Polonia në zi

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Polonia në zi

Mesazh nga Geri prej Sun 11 Apr 2010 - 3:17


Polonia mbajti
frymën dy minuta për vdekjen e presidentit Lech Kaczynsky. Në të gjithë
vendin u degjuan vetëm këmbanat e kishave dhe sirenat e policisë. Trupi i
pajetë i presidentit mbërriti në Varshavë.

Detyra e vështirë e identifikimit të
trupit i takoi vellait binjak Jerusllav Kaczynski i cili udhëtoi drejt
Rusisë mbrëmjen e së shtunës së bashku me kryeministrin polak Donald
Tusk.

Të shoqëruar nga kryeministri rus, Vladimir Putin ata panë
vendin ku ndodhi aksidenti tragjik në Smolensk dhe pjesër e mbetura nga
“Tupolev 954” dhe vendosën aty buqeta me lule.

“Kjo është një
tragjedi e tmershme. Nuk është vetëm tragjedia e popullit polak por edhe
e jona. Vuajmë bashkë me ju!”, deklaroi kryeministri rus Vladimir
Putin.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi