Itali, vriten me plumb në kokë dy shqiptarë

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Itali, vriten me plumb në kokë dy shqiptarë

Mesazh nga Geri prej Thu 8 Apr 2010 - 9:07


Dy shtetas shqiptarë
janë vrarë me armë zjarri sot në qytetin e Olbias, në Itali, pasi janë
qëlluar për vdekje në kokë nga pronari i shtëpisë.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat
italiane, të cilat nuk bëjnë publikë emrat e dy viktimave, por
saktësojnë se është arrestuar autori i krimit të rëndë.
Sipas
burimeve, ai quhet Nino Cherchi dhe ka qenë një eksponent i njohur i
botës së krimit në vitet ’60.
Sipas burimeve, gjatë marrjes në
pyetje ai ka pranuar se ka qëlluar dy personat, si dhe se ka plagosur
një grua, bashkëshorte e një prej viktimave.
Burimet saktësojnë
më tej se në shtëpi në momentin e vrasjes ishte edhe një fëmijë 5
muajsh, i cili për fat të mirë ka shpëtuar i paprekur nga plumbat.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi