Maqedonia zyrtarisht kërkoi dosjet e spiunëve në Beograd

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Maqedonia zyrtarisht kërkoi dosjet e spiunëve në Beograd

Mesazh nga Dewil prej Wed 20 Oct 2010 - 4:38

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në takimin e sotëm në Beograd me kolegun e tij serb Boris Tadiq ka hapur si temë edhe çështjen e dosjeve në arkivat e Beogradit, respektivisht në kuadër të bashkëpunimit të mirë përmes procesit të sukcesionit dhe përmes procedurave përkatëse të kërkohen dosjet me qëllim të implementimit të suksesshëm të procesit të filluar për lustracion në Maqedoni.

Dy presidentët pritet të bisedojnë për marrëveshjet dypalëshe, për zhvillimin e bashkëpunimit ekonomik, si dhe për eurointegrimin e rajonit.
avatar
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi