5 Maji, Topi e Berisha te "Varrezat e Deshmoreve"

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

5 Maji, Topi e Berisha te "Varrezat e Deshmoreve"

Mesazh nga Geri prej Tue 5 May 2009 - 4:33


Dita e te reneve per Atdheun eshte kremtuar me respekt dhe nderim nga autoritetet me te larta te vendit.
Megjithese
eshte shenuar ne kalendarin e historise se Shqiperise pas 45-es,
presidenti Bamir Topi dhe kryeministri Sali Berisha bene homazhe para
monumentit “Nene Shqiperi” per te gjithe ata qe sakrifikuan veten per
atdheun, qe nga pavaresia e tij.

“Sot eshte dita kur ne
rifreskojme kujtimin e te reneve per atdhe qe kontribuan ne ndertimin e
shtetit ligjor”, u shpreh presidenti Bamir Topi.

Megjithese
edhe kete here perfaqesuesit e forcave politike nuk u gjenden serish
bashke ne diten e reneve, drejtuesit e institucioneve, duket se kane
kapercyer merite dhe presidenti, kryeministri, nenkryetari i bashkise
se Tiranes, kane nderuar se bashku Deshmoret e Kombit.

Pas
ceremonise zyrtare axhenda e presidentit Topi dhe kryeministrit Berisha
ishte e njejte, nje vizite ne shtepine e Azem Hajdarit.

Ne
fakt vizitat u bene vec e vec, por si Topi dhe Berisha i shprehen
familjes konsideraten e tyre me te larte per simbolin e levizjes se
dhjetorit qe sic e cileson kryeministri Berisha ishte njeriu qe u nxori
shqiptareve friken duke i drejtuar drejt lirise dhe dinjitetit.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi