Greqi, shqiptari ‘shkohet në hell’

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Greqi, shqiptari ‘shkohet në hell’

Mesazh nga Geri prej Wed 28 Apr 2010 - 4:29


Policia greke po
heton lidhur me nje rast të dhunës ekstreme ndaj një emigrant shqiptar
35-vjecar.

Sipas burimeve lokale,
35-vjecari shqiptar u paraqit në spitalin e Haniase ne ishullin e
Kretës,në gjendje të rende.Ai kishte dëmtime të rënda në pjesën e
brendshme të trupit dhe hemoragji në organet jetike. Prej
insistimit të mjekëve, u mësua se gjatë një sherri banal me disa
vendas,ai ishte rrahur, e është ‘shkuar në hell i gjallë’.Per momentin
mjeket po perpiqen t’i shpetojnë jetën emigrantit, i cili me pas do te
merret ne pyetje nga agjentet. Ngjarja ka shokuar opinionin
vendas,ndersa televizionet me te medha ne vend kane publikuar lajmin
trondites. Ky është rasti i katërt i dhunes ndaj
emigrantëve dhe simboleve fetare në qytetin e Haniasë që prej fillimit
të vitit.

Me herët një sinagogë dhe një xhami janë djegur,
ndersa disa emigrante pakistaneze u rrahen barbarisht prej anetareve të
një organizate fashiste.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi