Tërmet i fuqishëm në Elbasan

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Tërmet i fuqishëm në Elbasan

Mesazh nga Dewil prej Fri 9 Jul 2010 - 23:00


Lëkundje të fuqishme sizmike u ndjenë në Tiranë, Durrës dhe në Elbasan rreth 15 minuta pas mesnatës.
Nga
të dhënat e para ende të pakonfirmuara, epiqendra e tërmetit u
regjistrua në trekëndëshin Tiranë-Krrabë-Cërrik dhe magnituda e tij
ishte 4.9 i shkallës rihter

Lëkundjet që zgjatën për disa sekonda u ndjenë në Elbasan, Tiranë, Durrës dhe rrethina.

Pak
çaste pas lëkundjeve prefekti i Tiranës, Keltis Kruja u shpreh se në
këtë qark nuk ka të lënduar apo dëme materiale. Ndërkohë që mbetet për
t'u konfirmuar situata në Elbasan e Durrës.
avatar
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi