Ç’do të thotë të ndjehësh i huaj në vëndlindje?

Shko poshtë

Ç’do të thotë të ndjehësh i huaj në vëndlindje?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 27 Oct 2010 - 4:34

Mendi im eshte se, vet rrethi yne na be te ndjehemi te till duke na injoruar si vendas,kam pas rast qe kam degjuar te thon se vendi juaj eshte atje ne gurbet, e ndjen nje perbuzje nga vendasit qe shume her thom me vete qfar duam me ketu, pse na nenqmojne sa mall kemi ne per kete vend pse valla pse?

Shume here ndjehemi te huaj aty ku kemi lindur,pse cila duhet te jet arsyja e fort qe ndjehemi te till!

Do doja dhe mendimin e te gjithve qoft atyre qe jetojne jasht vendlindjes dhe atyre qe e shijone vendlindjen, thjesht si mendoni ju?
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ç’do të thotë të ndjehësh i huaj në vëndlindje?

Mesazh nga engjell a djall prej Wed 27 Oct 2010 - 6:48

kete tem e kam diskutuar ketu edhe disa vite me pare,hera e fundit qe kam qen ne Shqiperi ka qen fundviti 2005-2006 ndjeva veten i huaj ne token time ne dheun tim ,snjifja njerzit me shikonin kush eshte ky i huaj nga ka ardhur?!!!ky xhest me ka shtyr qe te mos kthehesha gjith keto vite edhe pse e di qe ne Shqiperi mora ajerin e par driten e par qe pash ecjet e para aty linda eshte toka ime dheu im jeta ime.
avatar
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

http://hapesira.forumotions.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi-n

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi