Dita e Mbretereshes, incident i rende ne Holande

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Dita e Mbretereshes, incident i rende ne Holande

Mesazh nga Geri prej Sat 2 May 2009 - 12:41
Kater persona vdiqen dhe 10 persona u plagosen, kur nje makine u
perplas prane turmes se njerezve qe po pershendesnin familjen
mbreterore, e cila po
pershkonte rrugen me nje autobus te hapur.

Incidenti ndodhi prane qytezes Apeldoorn gjate celebrimit te Dites se Mbretereshes, feste e pervitshme ne Holande.
Mbreteresha Beatrix ishte ne autobus me familjen e saj kur nje makine e
zeze erdhi me shpejtesi duke u perplasur me nje kollone.
Makina kishte perplasur me pare njerez duke shkaktuar vdekjen apo
lendimin e tyre. Panik mes turmes qe ndodhej ne shesh, nderkohe qe
ambulancat kane
bere te mundur dergimin e menjehershem te te plagosurve ne spital.
Ende nuk dihet nese behet fjale per nje incident te thjeshte apo nje atentat te deshtuar nga Mbretereshes.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi