Kuvendi vendos: Te shembet Piramida e Enverit

 :: Sondazhe

Shko poshtë

Kuvendi vendos: Te shembet Piramida e Enverit.... Si mendoni ju per Piramiden. Duhet te prishet apo jo.

- Te prishet
 
- Te mos prishet
 
- Te bejn cte duan
 
- Nuk pergjigjem
 
 
 
Shiko rezultatin

Kuvendi vendos: Te shembet Piramida e Enverit

Mesazh nga Erisa1 prej Thu 28 Oct 2010 - 5:25


Kuvendi miratoi dje projektvendimin "Per ndertimin e kompleksit te ri parlamentar". I cili do te ndertohet mbi Piramiden e ish-diktatorit Enver Hoxha, duke i dhene ne kete menyre rruge perfundimisht ndertimit te nje kompleksi modern, ku do te ushtrojne vullnetin e qytetareve shqiptare dhe miratojne ligje te rendesishme ligjvenesit shqiptare. Miratimi i ketij vendimi u parapri nga deklarata e kryeparlamentares Topalli, e pasuar me pas nga ana e kryeministrit Berisha, i cili nenvizoi ne mbledhjen e radhes se qeverise miratimin e nje vendimi te tille. Nderkohe qe ndertimi pikerisht ne vendin ku ishte ngritur Piramida e diktatorit, e selise se parlamentarizmit shqiptar, ka dhe simboliken e vecante. Nderkohe qe ka pasur debate te gjata ne Kuvend, per perpjekjen e radhes te qeverise per te marre borxh permes eurobondit. Mazhoranca, kerkoi miratimin dhe berjen gati te kesaj nisme, ne menyre te pershpejtuar, per te nxitur tregun ne vend dhe zhvilluar ekonomine. Anetaret e Komisionit te Ekonomise, e cilesuan si shume te rendesishme sepse ne kete menyre do te ndikohet shume per ekonomine dhe biznesin.

Po keshtu edhe ministri i Financave, Ritvan Bode, kerkoi miratimin sa me pare te kesaj marreveshjeje, qe per opoziten eshte papergjegjshmeri e qeverise dhe korrupsioni ne vend. "Asnje qeveri ne bote si jep zgjidhje duke marre kredi me interesa te tilla. Ne fund te vitit 2011 qeveria duhet te paguaje per kredine e rruges Durres-Kukes, jo vetem interesat por edhe vete kredine prej 195 milione euro. Kjo eshte arsyeja qe qeveria nxiton te rimarre borxh", tha deputeti socialist, Arben Malaj. Sipas tij, kostoja e eurobondit nuk do te jete aq e ulet sa pretendonte mazhoranca dhe perfitimi do te jete ne nje shtrirje kohe me te gjate e pageses se principalit. "E kemi te drejten qe ta mbajme deri ne vitin 2012, por kemi bere perpjekje per ta hequr para kohe per te ulur koston e kesaj kredie", sqaroi ministri Bode.

Por kjo ceshtje, hasi diskutime te shumta pavaresisht sqarimeve te ministrit, pasi sipas opozites, borxhi sa vjen edhe behet me i rende per Shqiperine. Borxhi publik, eshte rreth 60 per qind e Prodhimit te Brendshem Bruto. Kjo eshte hera e dyte qe qeveria po tenton te marre borxh permes eurobondit. Plani fillestar ishte ne prill te ketij viti, por deshtoi per shkak te krizes se borxheve. Ne marreveshjen e miratuar ne Kuvend eshte parashikuar nje interes deri ne 8.5 per qind.
avatar
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuvendi vendos: Te shembet Piramida e Enverit

Mesazh nga Geri prej Thu 28 Oct 2010 - 5:38

K'ta s'jan ne terezi kan fillu tu i prish gjithe bukurit e qytetit le ti prishin te gjithe ta bojn tironen Tropja City , ca njerzish pffff

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuvendi vendos: Te shembet Piramida e Enverit

Mesazh nga engjell a djall prej Sun 31 Oct 2010 - 8:42

keto monumente nuk preken,cesht ky mendim?!!
avatar
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

http://hapesira.forumotions.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi-n

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuvendi vendos: Te shembet Piramida e Enverit

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 3 Nov 2010 - 7:55

Te mos shembet, ne jemi shquar per prirjen tone, ndryshe nga bota qe ndermerr rrugen me te veshtire, permiresimin, ne jo ne priremi te marim rugen me te lehte, permbysjen, shembjen dhe shkaterrimin, prandaj qendrojme hapa prapa botes.
avatar
Gjimnazistja
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1685
 <b>Piket</b> Piket : 1786
Regjistruar : 27/02/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : rreth e rrotull

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuvendi vendos: Te shembet Piramida e Enverit

Mesazh nga Arla prej Wed 10 Nov 2010 - 23:34

Piramida nuk ka qene dhe nuk eshte prone e Enver Hoxhes.Ajo eshte ndertuar ne vitin 1986 , vit ne te cilin Enver Hoxha kishte vdekur.Piramida eshte ndertuar nga djersa e popullit.Eshte nje nga ndertesat me te bukura, e cila ka marr dhe pelqimin e te huajve.Kulmi eshte kur justifikimi del se poshte saj eshte vendi i varrit te Enver Hoxhes.Nendhe eshte nje dhome e fshehte e cila mban brenda shume nga dhurata me vlere te pacmushme qe i jane bere Enver Hoxhes nga udheheqes te ndryshem te cilet e viztionin.E nese ka dicka te drejte per tu bere eshte qe piramida te vazhdoj te qendroj dhe dhoma qe po perflitet te kthehet ne muze ku te gjithe ne ta vizitojme si dhe te rrisim turizmin ne vend.
Megjithese egziston mundesia qe ai thesar dhuratash tashme te jete ne duart e cakejve sepse celsi nuk do diskutim qe eshte ne duart e kryecakallit, ashtu sic eshte dhe nenkalimi i fshehte nga ajo dhome per te shtepia e kryecakallit dhe rrenuesit te te gjithe monumenteve.
avatar
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuvendi vendos: Te shembet Piramida e Enverit

Mesazh nga joni burrelsi prej Wed 1 Dec 2010 - 5:43

te prishet meeeeeeeee
avatar
joni burrelsi
Hapesira Jone - Forum
Hapesira Jone - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3
 <b>Piket</b> Piket : 3
Regjistruar : 01/12/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuvendi vendos: Te shembet Piramida e Enverit

Mesazh nga Gentta prej Wed 1 Dec 2010 - 5:47

te mos prishet
avatar
Gentta
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 5553
 <b>Piket</b> Piket : 5573
Regjistruar : 11/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : se di

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuvendi vendos: Te shembet Piramida e Enverit

Mesazh nga Burrelsja prej Wed 3 Jul 2013 - 17:12

cudiii ku esht pa me u shemb monumentet????
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 23
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuvendi vendos: Te shembet Piramida e Enverit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Sondazhe

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi