Ndahet nga jeta aktorja Esma Agolli

Shko poshtë

Ndahet nga jeta aktorja Esma Agolli

Mesazh nga Geri prej Sat 5 Jun 2010 - 11:02


Një tjetër figurë e
njohur e kinematografisë shqiptare është ndarë nga jeta.

Bëhet fjalë për aktoren Esma Agolli, e
cila ka ndërruar jetë në moshën 82 vjecare.

Agolli ishte një
figurë e njohur e ekranit pasi kishte interpretuar në disa filma si
“Përtej mureve të gurta”, “Fëmijët e saj” dhe pjesë të tjera teatrale.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi