Barcoleta te ndryshme

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtë

Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga engjell a djall prej Tue 28 Apr 2009 - 18:01

First topic message reminder :

MJEKU
Doktor më dhemb çdo vend në trup prek kokën
- më dhemb, prek gjoksin - më dhemb,
prek këmbën më dhemb
. Doktori e kontrolloi detalisht dhe i tha: Trupin e ke në rregull po gishtin e ke te thyer.
avatar
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

http://hapesira.forumotions.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi-n

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Sun 7 Jun 2009 - 23:56

Mësuesja ua jap detyrë nxënësve. Çdo njëri kur shkon në shtëpi, të pyes nënën, si keni lindur? Nëna e një nxënësi ishte duke qëruar patate, ndërsa djali po e pyet: “Nënë kemi detyrë shtëpie që, nesër ti tregonim si kemi lindur?” Nëna një çikë ngushtohet, por më në fund thotë, ja nga ky ke lindur duke ja dhënë pataten. Nxënësi, merr pataten, futë në xhep dhe shkon në shkollë. Mësuesja thotë: “a e keni kryer detyrën?” Të gjithë “po!” Ja kush donë me më treguar se si keni lindur, ky që kishte pataten mbante dorën në xhep dhe thotë: “ja unë do ju tregoi, duke mbajtur dorën në xhep!” Mësuesja duke menduar se po e mbanë “bylin” në grusht i thotë, mos e nxjerr atë çfarë mban në grusht, vetëm ma thuaj shkronjën e parë? Nxënësi pa një pa dy thotë: “shkronja e parë fillon me K...!” Mësuesja: “shumë mirë ashtu është, ulu!” Nxënësi: “do ua tregoi e dashura Mësuese!” Mësuesja: “Jo, jo! Përgjigja është e saktë” Nxënësi nxjerr nga xhepi pataten dhe thotë: “kur pyeta nënën, nëna ma dha këtë kompir!”
Kjo barsoletë është e njohur për të gjithë, por, “edhe një pikë ujë në det”. Pres nga Metiii ta zbrazë edhe një “karikator” siç e ka filluar, se jo që më kënaqi mua, por edhe familjen time me rreth që shoqërohem. Përshëndes
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Sun 7 Jun 2009 - 23:56

Nje burre u fut ne dhomen ku po dergjej e shoqja e cila po i

linte amanetet e fundit.
Te lutem i thote ajo mere ate kutine qe eshte poshte krevatit dhe hape. Burri e hapi dhe pa se

brenda kishte tre veze dhe shtate mije dollare. Cfare jane keto veze i thote?. Po ja i thote gruaja, kur ne benim sex dhe une

nuk kenaqesha vendosja nga nje veze ne kuti. Jo keq mendoi burri, per 35 vjet martese vetem tre veze ne kuti.
Pastaj e

pyeti, po keto 7 mije dollare cfare jane?.
Kur grumbulloheshin 30 veze une i shisja dhe dollaret i futja ne kuti.
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Sun 7 Jun 2009 - 23:57

Ishin kater murgesha dhe shkuan tek prifti sepse kishin bere mekate.
e para i tha priftit: Ati yne ja kam pare k**** nje burri.
Prifti i thote:
s'ka gje moter, mjafton te lani syte e te beni nje lutje .
shkon e dyta dhe i thote priftit: Ati yne i shenjte, ja kam prekur k**** nje burri.
Prifti i thote:
oh moter e shnejte per kete here laj duart dhe falu tere diten.
Sapo do hynte e treta i thote murgesha e katert:
moter e dashur mund te futem une me pare?!
Po pse, ja pret murgesha e trete?!
e katerta i thote:
Se me ujin qe ti do lash ****** une do laj gojen
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Sun 7 Jun 2009 - 23:57

Një ditë bisedonin burri me gruan: “sa herë ne bënim seks, papagalli shqetësohet”. Gruaja: “i gjori nuk ka faj, se ne bënim seks ai nuk ka femër”. Të nesërmen burri blenë një papagall femër dhe ja sjellë papagallit që kishte në shtëpi. Papagalli nuk ndahet nga krevati i burrit dhe gruas. Ata japin leje që të futën në jorganin e tyre. Pas pak dëgjohet britma e papagallit femër në kupë të qiellit. Pas pak burri dhe gruaja shkonin për të parë se çfarë është bërë. Hapin jorganin shohin se papagalli mashkull ja kishte ndukë të gjitha puplat papagallit femër. Burri pyet papagallin: “çfarë kë bërë kështu?” Papagalli: “ ti po e desh lakuriq gruan tënde, ashtu veprova edhe unë!”
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Sun 7 Jun 2009 - 23:57

Martohet djali dhe i thotë babait: “Nuk po di se çfarë të bëjë me nusen si dhëndër?” Babai e thërret gruan e vet dhe shkojnë në dhomën e nuses. Babai i thotë nënës së djalit: “zhvishu!” Ajo: “si mu zhvish para djalit e nuses!” Ai: “zhvishu! Kur të them!” Nëna zhvishet. Ai: “shtriju në krevat dhe ngriti këmbët!” Ajo shtrihet dhe ngritë këmbët. Tani babai i thotë djalit: “a po e shikon këtë birë mes këmbëve të nënës?” Djali thotë: “po”. Ai: “e tani po e shikon, e më nuk do ta shifsh!” I hipi gruas së vet-nënës së djalit. Djali tani po o thotë nuses se vet: “a po e shikon këtë birë në prapanicën e babait?” Ajo: “po!” Atëherë edhe ti tani nuk do e shifsh më!” e ti hip babait prapa.
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Sun 7 Jun 2009 - 23:57

Nje cun dhe nje goce po rrinin bashke dhe vajza gjith kuriozitet i thote cunit:
Vajza: Ej po ju cunat ca thoni kur kalojme ne rruge zakonisht...?
Cuni: themi - ej ej shife ca p*** ajo qe po kalon -
Ndersa cuni gjith kuriozitet i thote goces:
Cuni: Ca thoni ju gocet kur kalojme ne rruges...?
Vajza: Themi - ej ej vajza shife ca k*** qe po kalon.......
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Sun 7 Jun 2009 - 23:58

Nje cuni ne shkolle te mesme i pelqente nje vajze shume, rrinte te gjithe diten mbrapa dhe e ngacmonte, e ftonte per kafe por ajo nuk pranonte, deri sa nje dite vajzes ju mbush mendja qe te dilte per kafe me ate cunin.
lene takimin per pasdite, djali dhe shkon ne shtepi dhe i kerkon te babes 5 mije leke, per kafet, ja jep baba 5 mije lekshin dhe djali niset me ike, dhe takohen, cuni shume i emocionuar dhe i gezuar qe i kishte pranuar, i thote qe te cili klub shkojme te pine nje kafe, dhe vendosin te shkojne ne nje klub aty afer, shkojne ne klub, sapo ulen ne tavoline, menjehere vjen kamarieri, shume xhentil dhe i pyet se cfare do marrin.cuni per respekt i thote vajzes porosit ti perpara,
-dhe vajza i thote kamarierit per mua sjell,
1 kafe makiato, 1 uje te gazuar, 1 redbull, dhe 1 marlboro te bardhe. -asgje tjeter, tashi per tashi, faleminderit.
-kamarieri kthehet nga cuni dhe i thote po per ju zoteri.
per mua , per mua bjer nje hu (dru) tja q*** ropt ta thyej me dysh ket shkerllate, se une vetem 5 mije leke kam ne xhep.
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Sun 7 Jun 2009 - 23:58

Babi Dhe Mesuesja

Nje bure qe po ecte ne nje supermarket sheh se nje grua e re ne moshe po e pershendeste me dore .
-Me njihni mua ? - pyet ai .
-Po , juve duhet te jeni babai i nje nga femijve te mij -pergjigjet ajo.
Ai pasi mbetet i shtangur per disa seconda vazhdon :
Ah , tani me kujtohet , ju jeni ajo vajza qe punoje ne stripclub dhe pasi u dehem te dy , une te kam Q.. mbi tavolinen e bilardos ne sy te shokeve te mi . Pastaj shoqja tende lyeu nje sallator me vaj dhe ma ngjeshi ne B.... !
-Jo jo -i kthehet ajo .
-Une jam mesuesja e anglishtes te djalit tuaj !
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Sun 7 Jun 2009 - 23:59

akullorja

ishte i djal kur i bite me dor e prishej bote pantallonat pis i ati e sheh dhe e pyt kui ke bo pis pantallonat i thot djalit kom honger akullore i thot djali tnesermen e she i ati prap dhe e pyt e mer tnjejten pergjigje kjo pun zgjat nja i jav e i dit i ati imerzit i thot her tjeter mer bab kur thash akullore uli pantallonat
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:00

budallai

nje budalla do te martohet dhe pyet shoket si mundem me gjet nje vajze te ndershme i thone shoket dil ne bazar me k... ne dor dhe pyeti njerzit kush te thote k... eshte kurv nese thon gjo tjeter eshte e mire ok thot budallai te nesmen ke pazari me k... ne dor dhe gjen nje grua i thot ca eshte ky k... i thot ajo hik mi kurv te qifsha robt kam nje goc i thote ca eshte kjo kari i thot ajo ik mi baxhell e tu e shait kur shef nje bjonde e bukur ajo dhe i shkon bjondes ca eshte kjo i thote? kjo i thot bjondja bile ok i thot ty do te mar per grua ok i thot kjo martohen ne dark i thot degjo ketu i dashur kjo nuk eshte bile kjo eshte k... pfff i thot bjondja k... kishte Indriti ky i joti eshte bile
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:00

Burri Me Vegel Shume Te ......

Burri me veglen shume te gjate ankohej se i zinte ne toke, kishte rrezik ta shkelte, etj, etj... Shkon tek doktori dhe ai i sugjeron operacionin, por kerkon nje aprovim me shkrim dhe nga e shoqja. Dakort tha gruaja dhe firmosi. Pas operacionit gruaja e pa rezultatin dhe e shqetesuar shkon dhe takon doktorin. -Cfare ke bere o i poshter? - A rame dakort -tha doktori -qe do ta operonim? -Po po - ja pret gruaja -po une kujtova se do ti zgjatje kembet jo keshtu...
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:00

CIFTI DHE PLAKU

Nje cift i dashuruar, po bente dashuri nen nje pishe, tek
kodrat e liqenit artificial.
Aty kalon nje plak, i cili degjon zerin e vajzes qe bente,
ah...ah.....ah.........ahhhhh !
Plaku i afrohet ciftit, dhe e godet vajzen me bastunin e tij,
duke i thene:
''Nuk eshte ah moj bije, por eshte pishe''!!!..
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:00

farmacistja

Nje burre shkon ne farmaci dhe kerkon te flase me farmacistin. Gruaja me te cilen po fliste i thote se ajo ishte farmacistja dhe se bashku me te motren ishin pronare te farmacise. Pastaj ajo e pyeti nese mund ta ndihmonte me ndonje gje. Burri tha: " Kjo eshte disi e sikletshme per mua, por une kam nje ereksion te vazhdueshem qe me shkakton shume probleme dhe turp. Nuk e di, per kete ti cfare do me jepje?" Farmacistja i tha: "Me prit nje minute sa te shkoj te bisedoj me motren." Kur u kthye ajo i tha: "Ne te japim 1/3 e pronsise se farmacie & 3000$ ne muaj si shpenzime jetese
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:01

kush do ta provoje...

Ne fshatin e vogel me ne fund kishte ardhur trupa e cirkut dhe njerezit ishin mbledhur rreth nje djali te ri i cili po bente spektakel ne gojen e nje krokodili. Pas disa numrash ai tha
-Tani erdhi momenti i numrit final une do te fus veglen time ne gojen e krokodilit dhe kur ti bie me kete shishen ne koke ai do hape gojen dhe vegla ime do jete e paprekur...
Ashtu tha dhe ashtu beri. Pas thirrmave te habise ai u drejtua nga publiku dhe tha - Kush do ta provoje tani ne vendin tim. hajde njerez mos kini frike- Te gjithe po hezitonin, kur ne nje moment del nje vajze dhe i thote -Dua ta provoj une po mos me gjuaj me shishe kokes...
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:01

Kush Eshte E Martuar

Ne klase mesuesja pyet nxenesit :
-Ne nje peme jane 5 zogj.Nje gjahtar qellon me çifte dhe vret 3 zogj.Sa zogj mbeten ne peme?
-2 zogj mesuese ,pergjigjet nje nxenes
-Bravo e gjete thote mesuesja
Nje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton :
-Ne peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma Mesuesja e vene ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me pelqen llogjika qe perdor.
Po ky nxenes thote:
-Ta them edhe une nje probleme mesuese?
-Thuaje ia kthen mesuesja
-Jane 3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjithe gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja eshte e martuar?
-Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje -thote mesuesja
Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndjek.
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:01

lopa ime

Dy shoke po kullotnin lopet pane nje vajze te re te varrezat qe po qante.Kjo ndodhi per disa dite me rradhe.Njeri nga keto thote qe une do ta bej me ate dhe vene bast lopen.Ky qe do e bente shko te vajza dhe e pyet pse c'do dite shkonte e qante.Ajo i thote se pa ate s'mund te rronte dhe donte te vdiste.Vajza e pyet pse ndodhej ai aty.Ai thot se dhe ai humbi te dashuren.Vajza e pyet si ndodhi.Ai me ndrojtje i thote se e kishte aq te madh sa ajo vdiq.Vajza i kerkon qe ta bej me ate qe te vdiste dhe ajo.Djali pranon dhe i thote shifemi poshte nje peme.i thote shokut vendin e niset me ndihmu vajzen.kur po e benin vajza sheh shokun e tjetrit e i thote :qesh ti qesh se une do vdes.shoku i thote :qiu ti qiu se lopa ime e piu.
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:02

Lule Me Do Apo Sme Do

Ne park,ne nje stol ishte ulur nje cift. Perballe tyre ne nje stol tjeter ishte ulur nje plak.
-Qe ta kuptoj se sa me do:-i thote djali vajzes,shko te ai plaku dhe kerkoji nje qime nga b....
-Shkon vajza dhe i thote plakut se si ishte puna.
-plaku pa hezitim i dha nje qime dhevajza ia coi djalit.
-Tani, ithote vajza shko ti dhe merrinje qime qe ta di dhe une se sa me do.
-Shkoi djali dhe i tha po te njejten gje plakut.-Plaku i shkrete u mendua njehere dhe tha:
-Po pse cfare u be b... ime, lule me do apo s'me do?
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:02

Miri dhe Mira

Ishte nje klase fillore. Aty ishin Mira qe ishte nxenesja me e mire dhe me e zgjuar dhe Miri qe ishte nxenesi me i dobet dhe qe fliste vetem me fjale te ndyta. Nje dite mesuesja lajmeron nxenesit se do vinte drejtori per kontroll dhe i thote Mirit te mos thote asnje fjale. Vjen drejtori dhe fillon te beje disa pyetje. Si mund ta fusim nje vrime ne nje tjeter vrime thote ai. Ngrihet mira dhe thote: Fusim gishtin ne unaze. Po dy vrima ne dy vrima.Prap Mira: Fusim syte ne dylbi. E keshtu per 4 vrima 6 vrima.Vetem mira fliste. Po 8 vrima si mund ti fusim ne nje vrime, thote drejtori. Asnje nuk fliste. Ngrihet Miri dhe thote: I fusim Mires fyellin ne bythe.
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:02

nje gote uje te lutem

nje cift gay po udhetonin me avion nderkontinental, fluturimi ishte i gjate dhe nata i kapi mbi det. Te gjithe njerezit flinin ne momentin qe te parit ia shkrepi dhe i tha shokut "A bejme seks tani?" C'thua-i tha tjetri-jemi ne avion plot me njerez! "Te gjithe jane duke fjetur- i thote i pari- ja ta bejme nje prove. Me sill nje gote uje te lutem?-hic. Me sill nje gote uje te lutem?- prape hic.He- i tha- e sheh? Dhe tjetrit iu mbush mendja...Te nesermen ne mengjes stjuardesa pa nje burre te moshuar qe mbante koken me dore dhe shkon e pyet. Cfare ke xhaxha?
Ah moj bije- i thote ai ka tere naten qe me dhemb koka e mbarova fare.
"Po pse nuk kerkove dicka, nje paracetamol psh mor xhaxha?
"C'thua ti moj je ne vete? Ky mbrapa meje kerkoi nje gote uje dhe e q*** ne b*** ne mes te nates vaj hallit une te kisha kerkuar paracetamol
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:02

organizimi

Nje grup te rinjesh mashkuj dhe femra vendosin me ba seks ne grup.Fikin dritat dhe nja gjysem ore ah njeri e ah rjetri kur pas gjysem ore qohet nje qun i inatosur dhe e ndez driten te gjithe bertasin qa bene ore.Ky jau kthen ore quna te organizohemi pak se kemi femra mjaft se mbarova ka gjysem ore qe ma ka fut dikush k.... ne goje e nuk eshte pune me ma heke.
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:03

Plaku dhe qiriu

Nje plak dhe nje qun i ri e kishin zane nje goce dhe plaku i thote qunit me mbaj qiriun se une do ja fus,mirepo sa bente plaku me ja fut aleti ju kthjke mbrapa.
-I thote plaku qunit quno ma mbaj me mire qiriun e keshtu me radhe disa here,dikur i plasi dhe i tha qunit ma jep qiriun dhe hypi ti por ai si djal i ri me alet te fort si ju gju menjhere ja futi dhe kerceu plaku nga gezimi:
-ja keshtu mbahet qiriu e jo si ti me pareqe ma shtrmberojshe kopuk.
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:03

Prostituta

Prostituta pas nje karriere te sukskeshme si prostitute dhe pasi kishte kursyer shume para vendosi qe te hiqte dore nga zanati dhe te martohej.
Naten e dasmes shkon ne krevat me burrin e ri, ky i shkreti i habitur se sa e hapur ishte aty poshte e shoqja e pyet se si ka mundesi qe kjo e kish kavanozin kaq te madh.
Po ja, une kur kam qene duke kaluar gardhin ngela tek hekurat njehere, shfajesohet ajo.
Po mire, po ti sa kishe ecur kur e more vesh e pyet burri.
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:03

shalqini

tre djem te ri e blejn nje shalqin duke ecur rruges e vendosin qe ta han shalqinin mirpo nuk kishin me cfar ta presin shalqinin nuk kalon shum koh dhe aty afer kalon nje xhaje njeri nga keta cunat i shkon afer e ja kerkon nje brisk per ta prer shalqinin xhaja jau qen briskun edhe ulet per te pir nje cigare sa te han djemt shalqinin masi e han shalqinin njeri nga djemt e shurros briskun dhe i thot tjetrit ik coja xhajes briskun ky i kundershto ik coja ti se ja shurrose po ky i fundit nuk degjon per tja cuar briskun shkon ky cuni per tja cuar briskun e i thot xhaje ta shurrosi ai cuni briskun i pergjigjet xhaja ec se ska perblem se per te rruar lesht e kam pas.
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:03

shoferi dhe prostituta

Nje shofer profesionalist e paguan nje prostitut,kur hyne ne dhome,
-prostituta i heq rrobat dhe fillon me e lyer me krem p...,e shef shoferi dhe e pyet se çka bene ashtu,ajo ja kthen e me sa kam pune une duhet ta ruaj p...se nga ky e fitoj buken.
Mire kur i erdhi radha te heq rrobat shoferi e hoqi edhe zingjirin nga qafa dhe po e mbeshtjell ne k..Prostituta i thot çka bene ashtu,shoferi ja kthen eh edhe une jam shofer profesionalist dhe sa ta shoh terenin qe eshte i rreshqitshem i qes zingjiret menjhere.
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga MitrovicA prej Mon 8 Jun 2009 - 0:04

Beni pyet nje dite babin.
- O ba cfare domethene konkrete dhe cfare domethene reale ?
Babai therret gruan dhe e pyet:
- Te te jepte njeri 1 milion lek a do e beje?
- Po - i thote gruaja - se na duhen leket
Pastaj babai therret vajzen
- Do e beje me njerin me benz po te ofroi 2 milion leke ?
- Si jo - i pergjigjet vazja.
Atere babi i kthehet Benit dhe i thote.
- Ky eshte ndryshimi Beno, konkretisht do kishim 3 milion leke, por realisht kemi dy k...
avatar
MitrovicA
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3880
 <b>Piket</b> Piket : 3966
Regjistruar : 25/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta te ndryshme

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi