Vrasja e Bledar Vukaj nga karabinieret italiane per rracizem

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Vrasja e Bledar Vukaj nga karabinieret italiane per rracizem

Mesazh nga Geri prej Sat 2 May 2009 - 12:34

ESHTE ME TE VERTET TURP QE KA ME DHJETRA SITE ITALIANE QE MERREN ME RASTIN E BLEDARIT DHE NE SHQIPERI HESHTET.Quhem Francesk Vukaj,
me 24 mars te 2003 me vrane djalin karabinieret vetem per racizem nga
ai moment arrita te zbuloje te gjitha provat qe vertetonin kushe e vrau
djalin
tim.

Me kerkese te shume shqiptareve qe ti drejtohesha Top-Channel se munde
te me ndihmonte per te sensibilizuar opinionin publik shqiptare se
cfare ndodhe
me shqiptaret ne Itali.

Kujdes: Videoja eshte shokuese!

http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=-2909427607363092839

Qe me date 20 03 09 perpara redaksise se top medias deri te henen me23
03 09 me shume mundime arrita te dorezoja te gjitha materiale dhe
provat qe
disponoja me shprese qe do te jepej te pakten si lajme per sote me 25
03 09 qe behen 6 vjete qe nga vrasja e djalit tim Bledarit dhe
pergjigja
ishte:

Nuk mundemi kemi frike!

NUK E DI NE KA ME TURP FALEMINDERIT

E dashur redaksi e Top-channel

Shpresoja qe nje dite mbas 6 vjetesh nje television si ky i juaji i
ashtuquajtur kombetare ( po nuk po arrije ta kupktoje se per çfare
kombi behet
fjale) te merrte guzimin qofte dhe per te thene dy fjale si lajm per
Bledar Vukaj qe u vra nga karabinieret italian, vetem se ishte
shqiptare me
24/03/03, gjeja me e ulet qe ekziston ne ditet e sotme racizmi kunder
shqiptareve , dhe shume e shume te tjere qe vashdojne te vriten
ngurrohet nga
frika per te thene te verteten nga tv shqiptare .

Me 25 /03/03 disa tv si Canale5 dhe disa gazeta locale jepnin lajmin e
vdekjes se Bledarit si larjesh hesapesh mes shqiptareve ndoshta kete
lajme keni
dhene dhe ju nuk e di por shume shpejte u pa se Bledari ishte vrare dhe
nga italianet dhe vetem per racizem dhe kete e vertetuan me qindra
gazeta dhe
tv lokale dhe nazionale qe edhe sote vashdojne te na mbeshtesin duke
rrezikuar, por kurre nuk u ndaluan (jame krenare se jame shqiptare) me
kete
solidaritet.

Po ti pyesni te huajt do te thone krejte te kunderten.
Keni frike se ju vrasin italianet, apo po se ju duhet ndonje vize per itali do tju refuzohet?

TURP dhe i madhe bile.

Une jame i lidhur me te gjithe sitet shqiptare dhe shume shqiptare me
shtyne te drejtohesha tek ju por te theme te drejten e dije qe ju nuk
keni
guxim, por ata kane insistuar githmone dhe ja e provova
Une nuk beje fajtore zjn. Monika, apo ndonje qe jep lajmet si ajo , por kush e vendose.

Jame i detyruare t'jua ktheje kete E-MAIL te gjithe siteve shqiptare qe
ta dine te verteten se tv te ashtuquajtura kombetare jane per mendimin
time
vetem vegel e politikes se felliqur antishqiptare dhe asgje tjeter
perfitoje nga rasti tju falenderoje qe qendrova dy dite perpara
redaksise, sikure
po kerkoja per takime presidentin e republikes dhe jo thjeshte dike nga
tv e juaj, sot prisnin jo vetem familja por shume shqiptare qe te jepej
si
lame nga top chanel, dhe ja resultati nuk jua mbane te thoni te
verteten shpresoje qe nje dite ta kuptoni dhe vete
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi