Lëkura e limonit mbron lëkurën nga kanceri

Shko poshtë

Lëkura e limonit mbron lëkurën nga kanceri

Mesazh nga Dewil prej Sat 14 Aug 2010 - 23:30

Së fundmi është zbuluar një veti e lëkurës së limonit: ajo ka aftësinë
të mbrojë lëkurën e njeriut nga kanceri. Studimi amerikan i botuar në
revistën “Nutrition and Cancer”, ka treguar se limoneni-d pengon
zhvillimin e qelizave kanceroze në lëkurë. Limoneni-d gjendet pikërisht
në lëkurën e limonit, portokallit dhe frutave të kësaj familje. Nëse
grijmë pak lëkurë limoni në rente, dhe e hedhim në caj, përvecse do t’i
shtojë aromën cajit, do t’i shtojë edhe lëkurës forcë për të luftuar
qelizat kancerogjene.
avatar
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi