Poezi dashurie

Faqja 19 e 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Shko poshtë

Poezi dashurie

Mesazh nga Geri prej Sun 3 May 2009 - 9:24

First topic message reminder :

KUSH MALLKOJ FATIN TIM

Kush mallkoj fatin tim
qe me la vetem si jetim
dhimbje ne zemer te mbaj per jet
fatin kurr mos me e gjet

kush mallkoj endrrat e mia
qe te shuhet dashurija
dhe te ndje ate qe sekam djer
por prap te mbes me zemer te thyer

kush mi vorrosi shpresat e jetes
e fatin tim ja solli vetes
duke menduar se tradhton
nje zemer te paster lendon

nese egziston nje zot
te gjej zgjidhjen qe se gjeta dote
ta gjej fatin dhe ta ndeshkoj
qe kjo bot ket ta kupton

kush mallkoj fatin tim
qoft mallkuar per qindra mote
me la mbyllur te jetoj
e vetmuar ne mes te kesaj bote

lotet qe ikam ne sy
qe pome rrjedhin per ty
askush me duket spo i kupton
se dhimbja ne zemer ende vazhdon

pran meje kalon vetura e fumdit
tek kembet me ndaloj
u mundova ta shoh se qka ka ne mbrendsi
por qdo dritare e erret smund te shof njeri

pa prit e pa kujtu u hap dritarja e ti
ati i dashuri im qenka me lot ne sy
e kishin ber dhenderr,po e pret tjetren
por ti me bene qe te qaj,per dashurin e vjeter,

ate ekishin martuar.por se kuptova arsyjen
pse mua sme treguan se ja nuk esht me mua
me veshtir se kurr ne jet.ne at qast u ndjeva me besoni
ate qe me seshumti e deshta,me tjetren jetoni

lotet nga syt e mi,vuajtje thell ne zemer
tash besen qe kisha,per jet perfundoi
endrrat qe i pash kaher,per nje qast mbaroi

kurr nuk e mendova,nje ndarje me lot
qe tjetra ne vendin tim,ty te behet zonje
nuk kam me fuqi.un per te jetuar
kur i dashuri im tani i martuar.

esht martuar me gruan,qe ai nuk edon
te lutem i dashur mua me harro
harroje se te deshta,un nje her ne jet
jo per avantura,por me te vertet

e tash u tradhtova nga familja jote
ma kan nxi jeten per shum e shum mote
te them udhembar.besom smundem te them
te largoj nga zemra,smundem te mos kem


te mendoj ne perqafim te tjetres,smundem me menduar
sepse zemra ime,me shum ka mu lenduar
karvanet e dasmes,rrugen e vazhdojn
i dashuri im me lot ne sy shkoj


prindit e ti,kan ber nje mekat
me lan mua ne vetmi,si nje njeri sakat
po martohet ai qe desha.me nje femer tjeter
mbeti dashurija jon.vetem e shkruar ne leter

smundem te bej ball.lotet e mia
smundem ta harroj per nje qast ket dasshur
mbeta qe te vuaj,per jet e per mote
me dhimbje ne zemer,me sy me lot

mbeta ta mallkoj kohen,kur te pata takuar
mbeta ti mallkoj ato.qe me tjetren te martuan
te martuan pa te pytur.dhe nuk kishin as pak meshir
me detyruan qe me zemer.tet them i dashur lamtumir

mendova se per ty un,jam e vetmja vajz
u na\dam pa prit fare,dhe pa as nje fjal
per her te fundit tet le nje amanet
nese me sheh enderr,ne EMER ME THERRET

nese te lind nje vajz,lerja emrin tim.
per dashurin ton.ruaje si kujtim
por mos i trego askujt per ne
as per kohen ton kur kemi qen

mos i thau askujt,se ekam dashur nje vajz
e prindit e tu qe neve nakan nda
mos i trego askujt,se te kam dashuruar
se edhe ne varr,ke mem lenduar........?


Edituar për herë të fundit nga ⌂ Geri ⌂ në Fri 2 Jul 2010 - 7:24, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Lavrenta prej Fri 13 Aug 2010 - 6:54

ShuuM MiiR..
avatar
Lavrenta
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 714
 <b>Piket</b> Piket : 726
Regjistruar : 13/08/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Lavrenta prej Sun 22 Aug 2010 - 4:31

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶.**E ja I Dashur degjo kete gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶ *.Se keta tinguj ti te therrasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶*.*Mo s ma thuaj as nje fjale
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶.* *.Se vet zemrat tona flasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **Mos harro zemer te vish diten e veres
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **............kur djelli ndricon ne dritare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **une aty do t’ulem ,per ty mendoj
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **kengen e mallit kendoj me gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶´´´´´´´/////´´´´´´¶.*.* ..*.Kur te degjosh se jane
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶´´´´´/////´´´´´´¶¶. *.* *.*.keputur telat e gitare sime
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶´/////´´´´¶¶¶¶¶.* .* *. **dije mire o shpirti im
´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* *. *.*se eshte shkeputur jeta ime
´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.*
´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶. ..*.*.*.zemren gitare do bej
´´´´´´´¶¶¶¶¶¶/////¶¶¶*¶¶*¶¶.* .* .* *. notat me gjak dote i vizatoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶ttttt¶¶¶¶*¶¶¶¶¶.* *. *.*Me kete kenge une sot dua te tregoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.se ty i dashur kurre s`do ta harroj
´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ . * .*. *.
avatar
Lavrenta
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 714
 <b>Piket</b> Piket : 726
Regjistruar : 13/08/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Vizitor prej Wed 9 Feb 2011 - 22:32

TE DUA TY

Kur jetes sime i mungonte nje engjell,,,
zoti me dergoj ty,,
kur mendoja se fati me kish lene vetem,,,
ai na bashkoi te dy,,,
kur ty te gjeta jeta per mua ndryshoi,,,
dhe mbi te gjitha per ne te dy lumturia filloi,,,
sot nuk mendoj as per engjell e as per vetmi,,
sepse engjelli im je TI ne parajsen e quajtur "DASHURI"
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Bani prej Thu 10 Feb 2011 - 4:49

o viola ehe e kam degju ka koh kte ere dleq shkru dicka , qe zemra jote ndjen jo keshtu copy se i kam inat hahah
:p
avatar
Bani
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1294
 <b>Piket</b> Piket : 1311
Regjistruar : 23/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Vizitor prej Thu 10 Feb 2011 - 5:03

Bani shkruajti:o viola ehe e kam degju ka koh kte ere dleq shkru dicka , qe zemra jote ndjen jo keshtu copy se i kam inat hahah
:p

Po te ishte poezi imja do e veja ke poezit e mija Bani me duket qe e di:D
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Bani prej Thu 10 Feb 2011 - 5:05

hahahah ik mi dleq
avatar
Bani
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1294
 <b>Piket</b> Piket : 1311
Regjistruar : 23/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Burrelsja prej Sat 15 Jun 2013 - 19:32

↗⁀☆҉❤ Ai: Zemer thuaji gjithë botës që Më Do...
‿↗⁀☆҉❤ Ajo: Me zë të ulët, TË DUA ...
‿↗⁀☆҉❤ Ai: Pse e thua ngadalë..?
‿↗⁀☆҉❤ Ajo: Sepse TI je gjithë bota për mua!!
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 23
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Burrelsja prej Sat 15 Jun 2013 - 19:33

Nuk e di nëse më lejon të të them " ëngjëlli im " por e themë këtë se për mua je vërtetë e tillë. Po shkruaj me mallë e dhimbje të madhe o dashuria e jetës sime. Do të mundohem që të mos zgjatem shumë, por dua që nëpërmjet kësaj letre të shpreh atë ndjenjë të pastër si kristal prej bore që kam për ty, por që kurrë nuk munda të ta themë në sy.

Shumë herë jamë munduar që emocionet ti ndrydhja vrënda vetes e të gjeja sado pakë forca për të shprehur dashurinë që kam për ty. Por duke mos pasur mundësi tjetër, po ti them me anë të kësaj letre. Kam dëgjuar të flitet për shumë llojë dhimbjesh, unë u përballa me atë shpirtëroren.

Kam dëgjuar të thuhet edhe që koha shëron plagët, por me mua ndodhi krejt ndryshe. Koha që kamë kaluar vetëm e ka shtuar mallin për ty. Edhe tani që po shkruaj jamë pushtuar nga emocionet dhe nuk po gjejë dotë fjalë për të përshkruar atë çfarë mbanë një zemër e dashuruar.
ZEMËR, je futur në çdo qelizë të trupit timë dhe nuk mund të dalësh më kurrë prej sajë. U fute si hajdute, mistershëm, pa bërë zë. Dashuria ime për ty është si një magji e mbështjellë me afshe e kaltërsi, është zjarrë që djegë edhe qiellin, duke e shuar e bërë hi. Jam plotësisht nën hijen tënde, të ndjek në çdo hap, në çdo ëndërr më shfaqesh ti.

Kur mendoj për ty ndjehem si në qiellin e shtatë, duke fluturuar dhe shpresuar se një ditë do kthehet lumturia tek unë dhe do të jetojë dhe unë i lumtur si gjithë të rinjtë e tjerë. ZEMËR TË DUA! E di pse të dua kaq shumë? A e ke pytur veten ndonjëherë përse ky njeri bën kaq shumë për mua? Të dua dhe do të dua përgjithmonë, do të jeshë pjesë e pandashme e jetës sime, do të jetosh përjetësisht në zemrën time sepse ti je ajo që më bëre të lumtur.

Je ti ajo që më mësove se çfarë është dashuria, vuajtja, ndjenja dhe dhimbja. Je ti ajo që më bëre të dua dike edhe kur nuk e ke pranë. Je ti ajo që më bëre të dashurojë si në ferrin dantesk. Thuhet se njeriu jeton vetëm atëherë kur dashuron dhe unë ndjejë se po jetojë... Të dashuroshë dhe të ndjeshë për një femër qenka diçka madhështore, e
bukur, por shumë e vështirë.

Gjithnjë mendoja se jamë një djalë i pamposhtur, i fortë dhe që nuk do të mposhtesha kurrë nga dashuria, por ja që mu desh edhe mua të përballem me këtë vështirësi, me këtë ndjenjë që më ka kapluar shpirtin dhe nuk më lë të nxjerrë asnjë fjalë kur jamë para teje. Çfarë të them o Shpirtë? Them se dua të ulërijë dhe të mallkojë ata që na kanë mallkuar.

Shumë herë i bëj pytje vetes se përse vallë duhet të lëndohem kaq shumë. Përse qenka jeta kaq e vështirë për të jetuar? Përse një vajzë kaq e zgjuar dhe inteligjente nuk e kuptoi dashurinë time? Përse je ti imazhi me të cilin fle në mbrëmje dhe zgjohem në mëngjesë?

Në sytë e tu lexoja shumë gjëra. Kur shikoja sytë e tu që shihnin të mitë shpresoja se një ditë do të kuptoje se sa shumë të kam dashur. Shikimi yt vetëm e rriste dashurinë brënda meje. Nuk do të fajësoj për asgjë, sepse ti u tregove e sinqertë me mua, por më vjen keq për veten që po tretem nga pamundësia për të të pasur pranë.

Tashmë nuk po kërkoj më as ndonjë arsye se u lodha së përjetuari këtë dashuri. Mallkojë veten që u dashurova. E mallkojë veten se përse nuk isha i aftë të bëja për vete njeriun më të rëndësishëm të jetës sime. Përse nuk ta shpreha atë ndjenjë, që e di se do të më ngelë peng për gjithë jetën..
Shumë herë doja të të flisja, doja që të përshëndesja, por më ndalonin emocionet, që e bënin zemrën të dilte nga krahërori me rrahjet e sajë. ZEMËR, ti ishe dashuria e parë dhe ndoshta e fundit e jetës sime. Tani nuk më intereson më asnjë femër tjetër, më kanë vdekur ndjenjat, më kanë humbur shpresat. Jamë munduar të njihem me vajza të tjera, por asnjëra prej tyre nuk zgjonë tek unë atë që zgjove ti.

Goditja që mora nga ti ishte vetmia e frikshme dhe lotët. Nuk e kuptoj përse duhet të më urreshë, kur unë nuk kam qenë i pranishëm në jetën tënde. Unë të dhurova dashuri, të dhashë zemrën pa të drejtë kthimi, e bëra këtë sepse ke qenë, je dhe do të mbetesh gjëja më e çmuar në jetën time.

Sa i lumtur isha kur të njoha ty! Sa herë të shikoja mendoja se kamë gjetur njeriun e ëndrrave të mia të cilin do ta kisha në krahë gjatë gjithë jetës sime. Mendoja kështu, pasi ti je një vajzë e sinqertë, ideale, e bukur dhe e zgjuar. ZEMËR, nuk po të shkruaj që të ndryshoshë mendimë. Unë nuk dua që ti të bësh asgjë pa dëshirën tënde, sepse unë kamë ëndërruar se vajza me të cilën do kaloj jetën jo vetë të ketë këto vlera që ke ti, por mbi të gjitha të më dojë ashtu siç e dua edhe unë. E di që djemë më të mirë se unë ka plotë, por unë të sigurojë që
kurrë në jetën tënde nuk do të gjeshë një djalë që të të dojë më shumë sesa të dua unë.

Sot rrahjet e zemrës më bënë të kuptoj se ke qenë, je dhe do të mbetesh një mësuese mjeshtre, që projekton profilin e dhimbjes dhe mallit në një univers. Pas shumë vitesh ndoshta plakja do të më deformojë trupin, por jo zemrën se ajo forcohet nga dashuria që kamë për ty.

Ndoshta një ditë do të shohësh në cep të pallatit tënd një lypës, ai do të jemë unë me pluhur mimozash në kokë dhe me pluhur dashurie në shpirtë. nuk do të kërkojë para, por do të kërkoj pakë dashuri nga zemra jote, e cila do të ngjallë zemrën time të ngurtësuar nga mungesa jote.
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 23
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

pershendetje kjo poezi eshte superhttps://imgfast.net/users/1712/37/28/56/smiles/775589.gif

Mesazh nga goca vetme prej Sun 16 Jun 2013 - 7:18

Yllisternstern
Geri shkruajti:KUSH MALLKOJ FATIN TIM

Kush mallkoj fatin tim
qe me la vetem si jetim
dhimbje ne zemer te mbaj per jet
fatin kurr mos me e gjet

kush mallkoj endrrat e mia
qe te shuhet dashurija
dhe te ndje ate qe sekam djer
por prap te mbes me zemer te thyer

kush mi vorrosi  shpresat e jetes
e fatin  tim ja solli vetes
duke menduar se tradhton
nje zemer te paster lendon

nese egziston nje  zot
te gjej zgjidhjen qe se gjeta  dote
ta gjej fatin dhe ta ndeshkoj
qe kjo bot ket ta kupton

kush mallkoj fatin tim
qoft mallkuar per  qindra mote
me la mbyllur te jetoj
e vetmuar ne mes te kesaj bote

lotet qe ikam ne sy
qe pome rrjedhin per ty
askush me duket spo i kupton
se dhimbja ne zemer  ende vazhdon

pran meje kalon vetura e fumdit
tek kembet me ndaloj
u mundova ta shoh se qka ka ne mbrendsi
por qdo dritare  e erret smund te shof njeri

pa prit e pa kujtu u hap dritarja e ti
ati  i dashuri  im qenka me lot ne sy
e kishin ber dhenderr,po e pret tjetren
por ti me bene qe te qaj,per dashurin e vjeter,

ate  ekishin martuar.por se kuptova arsyjen
pse mua sme treguan se ja nuk esht me mua
me veshtir se kurr ne jet.ne at qast u ndjeva me besoni
ate qe me seshumti e deshta,me tjetren jetoni

lotet nga syt e mi,vuajtje thell ne zemer
tash besen qe kisha,per jet perfundoi
endrrat qe i pash kaher,per nje qast mbaroi

kurr nuk e mendova,nje ndarje me lot
qe tjetra ne vendin tim,ty te behet  zonje
nuk kam me fuqi.un per te jetuar
kur i dashuri  im tani  i martuar.

esht martuar me gruan,qe ai nuk edon
te lutem i dashur mua me harro
harroje se te deshta,un nje her ne jet
jo per avantura,por me te vertet

e tash u tradhtova nga familja jote
ma kan nxi jeten per shum e shum mote
te them udhembar.besom smundem te them
te largoj nga zemra,smundem te mos kem


te mendoj ne perqafimte tjetres,smundem me menduar
sepse zemra ime,me shum ka mu lenduar
karvanet e dasmes,rrugen e vazhdojn
i dashuri  im me lot ne sy shkoj


prindit e ti,kan ber nje mekat
me lan mua ne vetmi,si nje njeri sakat
po martohet ai qe desha.me nje femer tjeter
mbeti dashurija jon.vetem e shkruar ne leter

smundem te bej ball.lotet e mia
smundem ta harroj per nje qast ket dasshur
mbeta qe te vuaj,per jet e per mote
me dhimbje ne zemer,me sy me lot

mbeta ta mallkoj kohen,kur te pata takuar
mbeta ti mallkoj ato.qe me tjetren te martuan
te martuan pa te pytur.dhe nuk kishin as pak meshir
me detyruan qe me zemer.tet them i dashur  lamtumir

mendova se per ty un,jam e vetmja vajz
u na\dam pa prit fare,dhe pa as nje fjal
per her te fundit tet le nje amanet
nese me sheh enderr,ne EMER ME THERRET

nese te lind nje vajz,lerja emrin tim.
per dashurin ton.ruaje si kujtim
por mos i trego askujt per ne
as per kohen ton kur kemi qen

mos i thau askujt,se ekam dashur nje vajz
e prindit e tu qe neve nakan nda
mos i trego askujt,se te kam dashuruar
se edhe ne varr,ke mem lenduar........?
avatar
goca vetme
Hapesira Jone - Forum
Hapesira Jone - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1
 <b>Piket</b> Piket : 1
Regjistruar : 08/06/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 23
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : diku knej rrotull

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Burrelsja prej Wed 3 Jul 2013 - 3:45

Paradite diell
Mbasdite shi
Ja si kjo dite
Je edhe ti...
Ketu lodron, vrenjtesh aty
Cdo besh me mua, cdo bej me ty?
Hesht me fjale, flet me veshtrime
E ndrojtur behesh nga ndrojtja ime!
Ta ndjej frymemarjen, po ku je?
Do ta braktis veten do vij atje!
Nje flake e bardhe na prin ne shteg,
Vijme...Largohet...Shkojme...Na djeg!
Dicka nga une u dogj me gjeme
Thengjill te shkruaj cnuk kemi thene?
Une zbres thellesirash ti zbret prej pemesh,
tunde buz honesh, do te me trembesh...
Heshtim perballe e qajme pa lot,
Me ty srri dot, pa ty sbej dot
Floke e rrufese ndrizet ne shi
Dhe syri mallit loton ne sy...
Paradite diell...
Mbasdite shi...
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 23
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Shaban Cakolli prej Wed 12 Feb 2014 - 9:40

NDRRA MË DËFTOJ

Unë ëndërr shoh rrallë
vetëm ndjenjat kur zënë me u kallë
shihja ëndërr dikur
dashurisë iu pata bërë urë

por kishte kaluar,ajo kohë e vjetër
tash më u ringjall,një dashuri tjetër
prej zemres s´mund e ndajë
se i përngjanë mu asaj.
Si e zbulova këtë ngjasi
rastësisht kur lexova një poezi
poezi e saj
ndjenjat mi ka kallë
mandej kjo poezi
na lidhi një miqësi
foton sa ia pashë
në dashuri rashë
e tash sa e sa net
gjumi nuk më merr
e rri pa fjetë
një kllapi gjumi kur më merr
ajo në ëndërr më vjen.
Për te më zgjatet jeta
kur në mesazhe,nisim biseda
mbrëmë hyra në profilin e saj
biseda,e shiqim me vajë
një foto ia kam përzgjedh
e putha,miliona herë
e vonë diku në mesnatë
me padashje shkova në shtrat
qepallen gjumi sa më pat vjedhë
ajo në ëndërr më erdh
Erdhi si shqiponjat në fluturim
i bëra vend në shtratin tim
eh sa ndihesha i madh
në praninë pranë saj
më të bukur,syri s´më ka pa
buza mbi buzë,at çast janë ra
kur fërkoi buza mbi buzë
shpirtërat,aromë dashurie
janë mbushë
më pastaj në pëlqim ramë
dora vëzhgonte mbi trupin e saj
mbi trup të saj nga lëvizte dora
u në ndihesha mbet,që mbretërinë e mora
nuk lash kund vend,pa e puthë në shtat
nuk ndieja të ngopur,më dukej pak

nuk dija nga të i hidhem
nuk dija si të ngopesha
sa më kish zënë uria
në lojën në gjoksa
për ta më kish djegur malli si furrë
sa kohë si kam prekur
të gruas sime të sëmurë
e rrëshqitas u përvodha ngadal
hyra në brendinë e saj
kurrë më mirë sisha ndie në jetë
se në brendinë e kësaj princese të vërtetë
e rrotulloja në bark,e rrotulloja në shpinë
ngado që e sillja,ndjeja kënaqësinë
çdo pjesë të trupit,i nxirrja nektar
kësaj pëllumbeshe zemër bardhë
eh,thash më i lumtur se unë në botë nuk ka
po nuk vonoj,e perdja ra
e zgjoj çerpiku pëllëmben
e loja e këndëshme,ishte vetëm ëndërr
u solla,u rrotullova në krahnur
pika desh më mur
kur e pash veten,pranë gruas se sëmurë

E mallkova ëndërren,maallkim sa pat
pse nuk zgjate edhe pak
e në lutje mbërthej
ëndërrat mos të ikin këtej
të më vjen në ëndërr,ky shpirt shpëtim
që e kam vënë në fiksim
më mundëso të e kem zhgjëndërr,o zoti im
Amin.......................................................................
avatar
Shaban Cakolli
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3445
 <b>Piket</b> Piket : 3590
Regjistruar : 24/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 19 e 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi