Femija kinez lind me bisht

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Femija kinez lind me bisht

Mesazh nga Arla prej Mon 19 Jul 2010 - 1:57

Prindërit e vogëlushes nga Hong Kongu çdo ditë kontrollonin bishtin me shpresën se ai do të zvogëlohej dhe do të zhdukej por në vend të kësaj bishti rritej gjithnjë e më shumë.femija bishtNjë vajzë në Hong Kong të Kinës lindi me bisht i cili për katër muaj iu rrit deri në 13 centimetra.
“Mbetëm të shokuar kur pamë bishtin. Dëshiruam që mjekët t’ia hiqnin menjëherë, por na thanë se është rrezik për një fëmijë të porsalindur t’i nënshtrohet operacionit”, tha Hou, babai i vajzës.
Prindërit e vogëlushes nga Hong Kongu çdo ditë kontrollonin bishtin me shpresën se ai do të zvogëlohej dhe do të zhdukej por në vend të kësaj bishti rritej gjithnjë e më shumë.
Mjekët në spitalin e fëmijëve në provincën Avhui në lindje të Kinës, vendlindja e vajzës, mbetën të tmerruar me këtë rast.
“Një gjë e tillë ndodhë rrallë. Ndoshta një në një milion fëmijë. Kurrë s’kemi parë një gjë të tillë”, tha mjeku Sun Jun për mediet kineze.
Rrezet zbuluan se bishti ishte i lidhur me një tumor në kurriz. Mjekët e operuan Hung Hungun kur mbushi katër muaj dhe operacioni kaloi me sukses, por mjekët ende s’janë të sigurt nëse nevojitet mjekim shtesë për shërimin e vajzës.
avatar
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Femija kinez lind me bisht

Mesazh nga Pexha prej Mon 19 Jul 2010 - 2:35

eh shum mire ishalla shpeton
avatar
Pexha
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 443
 <b>Piket</b> Piket : 450
Regjistruar : 07/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Femija kinez lind me bisht

Mesazh nga stiven prej Mon 19 Jul 2010 - 5:25

ouuuu po si ka mundesi po si lind keshtu 98761
avatar
stiven
Hapesira Jone - Forum
Hapesira Jone - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3
 <b>Piket</b> Piket : 5
Regjistruar : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Femija kinez lind me bisht

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi