Ramazani, Muça uron besimtarët

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Ramazani, Muça uron besimtarët

Mesazh nga Dewil prej Tue 10 Aug 2010 - 6:22


Kryetari
i komunitetit musliman shqiptar Haxhi Selim Muça ka uruar popullin
shqiptar për mirëseardhjen e muajit të Ramazanit, një nga muajt më të
rëndësishëm për fenë islame.

Në këtë muaj muslimanët anembanë botës tregojnë devotshmërinë e tyre ndaj Zotit.“Ramazani
është muaji i shenjtë që i është dedikuar vetëm perëndisë. Gjatë këtij
muaji të gjithë besimtarët duhet të agjërojnë dhe çdo myslimanë duhet
t’i përmbahet rregullave të një agjërimi të pastër. Agjëruesi agjëron
për Zotin dhe ai e di se si e shpërblen atë”, është shprehur Muça.

“I uroj të gjithë muslimanëve shqiptarë të kenë një agjërim të lehtë dhe të jenë sa më afër Zotit”, theksoi Muça.
avatar
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi