PS proteston me grevë urie, PD feston me koncert

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

PS proteston me grevë urie, PD feston me koncert

Mesazh nga Geri prej Sat 1 May 2010 - 4:27


1 Maji këtë radhe do
të mbahet në mend si nje dite ndryshe nga 1 majet e viteve. Në këtë
dite, bulevardi “Dëshmorët e Kombit” ka pritur dy manifestime te mëdha,
një proteste ekstreme e opozitës, ku rreth 200 vete, deputetë dhe
mbështetës te saj ndodhen qe prej mbremjes se djeshme ne greve urie dhe
një koncert festiv të mazhorancës.

Kryetari socialist Edi Rama deklaroi
se bashkë me protestuesit nga e gjithë Shqipëria, opozita nuk do të
tërhiqet nga qëndrimi i saj për të vendosur lirinë e zgjedhjeve dhe të
drejtën e transparencës në themelin e bashkëjetesës demokratike në
Shqipëri.

Duke iu kërkuar qytetarëve që të vijojnë protestat e
tyre në cdo qytet të vendit, Rama theksoi rikthimin së shpejti në
bulevardin 'Dëshmorët e Kombi', më të shumtë në numër, përballë një
qeverie që nuk pranon të dëgjojë zërin ndryshe.

Duke folur për
manifestimin e mazhorancës në sheshin "Nënë Tereza", Rama e cilësoi atë
si shprehjen e mendësisë së vjetër komuniste, ndërsa theksoi se shumë
njerëz të thjeshtë janë sjellë me detyrim, me kërcënimin e humbjes së
vendit të punës.

"Ky koncërt është fasada më e shëmtuar dhe më e
turpshme e një Shqipërie që lëngon ekonomikisht, e zhytur në borxhe dhe
drejt rrënimit të plotë financiar", u shpreh Rama.

Kreu socialist
e vlerësoi grevën e urisë, si akt sakrifice për një kauzë të drejtë.

Mazhoranca,
në festë


Ndersa disa dhjetra metra me larg per gati 90
minuta u zhvillua nje koncert festiv per Shqiperine ne Europe dhe
reformat, disi i sforcuar, nga mazhoranca.

Kryeministri Sali
Berisha shfrytëzoi manifestimin, për të falenderuar shqiptarët dhe për
t'i vlerësuar ata për kontributin e dhënë për progresin e
vendit."Shqipëria sot është Shqipëria anëtare e NATO-s, e vendimeve
historike, e celjes së portave për lëvizjen e lirë dhe integrimit të
vendit", u shpreh Berisha, para simpatizantëve, mbështetësve dhe
qytetarëve të thjeshtë të pranishëm në sheshin 'Nënë Tereza'.

Kryeministri
theksoi se të gjithë janë të pranishëm në shesh për të nderuar
njëri-tjetrin dhe kontributin e gjithësecilit në ndërtimin e Shqipërisë
europiane.

"Sot festojmë më të sigurtë se kurrë drejt idealit
tonë europian, të ardhmen tonë dhe të brezave që vijnë pas", u shpreh
Berisha.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: PS proteston me grevë urie, PD feston me koncert

Mesazh nga Vizitor prej Sat 1 May 2010 - 5:04

Geri shkruajti:

1 Maji këtë radhe do
të mbahet në mend si nje dite ndryshe nga 1 majet e viteve. Në këtë
dite, bulevardi “Dëshmorët e Kombit” ka pritur dy manifestime te mëdha,
një proteste ekstreme e opozitës, ku rreth 200 vete, deputetë dhe
mbështetës te saj ndodhen qe prej mbremjes se djeshme ne greve urie dhe
një koncert festiv të mazhorancës.

Kryetari socialist Edi Rama deklaroi
se bashkë me protestuesit nga e gjithë Shqipëria, opozita nuk do të
tërhiqet nga qëndrimi i saj për të vendosur lirinë e zgjedhjeve dhe të
drejtën e transparencës në themelin e bashkëjetesës demokratike në
Shqipëri.

Duke iu kërkuar qytetarëve që të vijojnë protestat e
tyre në cdo qytet të vendit, Rama theksoi rikthimin së shpejti në
bulevardin 'Dëshmorët e Kombi', më të shumtë në numër, përballë një
qeverie që nuk pranon të dëgjojë zërin ndryshe.

Duke folur për
manifestimin e mazhorancës në sheshin "Nënë Tereza", Rama e cilësoi atë
si shprehjen e mendësisë së vjetër komuniste, ndërsa theksoi se shumë
njerëz të thjeshtë janë sjellë me detyrim, me kërcënimin e humbjes së
vendit të punës.

"Ky koncërt është fasada më e shëmtuar dhe më e
turpshme e një Shqipërie që lëngon ekonomikisht, e zhytur në borxhe dhe
drejt rrënimit të plotë financiar", u shpreh Rama.

Kreu socialist
e vlerësoi grevën e urisë, si akt sakrifice për një kauzë të drejtë.

Mazhoranca,
në festë


Ndersa disa dhjetra metra me larg per gati 90
minuta u zhvillua nje koncert festiv per Shqiperine ne Europe dhe
reformat, disi i sforcuar, nga mazhoranca.

Kryeministri Sali
Berisha shfrytëzoi manifestimin, për të falenderuar shqiptarët dhe për
t'i vlerësuar ata për kontributin e dhënë për progresin e
vendit."Shqipëria sot është Shqipëria anëtare e NATO-s, e vendimeve
historike, e celjes së portave për lëvizjen e lirë dhe integrimit të
vendit", u shpreh Berisha, para simpatizantëve, mbështetësve dhe
qytetarëve të thjeshtë të pranishëm në sheshin 'Nënë Tereza'.

Kryeministri
theksoi se të gjithë janë të pranishëm në shesh për të nderuar
njëri-tjetrin dhe kontributin e gjithësecilit në ndërtimin e Shqipërisë
europiane.

"Sot festojmë më të sigurtë se kurrë drejt idealit
tonë europian, të ardhmen tonë dhe të brezave që vijnë pas", u shpreh
Berisha.

I mora vesh keto qe kan ndodh sot ne Tirane,sdi kush se cbehet me politiken e shteteve tona ne kete kohe
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: PS proteston me grevë urie, PD feston me koncert

Mesazh nga Geri prej Sat 1 May 2010 - 5:07

hehe ketu ka gallata fare.. sot esht dita e puntorve per protesta.. ndersa Sali bershisha bon koncert ehh sa kemi perparu ne shqiptaret

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: PS proteston me grevë urie, PD feston me koncert

Mesazh nga Vizitor prej Sat 1 May 2010 - 5:10

Geri shkruajti:hehe ketu ka gallata fare.. sot esht dita e puntorve per protesta.. ndersa Sali bershisha bon koncert ehh sa kemi perparu ne shqiptaret
Ehh pra te thash qe s'eshte askund politika sot as ne Shqiperi as ne Kosove,edhe pse pak marr vesh ne politik e di qe ska asgje aty eshte bosh
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: PS proteston me grevë urie, PD feston me koncert

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi