Në konservë gjeti pjeshkën me “fytyrë djalli”

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Në konservë gjeti pjeshkën me “fytyrë djalli”

Mesazh nga Vizitor prej Wed 12 May 2010 - 2:07

Në konservë gjeti pjeshkën me “fytyrë djalli”

Një grua nga Zelanda e Re, Wendy McMahon hapi në shtëpinë e saj konservën me pjeshka, pa
menduar se kjo do t’i sillte ndonjë shqetësim. Megjithatë u gabua. Kur pa se në njërën prej pjeshkave ishte gravuar një fytyrë, mbeti e tmerruar.

“Fytyra e djallit”, siç e quajti ajo, e shikonte me ngulm atë, me dy vrima që
dukeshin si sy, me hundë dhe buzë në të cilat shiheshin edhe dhëmbët.
Fotografinë e pjeshkës e publikoi në internet dhe shkroi: “Kam menduar, Zoti
im, a është kjo fytyrë? Kjo më ka tmerruar”.
Prodhuesit e këtyre konservave me pjeshka nga kompania Safeway Traders Ltd e
siguruan zonjën McMahon se prodhimi në Kinë është i automatizuar dhe është e
pamundur që një pjeshkë e vetme t’i ketë shpëtuar kontrollit, shkruan “Sky
News”.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi