14-vjecari qellon me arme shkollen

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

14-vjecari qellon me arme shkollen

Mesazh nga Geri prej Fri 21 May 2010 - 7:10


Nje
nxenes i shkolles 9-vjecare ‘Liri Kazazi’ ne qytetin e Lushnjes ka
terrorizuar nxenesit dhe mesuesit e kesaj shkolle duke qelluar me
bresheri automatiku ne drejtim te shkolles.

Gjate
ores se mesimit, nxenesi i klases se 9-te eshte zene me mesuesin
kujdestar te klases se tij dhe me mesuesin e fiskultures. Pas grindjeve
ne klase nxenesi ka tentuar te qelloj me mjete rrethanore mbi mesuesit
dhe me pas eshte larguar per ne shtepi ku ka marre nje arme automatike
kallashnikov. Ai ka shkuar ne ambjentet e pasme te shkolles ku po
zhvillohej mesimi dhe ka nisur te qelloje ne menyre te cregullt ne
drejtim te saj dhe ne ajer.

Fatmiresisht plumbat kane goditur
vetem muret e shkolles dhe asnje nga nxenesit dhe mesuesit te cilet
jane terrorizuar nga krismat. Policia e cila erdhi ne vendngjrje nisi
hetimet per zbardhjen e saj. sipas shefit te policise kriminale ne
lushnje shkak ka qene nje debat mes nxenesit dhe mesuesit te
fiskultures dhe fyerjet gjate debatit. Policia ka marre ne pyetje edhe
dy mesuesit ndersa nisi kerkimet per nxenesin, i cili pas ngjarjes
ishte fshehur ne shtepine e tij. Bashke me te miturin eshte ndaluar
edhe babai i tij. Policia me zbardhjen e ngjarjes qe perpak perfundoi
ne nje tragjedi po heton edhe ne lidhje me armen automatike qe u perdor
nga i mituri.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi