Pengmarrja e autobusit, hetime për ngjarjen

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Pengmarrja e autobusit, hetime për ngjarjen

Mesazh nga Geri prej Tue 20 Apr 2010 - 6:18


Një autobus që
udhëtonte nga Tirana për në Sarandë gjatë rrugës u rrembye nga një
32-vjecar, i quajtur Eduard Rexhepi, i cili u ndalua nga policia prane
fshatit Krastë të Tepelenës, pasi udhetoi disa kilometra me autobusin e
rrëmbyer.(UPDATE)


32-vjecari nga Patosi u kap nga
policia e Fierit qe nisi ndjekjen e autobusit të marrë peng. Në Krastë
të Tepelenës ata jane ndihmuar edhe nga uniformat blu te qarkut te
Gjirokastres qe kishin ngitur nje postobllok pas lajmerimit per nje
autobus te marre peng. Asnje nga pasagjeret e autobusit te rrembyer nuk
ka pesuar demtime gjate kesaj aventure. Ngjarja ndodhi paraditen e sotme
kur autobusi i linjes Tiranë-Sarandë u rrembye ne fshatin Fratar te
Ballshit.

Autobusi kishte ndaluar kur 32-vjecari ka hipur ne
kabine dhe ka nisur ta drejtoje duke marre me vete edhe nje pjese te
pasagjereve, ndersa pjesa tjeter e pasagjereve ndodhej duke drekuar ne
nje lokal.

Drejtuesi i mjetit ka njoftuar menjehere policine per
rrembimin dhe policia e Fierit ka nisur ndjekjen. Autobusi ka marre
flake prane fshatit Kraste, ne Tepelene per shkak se mjeti ka ecur me
frenat e dores te ngritura. Flaket kane shperthyer ne pjesen e pasme dhe
detyruan pengmarresin te ndalonte duke rene ne duart e policeve te
Fierit qe ishin vene ne ndjekje te tij.

32-vjecari po merret ne
pyetje per te mesuar arsyet e kesaj pengmarrje. Gjithashtu jane pyetur
edhe pasagjeret dhe drejtuesi mjetit.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pengmarrja e autobusit, hetime për ngjarjen

Mesazh nga Arla prej Tue 20 Apr 2010 - 9:04

Me te tilla gjera ben te mendosh se njerezit kane kaluar , sepse dihet qe nuk fiton asgje dhe vendi ku do perfundosh.
avatar
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi