Maqedoni, shkëmbim me armë, katër të vdekur

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Maqedoni, shkëmbim me armë, katër të vdekur

Mesazh nga Dewil prej Wed 12 May 2010 - 4:50


Katër të vdekur dhe disa të plagosur është bilanci i incidentit të
armatosur që ndodhi në afërsi të fshatit Radushë të Shkupit. Tre nga
viktimat janë identifikuar, ndërsa është duke u bërë identifikimi i
viktimës së katërt. Bëhet fjale për një person nga fshati Gërçec, një
nga Prishtina dhe një nga fshati Merovë. Incidenti ka ndodhur pasi
grupi i armatosur ka qenë duke bartur armë në kufirin midis Maqedonisë
dhe Kosovës dhe ka hapur zjarr ndaj policisë.


Vendi i ngjarjes është bllokuar nga forcat policore, ndërsa helikopteret
vazhdojne kontrollin e terrenit. Banorët lokalë theksojë se kanë
dëgjuar të shtëna armësh nga mesnata deri në orën 3 të mëngjesit. Ekipi i
ALSAT është në vendin e ngjarjes, ndërsa Ministria e Brendshme
paralajmëroi se do te jap më shumë detaje gjatë ditës.
avatar
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Maqedoni, shkëmbim me armë, katër të vdekur

Mesazh nga Erisa prej Wed 12 May 2010 - 4:54

Po pra degjova sot per ket tragjedi.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Erisa
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Maqedoni, shkëmbim me armë, katër të vdekur

Mesazh nga Dewil prej Wed 12 May 2010 - 5:07

keto sjan shenja te mira moter gjendja esht e acarauar Sad
avatar
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Maqedoni, shkëmbim me armë, katër të vdekur

Mesazh nga Geri prej Wed 12 May 2010 - 5:20

Askund ska qeveri ne te gjithe Albanin si mund ta quaja brenda shqiperia,maqedonia dhe kosova.Pse do thoni sepse akoma nuk jan aq te aft saqe t'ja u mbledhin armet njerze qe sdin te ecin drejt me jeten.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Maqedoni, shkëmbim me armë, katër të vdekur

Mesazh nga Vizitor prej Thu 13 May 2010 - 1:18

Vertet nje gjendje e acaruar,degjova qe do kete nje fillim te luftes qe te behete Shqiperi Etnike!!
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Maqedoni, shkëmbim me armë, katër të vdekur

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi