Horror ne arene, demi godet ne fyt toreadorin

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Horror ne arene, demi godet ne fyt toreadorin

Mesazh nga Erisa1 prej Sun 23 May 2010 - 21:37

Horror ne arene, demi godet ne fyt toreadorin
22/05/2010 17:35

Nje incident i tmerrshem ne arene: nje dem i ka futur me egersi toreadorit Julio Aparicio, bririn e djathte ne gryke duke ia nxjerre nga goja.

41 vjecari menjehere pas incidentit eshte cuar ne spital dhe pas gjashte ore nderhyrje kirurgjikale eshte jashte rrezikut per jeten.

Nje skene shokuese per 20 mije spektatoret ne arenen e Las Ventas ne Madrid.

Toreadori eshte rrezuar paritur dhe eshte gjetur ne toke, kur “Opíparo”, nje dem 530 kilograme, e plagosi rende.

Menjehere pas incidentit kane nderhyre toreadoret e tjere qe kane mundur te evitojne demtimin e metejshem te 41 vjecarit.


(Info: TCH)
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi