamaja e pikelluar filloi te qante nderkohe qe i thoshte: "Vdiq sonte". Zemra e djalit nuk duroje zhgenjimin qe nuk morri telefonaten nga vajza. Me vone mamaja hyri ne dhomen e djalit per ta kujtuar, filloi duke pare gjerat e tij. Hapi dollapin dhe e habitur pa nje stive me cd te gjithe te paketuar dhe te pa hapur. U kuriozua nga gjithe keta cd,e mori nje dhe u ul ne krevat per ta pare. Duke bere kete gje nje leter doli nga qeska e pakos, mamaja e mori per ta lexuar. Thoshte " Pershendetje! Je shume i bukur, do te dalesh me mua? tdsh ....."
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 22
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Burrelsja prej Mon 1 Jul 2013 - 19:58

E di qe kur ta shikoni tere kete shkrim do pertoni ta lexoni, por eshte vertete nje histori shum e hidhur qe ka ndodhur midis dy te rinjve qe duheshin shume dhe ne fund ndahen ne nje menyre shum tragjike!!
Kjo esht nje histori e vertet dhe eshte shkruar nga vet djali qe e ka perjetuar tragjedine.....!

***********
Une qe po ju shkruaj jam X. Disa vite me pare, kur mendja printe para cdo gjeje, duke pare moshataret e mi qe kishin te dashura, thashe me vete: "te bej edhe une nje". Kisha shume simpati per shume vajza dhe kisha shume shoqeri me vajza, por zemra ndalonte para njeres qe me shume mundime arrita ta beja per vete. Isha shume i lumtur perkrah saj. Kot nuk thone: "Nis si loje dhe perfundon ne dashuri te vertet" keshtu ndodhi me mua. U dashurova me engjellin. E quajta engjell sepse per mua e tille ishte. Ditet kalonin dhe dashurija jone rritej e rritej. Kaluam bashke kater vjet. Gjate kesaj kohe une isha me i luimtur se kurre, lumturi perjetonte edhe ajo. Te afermve te mi une u pata treguar per te. Ajo vinte edhe te shtepia ime, por familjaret e saj nuk dinin gje. Ne kohe kur ishim me mire se kurre, si ne cdo histori dashurie qe pershkruhet ne filma dhe libra, gjerat nuk ecen ne vaj. Vellain qe kisha ne itali nuk e kisha informuar se me ke vajze isha dashuruar. kur ai erdhi dhe me pa me te u be si bishe. nga ai moment ne shtepine tone kishte sherr. sebepi i sherrit isha une sepse meresha me nje vajze te perdale. kjo nuk ishte aspak e vertet. pasi une ate jo qe e doja shume por edhe e njihja mire se cvajze ishte. vlerat e kesaj do ti tregoj ne fund por fjalet e vellait ne adres te saj ishin fund e krye nje trillim dhe me vone do ta kuptoja pse-ne. Sherret ne shtepi nuk me benin pershtypje sepse une ate vajze e doja shume. Vazhdova ta takoja si me pare dhe nje dite ia thashe arsyen e sherreve ne familje. Ajo u skuq dhe u be flak. "Ta them une arsyen te tua ne familje. une e dija se X eshte vellai yt por kur ai ka qene ketu permes nje shoqes se tij ka shprehur deshiren per te me takuar. une nuk kam pranuar". Kjo ishte e rende per mua. tani e kuptovareagimin e vellait. u ndodha ngushte por fundja ata nuk ishin takuar kurre. Dashuria jone vazhdoi. Nje dite na gjeti motra e saj ne nje vend ku rrinim shpesh. Ketu dashuria jone do te merte nje goditje te keqe. Ajo u largua bashke me motren. Ate nate ne shtepine e tyre kishte pasur shume sherre. ate e kishte qelluar si e ema ashtu edhe e motra e saj. Kaluan dy jave dhe ajo nuk po dilte nga shtepia nga shqenjat qe kishte ne trup. Kur e takova edhe kur e puthja i dhimte trupi, U perpoqa ta qetesoja. Lotet e saj lanin trupin tim. E cmund te beja me teper, isha vetem 22 vjec! Vendosa ti propozoja per martes. Biseduam dhe rame dakord. Skishte si te ndodhte ndryshe. 4 vite dashuri ishte prove e madhe per ne. Vendimin per tu martuar ua thashe te shtepise. U be nami "Kete nuk mund ta besh kurren e kurres" - tha vellai. Babai dhe nena heshten. Iu drejtova babait: "me ose pa ju ate vajze do ta mar". Ne familje e shtro edhe disa here kete debat, derisa nje nate ju thashe prinderve sekretin tim te madh: Une dhe engjelli jo vetem qe duheshim shume por, prisnim edhe nje femije. Babait dhe neses ia mbusha mendjen. Im ate foli me vellain dhe me ne fund edhe atij ju mbush mendja. Ate nate cdo gje po shkonte shume mire, por krejt ndryshe ishte situata ne shtepine e saj. Une arrita ta bindja familjen time dhe po beheshim gati qe te kerkonim doren e saj. Ne shtepine e saj motra kishte treguar se ajo priste nje femijedhe te gjithe si te cmendur kishin filluar dhunen mbi te. Ne kohen kur une fluturoja nga gezimi ajo ishte ne momentet e veta me te keqija. U zgjova ne mengjes dhe u beme gati une, babai dhe vellai per te shkuar ke shtepia e saj per ti kerkuar doren. U nisa dhe ne mendje me mbeten fjalet e mamit: "Bir si sot nuk te kam par me te bukur". Vura buzen ne gaz dhe ajo me lot ne sy shtoi: "Bir mere ate vajze qe te do zemra, qofsh i lumtur perjete". Me puthi ne faqe duke me dhene urimin. Nuk harroj syte e motrave dhe te kunatave qe shkelqenin nga gezimi. Si me i vogli qe isha, dasma ime do te behej shume e madhe, por ne rastin tim vlente shume ajo fjala e urte: "Peshku ne det dhe tigani ne zjarr". Rruges me duket se te gjithe me shikonin mua. Vertet jam i bukur, por jo aq sa te bie ne sy te te gjitheve. Kur po afroheshim ke shtepia e saj, pame se hynin e dilnin shume njerez. Njeri po vinte drejt nesh. E pyetem cfare kishte ndodhur dhe ai si per inatin tim tha: "Filanka ka vrare veten". Ne ate momend zemra ndali rrahjet, por kembet me ndalen te shtepia e saj. Hyra brennda si nje i droguar. Perplasa shume njerez qe donin te me ndalonin. Vajta te krevati ku ate e kishin veshur si nuse. O zot bertita me te madhe, -nuk eshte e drejte qe nje vajze kaq e re te behet nuse e vdekur. Me pas e qava me fjale. Shumica nisen te vajtonin me mua. Mbaj mend se i jam lutur zotit te me merte edhe mua bashke me engjellin . Nuk e doja me veten. Shume njerez u larguan bashke me mua nga mortja, e kuptuan se familjaishte fajtorja e vetme per vendimin qe kishte mare ajo. Nje nate me pare , kur te gjithe si te cmendur kishin nisur dhunen mbi te . dhe ajo e stresuar dhe e trembur arriti ti jepte fund jetes se saj. Une arrita ta kaloj kete dhimbje te madhe me ndimen e familjes qe e falenderoj shume. E di se ne kete jete nuk do te dua kaq shume nje njeri tjeter. Ajo ishte endrra ime. Me veprimin qe beri me dha te kuptoj se me donte. Une ende jetoj me peshen e fajit qe nuk munda ta ndaloj dhe sot do te kishim femijen tone. Per kete gje doja pyesja familjen e saj, se besoj se ndonjerit prej tyre do ti bjere ne dore kjo histori: Sa te pa shpirt paskeni qene! Ne vend te zemres paskeni patur gure! Mire neve qe na shkaterruat jeten, po femija cfare kishte? Dua te pyes motren dhe mamin e saj: a keni shpirt femre? Ti mami i saj nuk je ndjere mire kur ke pritur te behesh me femijen tend? Ti, motra e saj. me kete ligesi qe ke bere nuk do te behesh nene kurre. Zoti vonon por nuk harron. E di qe ti ke mbetur rrugeve. Per shpirtin e asaj qe desha dhe dua une do tju urrej gjithe jeten. Ne fakt ju meritoni tjeter gje, por une nuk jam vrases. Te nderuar lexues, me shprese se historia ime do te pritet e qete, pa lot e dhimje, ju uroj suksese ne jeten dhe fatin tim mos e paste njeri, sepse vuajtjet qe kam kaluar zor se perballohen nga i gjalli.
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 22
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Burrelsja prej Mon 1 Jul 2013 - 19:59

Isha vajze e re e fejuar me djalin e endrrave te mia kaluam shume vite se bashku deri sa erdhi fejesa...pas disa ditesh shkova ne shtepin e tij ku u njoftova me familjen e ngushte ai e kishe vetem nje moter vellaun dhe babin nena i kishe vdekur disa vite me pare....pas nje kohe un shkoja shum shpesh ne shtepin te te fejuarit. Nje dit shkova paparalajmerim kur u trokita ne der doli babi i tij(vjehrri im)me tha se te fejuarin se kisha aty por me ftoi per nje kaffe hyra brenda kishe qen vetem. Pinim kafe bisedonim aii me tregonte per kohen e tij rinore sepse tani ishte 45 vjec... papritmas filloi tme pelqente si fliste dhe si me shikonte u ngrita ti pastroja filxhanat e kafes ne shenje respekti dhe kembet me dridheshin kur e shihja ate, disi kisha ndjenja erotike dhe doja qe ai tme afrohej edhe ai e kishe ndjere te njejten gje u afrua avash te bisedonte me mu me afer dhe papritmas mi preku duart une u drodha qulle, me tha je shume e bukur si nje vajz qe e dashuroja sa isha i ri un nuk prita shume dhe u ktheva perball tij dhe perniher me kapi me forcen e duarve rreth belit dhe me kafshonte deri sa me zhvishte une me njeren dore ia shtypja penisin dhe u mundoja sa ma shpejt tia hiqja pantollonat...arritem te zhvishemi dhe ashtu me ate shpejtesi ai me puthte dhe me kafshonte cdo pjese te trupit dhe mes buzeve te vagines une u dridhja e tera dhe hypa permbi te dha penisin e tij e kapja me dore e thithja pandal...nje orgazem e arritem. Me dukej bota e imja se paramendoja qe me nje burre te moshuar do te kenaqesha aq shume. Ppushuam pak asnjeri nuk folnim...mu afrua afer karriges ku isha ulur zhveshur me gishtin tregues filloi te me ferkonte vaginen ohh qfar ndjejne i pershperita te lutem mos u ndal dhe i hapja kembet edhe me shum duke me ferkuar me kapi ne krah dhe u nis ne drejtim te bajnos.hym aty dhe me rrembeu me te njejten shpejtesi si te paren her hym ne tushkad dhe guhen ma shtinte ne vagin deri sa u beja qull.pas disa minutash qe u pastruam me shtrijti ne banjo ku ishte e lagur me uj nga tushi dhe me penisin e tij gjigant me beri femren me te lumtur ne bot e shtyne penisin deri ne mitren time dhe ngadal me tha mos lyp burr tjeter se smund te kenaq si un un e shtrengoja dhe i thoja te mos ndalonte u knaqeshim pa mbarim e leshoj spermen ne krejt trupin tim dhe me puthi edhe njeher dhe iku te vishej un u pastrova shkova u vesha...dhe ika nga ajo shtepi pas disa ditesh me thirri i fejuari im te flija ne shtepin e tij shkova benum mardhenje por as afer skam qene e lumtur me F...sa me babin e tij un vazhdoj te jem nuse e asaj shtepie edhe disa muaj do te martohem dhe askush sdin asgje per lidhjen time me vjehrrin.
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 22
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Burrelsja prej Mon 1 Jul 2013 - 19:59

Pas disa muajve mungese te takova dhe pa shkuar ne shtepi ndaluam ne nje restorant ,Qendronim ulur ti flisje, se q,me erdhi dhe te putha. Sa shume ti doja ato buz te zjarrta. Ti u ndale. Veshtronim njeri tjetrin ne sy, dhe dora filloi ngadal te me rreshqiste prej faqes tende poshte gushes, gjoksit, te kefshet e tua deri tek vegiana, qe me kishte bere sa here te qmendesha i teri . Nuk degjoja me gje. Ne veshte e mi ushtonin kujtimet e afsheve te zjarrta qe kisha perjetuar me ty me par. U afrova ngadal dhe lehtazi te kafshova qafen aty ku fillon veshi, derisa me doren e majte nuk ndalesha se levizuri poshte e lart, pergjate kufinjeve qe kishte okupuar vegina jote. Syte me ndillnin zjarr. O zot, me dukej vetja si nje i uritur prej mujve te ter. Do t'te haja te teren duke shkumbezuar. si i terbuar. E ndjeja veginen tend si fryej. E shpejtoja ritmin edhe me shume. O zot, do ta perpija te teren, doja ta ndjeja ne buzet e mia, ne gjuhen time. Doja ta shijoja at veginen tende qe sa here me kishte bere mashkullin me te lumtur. Sa mire qe ne restorant nuk kishte shume njerez. sapo pash se ne ishim te vetmit qe kishim zene nje kend aty. Nuk hezitova te ta ngrej fustanin dhe te ta fus me mire . Se q'ma pershkuan trupin ca te rrenqethura sapo e preka ate. Paralelisht te puthja, kafshoja, lepija lehtazi qafen, faqet, veshin. Ndjeja si ndryshonte temperatura e trupit tend. ti me doren e djathte hoqe ngadal mbathjet dhe mi fute ne xhep. Ngadal u ngrite nga tavolina dhe u drejtove per ne banjo!!. Nuk shkuan as dy minuta erdha dhe un. TI ishe kthyer me fytyre nga pasqyra dhe me veshtroje . un te kapa me hof per beli dhe te shtrengova per trupi tim. Me shkathtesi e ngrita fustanin dhe dora ime e djathte rreshqiti drejt vegines tende te sterndezur e te qullur. Me doren e majte te shtrengoja gjinjte. te kafshoja qafen, shpatullat, si bishe e uritur. Me doren e djathte leshova pantollat dhe te mbeshteta per tavolinen e toaletit. Te kapa per flokesh dhe pernjeheresh ndjeva se si ,Penisi im depertoi mbrendesine e vegines tende. Leshove nje renkim te mbytur. ta beja me zjarr, me hof, me ashpersi. Ah kjo ashpersi ime gjithmone te kishte qmendur. te shtrengoja floket gjithnje e me shume, derisa me doren e djathte te pickoja te byca dhe te beli. O zot, perjetoje orgazmat nje pas nje. vegina te ishte shnderruar ne ujvare. a'je me mbrojtje?me pyete? Po u pergjigja shkurt un nuk fola me. Fillova ta bej edhe me ashper pa pushime. Sikur doja te arrija fundin e botes. Ndjeje penisin tim tek te godiste mitren. Nje dhimbje e vogel qe te bente te qmendeshe fare. Pernjehere un e shpejrova dhe ashpersova ritmin e pompimit, dhe ndjeve se si llava ime vershoi mbrendesine e vegines tende. E rraskapitur dhe e qullur nga djerset u mbeshtete per tavoline, dhe un u mbeshtete mbi ty. Zgjata koken duke u munduar te arrija buzet e tua. Ujerat e perziera, tuat dhe te miat, te rridhnin perposhte kembeve. U ngritem ngadal. Shkembyem ca puthje, dhe filluam te punonim ne pamje te jashtme. Dukeshim sikur te kishim ikur nga burgu. .
un dola i pari, dhe ti mbete te pastroje edhe pak grimin e pershkellireavatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 22
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Burrelsja prej Mon 1 Jul 2013 - 20:00

Kishte ardhur dita per te nderruar shtepine e kishim sajuar se ku do merja nje hyrje ne nje vend te qete plot me gjelberim the ne front te shtepise nje park i madh ku mund te kaloje kohen e lire. befas gjendemi para shtepise shoku im parkoi makinen dhe une zbrita nga makina qe akoma ndihej ajo zhurma e radiatorit , kur papritmas nga dera tjeter del nje vajze rreth te 25-ve floke te gjata nje fytyre te mprehte esmere e gjate trup elegant na pershendet edhe ne e pershendesim ,i jepte nje audi a4 ngjyre hyri sa hap e mbyll syte u zhduk me nje shpejtesi te madhe ia bej me shenje shokut tim se dicka eshte ne kete mes .
ditet kaluan dhe nuk po e shihja komshien time te preferuar , ishte e premte kishim per te festuar mbarimin e shkolles dhe menduam qe te shkojme ne club , me te thene te drejten dicka po ndieja nejse hyme brenda atmosfere e ngrohte ca njerez qe po kercenin aty ne mes te clubit pas ca birrash sillem verdalle shkeputem nga shoqeria dhe po hidhja nje sy papritmas si ne film kalojne 3 vajza para meje dhe kjo e fundit ishte komshia nuk me vuri re ,mua me ishte fiksuar fytyra e saj prej pofesionisteje , i ndjek pas dhe afrohem tek bari dhe e pershendes : a njihemi bashke e pyes , ajo me kthehet me duket se je komshiu im po i them i ofroj per te pire ishte veshur shume sexy saqe kur e hodha doren time ne shpatulla rreshqiste ne lekuren e saj te bute ngjyre bronxi leshova nje (oh )brenda vehtes pasi nderruam ca muhabete ajo iku me shoqet e saja u ndjeva i penduar .
Nje dite kisha dale ne park dhe po luaja futboll pasi mbarova lojen drejtohem per nga shtepia diku atje tej dalloj nje vajze qe ishte shtrire ne barin e gjelbert qe e ndriconte dielli , i afrohem dhe per cudi komshia e enderrave te mia shfaqet para syve te mi ishte gjoja duke studiuar : a mundem te ulem e pyes po tha ajo me kenaqesi dhe e pyes per jeten e saj me tregon cdo gje me intimitet per jeten e saj shkembyem numrat dhe me tha se nuk duhej ta shqetesoja naten se ajo jetonte me dike tjeter ok i them te them te drejten nuk e mora parasysh qe ajo jetonte me dike tjeter .
nje mengjes me fton ne shtepine e saj per kafe ishte ora 10 paradite isha pak i ndrojtur , i bie ziles dhe hapet dera ajo me fton te hyj brenda mezi po flisja me ofron dicka per te pire kafe ulem ne divanin e saj prej lekure ulet dhe ajo prane meje nje zjarr i vertet me ndizet nga brenda nuk duroja dot dhe i ngjitem siper dhe filloj ta puth ajo po ashtu si e cmendur po vepronte un isha shume i eksituar penici im kishte mare nje force te madhe sa nuk duroja dot doja taja fusja dirkte, por ajo me tha se eshte heret ok i thash, pas pak i thashe qe te me tregontee dhomen e saj te gjumit por ajorefuzoi iu luta dhe ngjitem shkallet nderkaq penici im ishte bere shume i forte i nxehet si zjarr me tregon me dore nga dhoma dhe refuzon qe te hyje brenda atehere e kapi nga mbrapa dhe e hedh drejt e ne krevat ajo u shtri krejt dhe dora ime u fut poshte tek kofshet saj ohhhh un nuk durija dot isha shume i nxehte,i heq minin qe kishte veshur dhe i largoj me gisht tangat qe kishte veshur e kap penicin tim me dore dhe e afron drejt vegines se saa qe digjej nga kenaqesia
Filloj ta pompoj isha shume i eksituar pas pak ndalon dhe nderojme pozicion fillon duke me puthur nga gjoksi dhe ulet poshte tek penici qe ishte lagur me lengun e vegines te saj o zot ndjeja mornica kishte nje stil te te marrit me goje ndryshe nga ato te tjerat e fuste komplet ne goje dhe e levizte gjuhen rreth e perqark penicit kisha pasur edhe raste te tjera por si kete rradhe ishte shume profesionale ishte koha qe te provoja veginen e saj te lengshem qe ishte qullur nga sexi atehere i propozova 69 shtrihem posht edhe ajo me drejton veginen e saj drejt e tek gjuha ime qe e priste me padurim ate qast qe e kisha enderruar prej shume kohesh
Po lepija me shume vrull me nje afsh te madh ndersa ndieja gjuhen e saj tek penici im akoma vazhdonte te mos dorezohej erdhi koha qe ajo te testonte talentin tim qe ishte grumbulluar si nje lume i terbuar ndaloj dhe i dal nga siper dhe gjithe talentin ja derdh ne gjoksin e saj te etur pastaj ajo filloi qe taferkonte dhe te ma lepinte penicin tim me nje afsh qe nuk kishte fund. pasi mbaroj erdhi koha qe te iki se edhe ajo kishte ca shoping per te bere , isha shume i lumtur o zot........
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 22
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Burrelsja prej Mon 1 Jul 2013 - 20:01

Jetonim te dy nje Qytet
kishte disa dit qe ishim zen dhe nuk flisnim,nje mbremje e mora ne TEL dua te takohemi te flasim i thash kam disa gjera per t'te then
u takuam diku nje nje lokal biseduam per gadi gjysem ore, papritur me the.....me duhet te ik tani un, Jo ma fal kete nat mua i thash beje per veten tende jo per mua harro gjithcka dhe lere fantazin te na udheheq lerme te te tregoj ate qe dua ate qe kam ne shpirt,Ju luta por nuk pranoj,u ngrit ajo u ngrita dhe un hapat tone shoqeronin njeri-tjetrin gjer jasht lokalit,NATEN E MIR me tha po iki ,syt mu mbushen me lot NATEN i thash me fjalet qe me dridheshin ne goj,pasi beri 2 hapa ju afrova i thirra ne emer u kthye e kapa nga floket,Ndoshta nuk do ti shoh me asnjehere syt e tua i thash dhe e putha foort me mall afsh dhe pasjon,u puthem i kafshuam buzet e njeri-tjetrit
Pasi shkembyem disa puthje te nxehta tek degjoja aromen e saj isha shum i eksituar mishi me behej kokrriza-kokrriza
u shikonim ne sy sikur kerkonim ta hanim njeri-tjetrin,
dhe un i thash ikim diku ku te jemi vetem ne te dy ,Ku me tha ajo,ku te duash ne nje dhom ku te jemi vetem ne te dy thjesht te flasim ne qetesi nuk do ndodh asgje mos ki frik nuk mundem te te perdhunoj me zor i thash, e di tha ok do ikim,fytyra me buzeqeshi pas gjith asaj kohe do isha dhe nje her i gezuar,
u nisem te dy drejt nje hoteli un e shikoja trupin e saj bythen e bukur se si leviste kur ecte dhe shtrengoja dhembet, pasi u futem brenda u ulem ne krevat,
sa flok te bukura ke i thash dhe ja perkedhela ngadal e di me tha,ashtu po bisedonim dhe i thash pse s'futesh te besh nje dush? se ke keq me tha po e bej,
un isha ulur ne krevat ajo u qua dhe vazhdoj te xhvishej perpara meje pa meshir i hiqte rrobat ngadal nuk e di se si po permbahesha por skisha cte beja nuk e perdhunoja dot,
u zhvesh u laskuric un tek i shikoja gjoksin barkun bythen kofshet merja frym thell dhe mbyllja syt,
iku ne dush po lahej e imagjinoja se si i rreshket ujti mbi trupin e saj ,pas mak u afrova te dera dhe i thash Te vij dhe un te te ferkoj kurrizin? qeshi dhe me tha Hajde mo,
o zot gjithcka u be me e veshtir per mua u zhvesha dhe u futa ne dush penisi im ishte shum i madh dhe i forte vazhdova ta ferkoj kisha shancin tja prek edhe njehere te gjith pjeset e trupit te saj kur dora ime i perkedhelte veiginen ngadal gishtat u futen pak brenda O zot ishte nje turtur e vertet,
tek e ferkoja ngadaj ajo me shikonte barkun si me dridhej, nuk e di se si po rezistonte por asaj sja ndjente me dukej,papritur isha komplet mbrapa saj e ngjita trupin tim me te saj ja afrova penisin te bytha e shtrengova nga gjoksi dhe e kafshova te qafa,STOP me tha mori peshqirin dhe iku gjith inat, u shtri ne krevat pastaj dola dhe un,Fol ca ke tjeter per te me then se do iki,
cohu hiqe peshqirin afruhu te ballkoni dhe shiko jasht per pak caste dhe ik i thash,
OK u cua ju afrua deres te ballkonit bythet e saj ishin shum magjepse atehere nuk u permbajta dot, e kapa nga floket e kafshova te gusha ajo kerkonte te ikte ,me lesho me thonte un nuk merja parasysh asgje e terhoqa drejt vetes e ktheva perpara ja kapa duarte ve vazhdova ta puth foort me zorr ja lepija gjoksin barkun,u ula per tja thith veginen por sme la i mblodhii kembet atehere e shtyva ne krevat dhe i hyma siper ja zura duarte me brrylat e kraheve te mi, duarte e mia i kisha te gusha e saj isha i teri mes kembeve te saj, e ndjeu qe penisi imi madh ngadal i rreshkiti branda atehere mbylli syt dhe mori frym thell trupi i saj u lerua komplet,vazhdova tja bej ashtu duke e shpejtuar ritmin ajo renkonte dhe bertiste,pastaj e cova me zorr e ula ne dyshme ne gjunj mbrapsh dhe un siper bytheve te saj ja futa prap e kapa nga floket atehere eksitimi ishte ne maksimum po ja beja fort shpejt nuk e kontrolloja as veten doja ta qaj fare e perplasja penisin tim brenda saj fort dhe i gjuja nganjehere nga bythet,papritur e ndjeva se po prishesha e nxora jash dhe sperma ime vershoj mbi bythet kurrizin dhe floket e saj o zot isha shum i lumtur,u cua dhe me tha ,U kenace? po i thash, mir se ske faj ti jo maje men,u vesh shpejt e shpejt dhe..............
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 22
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Histori Dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi