Mesuesja ne klase ben pyetjen

Shko poshtë

Mesuesja ne klase ben pyetjen

Mesazh nga Elisi prej Sat 5 Jun 2010 - 4:43

Ne nje peme ku kane qendruar dy zogj, qellojme njerin prej tyre. Sa zogj mbeten ne peme ..?
Asnje, thote nje nxenes, se tremben te gjithe. E mesuesja ja pret: nuk eshte ashtu, ne peme ngelen 2 zogj, por gjithesesi me pelqen menyra e te arsyetuarit .

Nxenesi mendohet ku e kishte gabimin dhe pyet mesuesen:
Tre femra po hane akullore. Njera e lepin, njera e kafshon dhe njera e thith. Kush nga te treja eshte e martuar Huh?
E mesuesja mendohet pak caste e thote : mendoj se e martuara eshte ajo qe po e thith !!
Jo i thote nxenesi , e martuara eshte ajo qe ka unazen ne gisht. Gjithesesi me pelqen menyra juaj e arsyetimit
avatar
Elisi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 131
 <b>Piket</b> Piket : 180
Regjistruar : 10/05/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Sa me larg forumit..

http://www.vloraweb.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mesuesja ne klase ben pyetjen

Mesazh nga Vizitor prej Sat 5 Jun 2010 - 4:58

Elisi shkruajti:Ne nje peme ku kane qendruar dy zogj, qellojme njerin prej tyre. Sa zogj mbeten ne peme ..?
Asnje, thote nje nxenes, se tremben te gjithe. E mesuesja ja pret: nuk eshte ashtu, ne peme ngelen 2 zogj, por gjithesesi me pelqen menyra e te arsyetuarit .

Nxenesi mendohet ku e kishte gabimin dhe pyet mesuesen:
Tre femra po hane akullore. Njera e lepin, njera e kafshon dhe njera e thith. Kush nga te treja eshte e martuar Huh?
E mesuesja mendohet pak caste e thote : mendoj se e martuara eshte ajo qe po e thith !!
Jo i thote nxenesi , e martuara eshte ajo qe ka unazen ne gisht. Gjithesesi me pelqen menyra juaj e arsyetimit
ahahhaha qfare mesuesje
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mesuesja ne klase ben pyetjen

Mesazh nga pink_lady prej Mon 30 Aug 2010 - 1:11

Elisi shkruajti:Ne nje peme ku kane qendruar dy zogj, qellojme njerin prej tyre. Sa zogj mbeten ne peme ..?
Asnje, thote nje nxenes, se tremben te gjithe. E mesuesja ja pret: nuk eshte ashtu, ne peme ngelen 2 zogj, por gjithesesi me pelqen menyra e te arsyetuarit .

Nxenesi mendohet ku e kishte gabimin dhe pyet mesuesen:
Tre femra po hane akullore. Njera e lepin, njera e kafshon dhe njera e thith. Kush nga te treja eshte e martuar Huh?
E mesuesja mendohet pak caste e thote : mendoj se e martuara eshte ajo qe po e thith !!
Jo i thote nxenesi , e martuara eshte ajo qe ka unazen ne gisht. Gjithesesi me pelqen menyra juaj e arsyetimit

98749 98749 haha ca zyshe
avatar
pink_lady
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1108
 <b>Piket</b> Piket : 1126
Regjistruar : 30/08/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : UK

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mesuesja ne klase ben pyetjen

Mesazh nga livia prej Tue 31 Aug 2010 - 4:49

Elisi shkruajti:Ne nje peme ku kane qendruar dy zogj, qellojme njerin prej tyre. Sa zogj mbeten ne peme ..?
Asnje, thote nje nxenes, se tremben te gjithe. E mesuesja ja pret: nuk eshte ashtu, ne peme ngelen 2 zogj, por gjithesesi me pelqen menyra e te arsyetuarit .

Nxenesi mendohet ku e kishte gabimin dhe pyet mesuesen:
Tre femra po hane akullore. Njera e lepin, njera e kafshon dhe njera e thith. Kush nga te treja eshte e martuar Huh?
E mesuesja mendohet pak caste e thote : mendoj se e martuara eshte ajo qe po e thith !!
Jo i thote nxenesi , e martuara eshte ajo qe ka unazen ne gisht. Gjithesesi me pelqen menyra juaj e arsyetimit

hahahahaa
avatar
livia
Hapesira Jone - Forum
Hapesira Jone - Forum

<b>Postime</b> Postime : 11
 <b>Piket</b> Piket : 14
Regjistruar : 30/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mesuesja ne klase ben pyetjen

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi