Poezi dashurie

Faqja 1 e 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Shko poshtë

Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:24

KUSH MALLKOJ FATIN TIM

Kush mallkoj fatin tim
qe me la vetem si jetim
dhimbje ne zemer te mbaj per jet
fatin kurr mos me e gjet

kush mallkoj endrrat e mia
qe te shuhet dashurija
dhe te ndje ate qe sekam djer
por prap te mbes me zemer te thyer

kush mi vorrosi shpresat e jetes
e fatin tim ja solli vetes
duke menduar se tradhton
nje zemer te paster lendon

nese egziston nje zot
te gjej zgjidhjen qe se gjeta dote
ta gjej fatin dhe ta ndeshkoj
qe kjo bot ket ta kupton

kush mallkoj fatin tim
qoft mallkuar per qindra mote
me la mbyllur te jetoj
e vetmuar ne mes te kesaj bote

lotet qe ikam ne sy
qe pome rrjedhin per ty
askush me duket spo i kupton
se dhimbja ne zemer ende vazhdon

pran meje kalon vetura e fumdit
tek kembet me ndaloj
u mundova ta shoh se qka ka ne mbrendsi
por qdo dritare e erret smund te shof njeri

pa prit e pa kujtu u hap dritarja e ti
ati i dashuri im qenka me lot ne sy
e kishin ber dhenderr,po e pret tjetren
por ti me bene qe te qaj,per dashurin e vjeter,

ate ekishin martuar.por se kuptova arsyjen
pse mua sme treguan se ja nuk esht me mua
me veshtir se kurr ne jet.ne at qast u ndjeva me besoni
ate qe me seshumti e deshta,me tjetren jetoni

lotet nga syt e mi,vuajtje thell ne zemer
tash besen qe kisha,per jet perfundoi
endrrat qe i pash kaher,per nje qast mbaroi

kurr nuk e mendova,nje ndarje me lot
qe tjetra ne vendin tim,ty te behet zonje
nuk kam me fuqi.un per te jetuar
kur i dashuri im tani i martuar.

esht martuar me gruan,qe ai nuk edon
te lutem i dashur mua me harro
harroje se te deshta,un nje her ne jet
jo per avantura,por me te vertet

e tash u tradhtova nga familja jote
ma kan nxi jeten per shum e shum mote
te them udhembar.besom smundem te them
te largoj nga zemra,smundem te mos kem


te mendoj ne perqafim te tjetres,smundem me menduar
sepse zemra ime,me shum ka mu lenduar
karvanet e dasmes,rrugen e vazhdojn
i dashuri im me lot ne sy shkoj


prindit e ti,kan ber nje mekat
me lan mua ne vetmi,si nje njeri sakat
po martohet ai qe desha.me nje femer tjeter
mbeti dashurija jon.vetem e shkruar ne leter

smundem te bej ball.lotet e mia
smundem ta harroj per nje qast ket dasshur
mbeta qe te vuaj,per jet e per mote
me dhimbje ne zemer,me sy me lot

mbeta ta mallkoj kohen,kur te pata takuar
mbeta ti mallkoj ato.qe me tjetren te martuan
te martuan pa te pytur.dhe nuk kishin as pak meshir
me detyruan qe me zemer.tet them i dashur lamtumir

mendova se per ty un,jam e vetmja vajz
u na\dam pa prit fare,dhe pa as nje fjal
per her te fundit tet le nje amanet
nese me sheh enderr,ne EMER ME THERRET

nese te lind nje vajz,lerja emrin tim.
per dashurin ton.ruaje si kujtim
por mos i trego askujt per ne
as per kohen ton kur kemi qen

mos i thau askujt,se ekam dashur nje vajz
e prindit e tu qe neve nakan nda
mos i trego askujt,se te kam dashuruar
se edhe ne varr,ke mem lenduar........?


Edituar për herë të fundit nga ⌂ Geri ⌂ në Fri 2 Jul 2010 - 7:24, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:26

__________♥️_______________Te dua, a me don,
________♥️__________♥️______une per ty e jap jeten
______♥️__♥️_______♥️________e ti per mua qmendon?!
____♥️_____♥️____♥️__________dhe me trego sa me don
__♥️________♥️____♥️__♥️_____
____________♥️____♥️_____♥️_O Zot i vertet
_____________♥️____♥️__♥️_mos me le te vuaj
______________♥️____♥️___mos ma largo te dashurin
_______________♥️_____te behet i huaj.
________________♥️____

___♥️♥️♥️_______Te mendoj ne vete
___♥️___♥️_____te mendoj me drite
___♥️_____♥️___ te dua me Zemer
___♥️______♥️__te dua me shpirt
___♥️______♥️__
___♥️_____♥️___Te kam dashur
___♥️___♥️____dhe shum te dua
___♥️♥️♥️______por te lutem ty
_____________mos mem tradhtua
__♥️_____♥️___
__♥️_____♥️___Te dua do te them
__♥️_____♥️___dhe ashtu do te mbes
__♥️_____♥️___te dua do te them
__♥️_____♥️___gjersa une te vdes
__♥️_____♥️___
__♥️_____♥️___Oj Dashuri e mallkuar
__♥️♥️♥️♥️♥️____pse sme le te qet
____________po me ben te vuaj
__♥️__________gjithnje ne ket jete
__♥️_♥️________
__♥️__♥️_______Asgje me te bukur
__♥️____♥️_____ska ne kete jete
__♥️♥️♥️♥️♥️♥️____se dashurija e vertet
__♥️______♥️___asgje me te bukur
__♥️_______♥️_ska per mua
__♥️________♥️_sa i dashur kur me thet TE DUA
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:27

♥️*.★ • • . • • ★ • • .♥️*. Mos Qaj Per Mua .♥️*. • • ★ • • . •★♥️*.

--------------------------------------------------------------------------------


♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta nje dite, ne te ardhmen
.♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Ti perseri, do te kthehesh
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Por gjalle, mua te mjeren
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.S’besoj se do te me gjesh.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Mbi varrin, ku une prehem
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Me keqardhje, do te lotosh
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe ikjen tende, prej meje
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Perjete, do ta mallkosh
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, shume i permalluar
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Portretin tim, do ta kujtosh
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Kur mbi pllake, te gdhendur
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Emrin tim, do te lexosh
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Si kurre, ndonjehere
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*. Do te ndjehesh, fajtor
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Per zemren time, te mjere
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Qe ti vete e copetove
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, per te paren here
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Mua falje, do te me kerkosh
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Por pergjigjen time, nen dhe
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.S’do mundesh, ta degjosh.
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Do te te fal, apo jo
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.As vete, nuk e di mire
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Pasi atehere, shpirti im
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Do te jete, plotesishte i shkrire.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, do te mbjellesh lule
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Mbi dheun e varrit tim
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Me qellim qe ato te celin
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Si kujtim, per dashurine
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥️*.Por lulet, do te vyshken
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe pa gjethe, do te ngelin
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Edhe me gjak, po ti ujitesh
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Ato kurre, nuk do te celin.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta naten, do te me presesh
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ne enderren tende, te trokas
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Por edhe ne qofte se vij
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Asnje fjale, nuk do te flas.
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Me hijen e vdekjes, do te vij
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Frike ne zemer, do te te shtij
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Derisa ty, te te tmerroj.
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndaj, po deshe te jetosh
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ne heshtje i pa shqetesime
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥️*.Ben mire qe te harrosh
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Mua dhe dashurine time.
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.♥️*.
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, vetem atehere
♥️*..☆★.•°•.☆I ♥️*.qete, do te jetosh
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe shpirtin tim, nen dhe
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!...
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.♥️*.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:30

..._......._......_......._....Nga Kjo E Mallkuar .._......._......._......._.....
..._...|..____________________, ,
....../ `---___________----_____|] = = = ´´´´´´´Plumbin E Pranoj
...../_==o;;;;;;;;_______.:/´´´´´´´´´´´´´´´Por Të Ndahem Prej Teje
.....), ---.(_(__) /´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Kurr Nuk E Mendoj !
....// (..) ), ----"´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
...//___//´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Prandaj Te Lutem Kthehu
..//___// ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Nga Kjo E Mallkuar Me Shpeto
.//___// ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Se Kjo Zemer Vetem Ty Po Te Dashuron
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:30

Dashuria ime !!!

Dashuria ime kishte sy...
Pse ja verbuat ?
Dashuria ime kishte vesh...
Pse ja shurdhuat ?
Dashuria ime kishte ardhmeri...
Pse ja ndaluat ?
Dashuria ime ishte e shendosh....
Pse e lenduat ?
Dashuria ime ishte e paster....
Pse e njolloset ?
Dashuria ime ishte e lire....
Pse e burgoset ?
Dashuria ime nuk kishte lot...
Pse ja sollet ?
Dashuria ime nuk kishte urrejtje...
Pse ja mbollet ?
Dashuria ime donte te jetoj...
S’lejuat,do ju mallkoj !!!!
TE MALLKUAR QOFSHI PER JETE
QE VRAT NJE DASHURI TE VERTETE !!!!
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:33

Te dua i thashe diellit ne mengjes,
nje re ma mbuloi.
Te dua i thashe lules ne lendime,
nje ere e marre ma rrezoi.
Te dua i thashe gurit mjekerrthinjur.
U ngrit kokes me qelloi.
Te dua i thashe zogut mbi dege,
hapi krahet fluturoi.
Te dua i thashe lumit sydallgezuar,
u tha s’e di ku shkoi.
Te dua i thashe dhelpres se qiellit,
nje yll ziliqar s’ma leshoi.
Te dua i thashe te dashures .
Iku shpatit te endrres s’me degjoi.
E thashe me vehte " C’zhgenjim"
Mbeta vec me lotin tim.


:112:
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:34

Te dua

Edhe pse je ti larg,
Te dua.
Edhe pse me nuk di ta krijoj asnje varg,
Te dua.
Edhe pse bylbylet me nuk kendojne,
Te dua.
Edhe pse yjet me nuk ndricojne,
Te dua.
Edhe pse koha me nuk rrjedh,
Te dua.
Edhe pse ti zemren ma ke vjedh,
Te dua.
Edhe pse pa ty mengjezet jane te ftohta,
Te dua.
Edhe pse as buzeqeshjet me nuk jane te ngrohta,
Te dua.
Edhe pse nuk e di se pse te dua,
Te dua.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:35

Vargje lotesh te panumurta,
neper faqet e mia gershetohen!
Vuajtjet dhe stermundimet e shumta,
ne zemren e plagosur me shtohen!

E ndersa neper pluhurin e kujtimeve,
mundohem te shoh te tendin portret.
Mjergulla e dendur e mendimeve,
shikimin e syve ma tret!

Nen heshtjen dhe erresiren e nates,
gjumi dhe qetesia me braktisen!
Per flatra bene rrahjet e zemres,
dhe drejt teje u nisen......
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:35

_______________________________________________$$$ $$$$$$
____________________________________________$$$$$$ $$$___$$$
________________________________________$$$$$$$$__ ___(&)_$$$$
____________________________________$$$$$$$$$$____ ________$$$$
.._________________________________$$$$$$$$$$$$$$$ ____§§§§_____$
_______________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$§ §§§_§§§_____$
_____________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ §§§§§_§____$
__________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$$$$_ __§§§__§_$
________________________$$$$$$$$$$$$$_$$$$$$$$_$__ ______§
_______________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$
_____________________$$$$$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$_$
___________________$$$$$$$$_§$$$$$$$$$§$$$$$$$$_$---Ky bilbil i bukur
_________________$$$$$$$_$$§§§$$$§$$§§$$$$§§$_$$$---shum netë po këndon
________________$$$$$$_§§§$$§§$$§§§$$§§$$§§$_$$$----dashurin e humbur
_______________$$$$$_$§§§$$$$§§§$$$§§§§§$$_$$$$$----me lot po e vajton
______________$$$$$_§§§§§§$$§§§$$§§§§§§§_$$$$$$-----
_____________$$$$_§§0§§§§|§§§§§§§§§|§§§_$$$$$$$------ky bilbil i bukur
____________$$$_000§§§00§§§§§000§00§_$$$$$$----------me ze qe po qanë
____________$$_0000§§0000§§§00§0§_$$$$$$--------------ndarjen e te dashurit tim
___________$_0000§§00000§0000_$$$$$$$............. .......me lot po e lan
________§§_00000§000§0000_$$$$$$$$...........këtë bilbil të gjor
______§_00000§0000000_$$$$$$$$$$...............ska më kush qe e ngroh
______000§00000§_§§§§$$$$$$$$$$$$$___......plaget e tij ne zemer
___0000§00§_§§§§§§$$$$$$$$__$$$$$$$$§§§§§......... ska kush ja shëron
_000§0_____§§§§§§$$$$$$$_§000_$$$§§§_0000000000000 000000000000
00________§§§§§$$$$$$$_§§00000_$§§§_00000000000000 000000000000
__________§§§§$$$$$$$_§§§_’’______§§§__’’
_________§§§$$$$$$$.................
________§§$$$$$$$$.................vajto bilbil vajto
________$$$$$$$$$.................për fatin tend te zi
_______$$$$$$$$$.................se edhe mua më ngjau
______$$$$$$$$$..................e njejta " Tradhëti "
_____$$$$$$$$$
____$$$$$$$$............Iku ai diku larg
___$$$$$$$$...............me të veten deshir
__$$$$$$$$..................me harroj mua
_$$$$$$$.................me tha Lamtumirë
$$$$$$$
$$$$$$..............................
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:35

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶.**E ja I Dashur degjo kete gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶ *.Se keta tinguj ti te therrasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶*.*Mo s ma thuaj as nje fjale
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶.* *.Se vet zemrat tona flasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **Mos harro zemer te vish diten e veres
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **............kur djelli ndricon ne dritare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **une aty do t’ulem ,per ty mendoj
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **kengen e mallit kendoj me gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶´´´´´´´/////´´´´´´¶.*.* ..*.Kur te degjosh se jane
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶´´´´´/////´´´´´´¶¶. *.* *.*.keputur telat e gitare sime
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶´/////´´´´¶¶¶¶¶.* .* *. **dije mire o shpirti im
´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* *. *.*se eshte shkeputur jeta ime
´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.*
´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶. ..*.*.*.zemren gitare do bej
´´´´´´´¶¶¶¶¶¶/////¶¶¶*¶¶*¶¶.* .* .* *. notat me gjak dote i vizatoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶ttttt¶¶¶¶*¶¶¶¶¶.* *. *.*Me kete kenge une sot dua te tregoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.se ty i dashur kurre s`do ta harroj
´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ . * .*. *.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:36

Nëse ditëve të ardhshme,
këndej dukem rrallë,
ta dish se më mungon,
dhe në shpirt ndjej shumë mallë….

Nëse shkruaj pak,
dhe
rrallë këtej kaloj,
prapë jam ajo e djeshmja,
dhe të dua njësoj….

Nëse kur je këtej,
e të mungon fjala ime,
mos mendo se s`të
dua,
kujto zemrën time!……

E nëse gjatë s'dukem,
ndoshta me
javë e muaj,
të lutem kujtom,
mos harro më shkruaj!….
Nëse....

Nëse
shumë ke mallë,
dhe për mua mendon,
të lutem mos vuaj,
me thirrë në
telefon.....

Dhe nëse të vuan shpirti
e për mua ndjen mallë,
kudo në botë po të jeshë,
më thirrë, kam me të ardhë.....
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:39

a thua kush te tha sot urime ditelindjen...
a thua kush te tha i festosh edhe 100...
a thua kush shum fat te uroj...
a thua kush e zuri vendin tim...
a thua kush te perqafoj dhe ditelindjen ta uroj...
a thua kush ti puthi buzet e zjarrta sot...
a thua kush te uroj shum lumturi...
a thua ty te ra ndermend per mua kur te thoja ket ditelindje bashk do ta festojm...
a kjo dhurat qe ty deshta ta dhuroj mua jeten ma shkurtoj....
a syt e mi sot vec ty te kujtojn se ditelindjen nuk mund ta urojn...
a buzet e mija vec ty te kerkojn ket ditelindje ta urojn....
a zemra ime sot u shkrumu se ditelindjen nuk ta ka uru...
a si mund mos te jemi bashk kur ket e enderruam por qenka shkru keshtu per ne te dy...
a dikush ket enderr na e prishi...
a sikur te isha i fshehur sot te shija ty sa i lumtur je a po me kujton mua....
a dikur te kisha premtu se ditelindjen kom me ta uru....
vec nje falje te kerkoj se ditelindjen nga afer nuk munda ta uroj vec me zemer te kujtoj...
dhe shum ditelindje te uroj.....dhe shum per ty une sot po lotoje...... Sad


sa koh ket dit e prita....
ket dhurat ta dhuroj por ky fat me mashtroj...
sa her ket dit e enderrova qe ty ditelindjen ta uroj dhe ata syt e bukur ti shikoj....
sa her ket dit e enderrova qe ditelindjen ta uroj e buzet e embla ti shijoj....
sa her ket dit enderrova qe te jem pran teje per ditelindjen jote....
sa her ket dit enderrova por me shum lot e lotova qe ty ditelindjen nuk ta urova... :112:
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:40

Edhe sonte e dashur ne Ditëlindejn tende festojm të ndarë !!!

Qëndroj si stuhi para njerzve të gëzuar,i shikoj dhe buzëqeshi deri
sa në zemër kam një pikëllim.Edhe disa minuta dhe tek ti do të ndahet
festohet ditelindja jote ,edhe disa minuta edhe ti e
feston diku në mesin e njerzve të gëzuar.Si kur se të kam para syve
,si kur se të shikoj me shikim të ngrohtë dhe çoj gotën duke ta
uruar ditelindjen të gjithë te dashurit tuaj ,ahh sa veshtire per mua sonte ,
si kur se ndoshta më lehtë do të ishte nese këto minuta i kalloj ne iluzjone!
Po unë nuk dua të shikoj dhe ta dijë si jeton bota e gëzuar kur prap
sonte të ndarë festojmë.Nuk kam dëshir ti shof të dashuruarit duke u
përqafuar kur se edho sonte nuk je në perqafimin tim.Nuk dua tju
bashkangjitem atyre që pa kur far dhimbje ose brenge janë me të
dashurit e vet kur unë ty stë kam pranë!Nuk dua ta shikoj qiellin plot
e përplot vransi dhe re të zeza,të cilat më kanë mbuluar,nuk dua sepse
më duket
në këto çaste se edhe qielli pikon lot diku larg atje tek ti,ashtu si
tek unë!
Por qëndroj,qëndroj në mesin e tyre,në mesin e të gëzuarve,të
dashuruarve,në mesin e atyre që festojnë së bashku,qëndroj dhe për
ty mendoj.Edhe sa vite tjer ,edhe sa ditelindje tjera,edhe sa gëzime tjerë
...edhe sa?A gjindet përgjigje për këto pyetjet e mija ndokun tjetër
se unë për këto përgjigje nuk kam?A gjëndet spjegim për këto dhimje
dhe definicion i kësaj dashurije?A është kjo një fantazi a po një
dashuri e ndaluar?Më ndihmo ,më udhëzo,më trego,se vetëm së bashku
mundemi të qëndrojmë të fortë!
Dhe le të festojnë bota,të gëzohen të gjith,të shkruajn fjalët e tyre
dashurije në rërën e lagur,të cakrrojnë gotat,të përqafohen!Diku larg
e di se ti je ,se ne mesin e tyre gjindesh,por ne zemrën time të mbajë
dhe prap njëri pa tjetrin Ditëlindjen tende festojmë!
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:40

Dhurata e ditelindjes u tha....


Dhuraten qe ta kam ble per Datlindje,
Hala e kam ne Dhomen Time,
Nuk erdhe me Marr tash ktu po Rrin,
Do ta mbaj gjithmon Kujtim,

Me Lule te Bukura e kam Lulise,
E me do Poezia te Dashurise,
Un ato Lule me Lote shum her i kam Vadite,
Sa te Bukura jan ba dhe jan Rrite,

Tash dote vjen edhe Pranvera,
Lulet kan me Lulzu jo Flet e Kuqe por te Zeza,
Tash e Vadtit jo me Lote e Dashuris por te Merzise,
Te shkretat edhe Lulet mu tha ja kan Nise,

Nana me vete Lulet Zi mos i kam Ngjyros,
I tham jo jo por ni Yll asht Fundos,
Tash e di se kot po Shkruje,
Vet Gabova si kam faje Kerkuje
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:41

Godite zemren time nese ke fuqi. Por kujdes se vritesh. Brenda saj je " ti ".....


Qielli eshte xheloz dhe qan vetem shi
se une dua nje engjell
qe se ka ai....


Per qiellin per yjet
Per token qe mbi supe na mban
Per gezimin per trishtimin
Per deklaratat qe njeri tjetrit i thame
Per jeten per dashurine
Per syte qe qeshin e lotojne
Lerme te lutem ne jeten time
" Harrome "
Qe e kaluara te mos na sjell me dhimbj
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:42

Kur per ne varreza te me percillni. Nje grusht
dhe eja me hidhni. E ju lutem mos derdhni lot . por me buzeqeshje
percillmeni. te mermerte varrin se
dua . Qe kur dheun te perkedhelesh me ato duar te te ndiej prane e te
me degjosh kur te te them te kam lenduar. Kur lule te fresketa te me
sjellesh te
lutem mos i ujit me lot se te bukurit syt e tu moj nene te qajne si
shikoj dot. E kur te largoheni mirupafshim mos me thoni . se me duket
se do me
harroni. Po do te vijme te te takojme serisht se edhe atje nen dhe
mirupafshim lamtumire do te ishte per mua per jete....
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:43

Dikur harrova te hyja brenda teje
Dhe nuk mendova ta beje ti
Dikur harrova perse jetoja
Por ti ma kujtove perseri
Dikur rrugen sec harrova
Dhe qortimin lexova ne syt e tu
Dikur ndoshta harrova vetveten
Dikur harrova ti ishe ketu
Eh dikur harrova te te shoh ne sy
E te te thosha " te dua "
Keshtu sot dashuria me harroi "mua "....
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:43

Luante reja e gezuar
E dielli e ndiqte plot gaz
Te thuash se ishin miqesuar
Tek lodronin tok bashke
Por syte diellor dhelperak
Se pane me rezen gri
Ndoshta u fsheh pas pallatit qellor
A ndoshta pas rezeve te tij.....
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:43

Nostalgji


Po ecnim ne rrugen e lagur
ndoshta nga shiu i loteve tane
sa shume me mundon sot kjo rruge
aty ku u njohem dhe u ndame

Ne rrugen tone te dashur
une erdha nje dite perseri
ish mbushur me gjethe te verdha
sa e zbrazet mu duk ajo pa ty

As pema se dashka me gjethen
pameshirshem i rrezoi mbi tok
se di pse me erdhi kaq keq
me shiun edhe une derdha lot.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:43

Shume vjet bashke kishin
dhe sa mire shkonin..
ajo priste diten kur do kurorezonin'
Me ne fund djali i tha:
Te dua... vertet qe te dua
por ,jo per grua.
Vajza e merzitur pyet:
mire, po ne kush do na marr'?
Djali tha se nuk e dinte
dhe ai kte frike kishte
e shtoi fjalet qe vijojne:
te tjere duam
te tjere na duam
me te tjere perfundojme.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:44

TE DUA

Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje qast i dashur,
s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashk.

Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don.

Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:44

TI

Net te tera kan kaluar,
Dhe un rrall kam folur me ty,
Shum lot kam derdhur nga syte,
Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.
Pse nuk me thua me te dua?
Pse ti me ke harruar?
Pse s'te merr malli me per mua?
Pse nuk me do sic me ke dashuruar?
Nje brenge te poshter kam,
Thelle tek zemra ime,
Nje ndjenje te pa pershkruar,
Qe do perfundoje jeten time.
E di qe ti per mua,
Nuk ke me dashuri,
Por un shum te dua,
Jam ber gjysem njeri.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Erisa prej Sun 3 May 2009 - 11:27

Gerii shkruajti:a thua kush te tha sot urime ditelindjen...
a thua kush te tha i festosh edhe 100...
a thua kush shum fat te uroj...
a thua kush e zuri vendin tim...
a thua kush te perqafoj dhe ditelindjen ta uroj...
a thua kush ti puthi buzet e zjarrta sot...
a thua kush te uroj shum lumturi...
a thua ty te ra ndermend per mua kur te thoja ket ditelindje bashk do ta festojm...
a kjo dhurat qe ty deshta ta dhuroj mua jeten ma shkurtoj....
a syt e mi sot vec ty te kujtojn se ditelindjen nuk mund ta urojn...
a buzet e mija vec ty te kerkojn ket ditelindje ta urojn....
a zemra ime sot u shkrumu se ditelindjen nuk ta ka uru...
a si mund mos te jemi bashk kur ket e enderruam por qenka shkru keshtu per ne te dy...
a dikush ket enderr na e prishi...
a sikur te isha i fshehur sot te shija ty sa i lumtur je a po me kujton mua....
a dikur te kisha premtu se ditelindjen kom me ta uru....
vec nje falje te kerkoj se ditelindjen nga afer nuk munda ta uroj vec me zemer te kujtoj...
dhe shum ditelindje te uroj.....dhe shum per ty une sot po lotoje...... Sad


sa koh ket dit e prita....
ket dhurat ta dhuroj por ky fat me mashtroj...
sa her ket dit e enderrova qe ty ditelindjen ta uroj dhe ata syt e bukur ti shikoj....
sa her ket dit e enderrova qe ditelindjen ta uroj e buzet e embla ti shijoj....
sa her ket dit enderrova qe te jem pran teje per ditelindjen jote....
sa her ket dit enderrova por me shum lot e lotova qe ty ditelindjen nuk ta urova... :112:


:112: :112: me preku shum kjo poezi eshte e vertet shum.
avatar
Erisa
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Tue 5 May 2009 - 8:40

Asnjhere z'do te harroj diten qe u takuam
por dhe ti se besoj se kaq shpejt e ke harruar
edhe pse fjalet e fundit u thane
zemrat nga njera-tjetra u ndane
shpirti nje kujtim do ta mbaje perjete
ti ke qene e para qe une kam dashtur me te vertete.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Fri 8 May 2009 - 12:28

Ishte ai qiell i kaltert,
e une te shikoja ne sy,
me verbonte bukurija
qe mbretronte mbi ty.

Me pikonin lotet
per ty ZESHKANJA ime,
se vetem ty te dua
ne kete jeten time.

Kur lulet celin
e gjelbrimi gjelbron
te kujtoj ZESHKANEN
e malli me mbulon.

U pikllova shum
qava shum per ty,
me beso se te dua
pashe keta dy sy.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi