Google tërheqë vërejtjen për softuerë të rrejshëm

Shko poshtë

Google tërheqë vërejtjen për softuerë të rrejshëm

Mesazh nga Vizitor prej Sat 1 May 2010 - 2:38

Google tërheqë vërejtjen për softuerë të rrejshëm

Softuerët e rrejshëm kundër viruseve të cilët infektojnë kompjuterët me kode dashakeqe janë një kërcënim në rritje, thuhet në studimin e kryer nga kompania prestigjioze Google.
Analiza e kësaj kompanie e cila ka përfshirë 240 milionë faqe të internetit
gjatë 13 muajve të fundit ka dëshmuar se anti-viruset e rrejshme përbëjnë rreth
15 për qind të softuerit të vet dashakeq.Cyber kriminelët mashtrojnë njerëzit të shkarkojnë programe duke i bindur përdoruesit se kompjuterët tanë janë të infektuar me virus. Pasi që të instalohet një herë ky softuer mund të vjedh të dhënat e përdoruesve dhe të
shtyjëpronarin të paguaj për regjistrimin e produktit të rrejshëm. Ajo që
është më shqetësuesja në tërë këtë muhabet është se pas këtyre kërcënimeve për regjistrim të anti-virusit të rrejshëm ata pranojnë të paguajnë.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Google tërheqë vërejtjen për softuerë të rrejshëm

Mesazh nga Shpejtimi prej Wed 5 May 2010 - 0:07

shume e vertet e kam lexuar kete artikul ne google...gjynaf per viktimat qe bijne ne kete rast.....
avatar
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi