le te digjet malli sonte qe per ti e
ndjej,

le te prek zemra dhe shpirti ne qastin ku u ndam,
sonte M'i jep
buzët tua,t'i jap sytë e mi,
sonte ngadal do me mbyt malli per
ty

Sonte fluturon zogu erresires,
e gjen frymen ne dritaren tende me
sjell shpirtin mua
ta jap jeten time
ti ma jep zemren mua
un me ty ne
krahun e enderres
e pres fatin
fatin me ty
shpresen e fundit te vdes
pa ty
ne kete dite ton ne qaste me ty
te lumtura
pergjithnje...

TRADHËTIA
Tradhëtia ka pesh dhembje që në zemër

nuk po mundem ta mbaj.
Dhembja ashtë shendrru në plag,
plaget askush
spo mund të i shëron.
Endërrat e mia nuk i sho vetmin ma mbulojn.
U
largova luftova vargje u shendrrova me rrethon.
Në nje kuptim te vepres
time.

Lamtumir permes henes
qe qendrron ne qiell
un ne planet te
tokes
jam ne enderr
me zgjon Duke me then
vi nga planeti tjeter i pa
zbuluar
kur te shoh te zgjuar si hije pran shtratit tim
me vjen e pa
imagjinuar por e krijuar per mu....


PERGJIGJE BEFASIE......
Një
fillim i jetes tyme me nje dashuri qe ka rrjedh si loti
ne zemren time dhe
kam filluar te ndjej per te
dhe mendoj kur e shoh nga lartesia dhe me sheh

nga levizja e kthyer ka ana tjeter
por eci afer saj dhe zemra troket dhe
e ndjen dashurin
por ia them fjalen qe per to kam
dhe kthen koken dhe me
shikon
mendon dhe me thote nje pergjigje bafasie....