Tetovë: Përmirësohet sinjalizimi për komunikacion

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Tetovë: Përmirësohet sinjalizimi për komunikacion

Mesazh nga Dewil prej Mon 4 Oct 2010 - 9:28

Realizimi i projektit për vendosjen e sinjalizimit horizontal dhendërhyrje për përmirësimin e sinjalizimit vertikal për komunikacion kavazhduar me intensitet gjatë ditëve të kaluara.Nga Seksioni për komunikacion i komunës së Tetovës njoftojnë se deritani është bërë vendosja e sinjalizimit horizontal në bulevardetkryesore të qytetit. Pas përmirësimit të kushteve klimatike vendosja esinjalizimit horizontal do të vazhdojë edhe në rrugët tjera në gjithëqytetin. Sinjalizimi horizontal është vendosur sipas të gjithaparametrave bashkëkohore, duke përfshirë edhe shenjat sinjalizuese përpersona me aftësi të kufizuara.
Sipas udhëheqësit të Seksionit për komunikacion në komunën e Tetovës,Memet Jonuzi, deri tani janë realizuar 40% e punëve për vendosjen esinjalizimit horizontal dhe përmirësimin e atij vertikal në qytet.“Sa i përket sinjalizimit horizontal, deri tani është vendosur nëbulevardet kryesore, ndërsa janë vendosur edhe njëqind shtylla përvendosje të sinjalizimit vertikal. E gjithë kjo bëhet në të mirë tëqytetarëve dhe do të kontribuojë në rregullimin e komunikacionit nëqytet”, tha Jonuzi.Gjithashtu, sipas tij po punohet edhe në rregullimin dhe vënien nëfunksion të të gjithë semaforëve në qytet. Vlera totale e këtijinvestimi kap shifrën prej 2 milionë denarë.
avatar
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi