Obama: 'Po' xhamisë pranë Ground Zero

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Obama: 'Po' xhamisë pranë Ground Zero

Mesazh nga Dewil prej Sat 14 Aug 2010 - 4:48


Presidenti
i SHBA-ve, Barack Obama ka rënë dakord për ndërtimin e Cordoba Center,
një qendër kulturore dhe një xhami që një shoqëri myslimane kërkon të
ndërtojë pak metra nga Ground Zero, ku gjendeshin kullat binjake që u
rrëzuan më 11 shtator nga terroristët e Al Kaedës.


Për Obamën në bazë të principit të lirisë fetare, myslimanët kanë të drejtën të ndërtojnë Cordoba.

Me
një lëvizje surprizë presidenti ka folur dje në mbrëmje në Shtëpinë e
Bardhë, me rastin e një fjalimi përpara komunitetit myslimanë amerikanë.
avatar
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi