Emigracioni shqiptar.

Shko poshtë

Emigracioni shqiptar.

Mesazh nga Niku prej Mon 29 Nov 2010 - 5:45

Shqiptaret kanë fillua te emigrojn qysh nga koha e e sundimit te skenderbeut,pastaj pas lidhjes se Prizrenit(lidhjes;1,2 dhe tre,gjatesundimit komunist te egersuarit Enver Hoxha dhe , titos i cili uashperlante trurin kosovareve,shqiptar.Te gjitha këto emigrime te dhimshme janë si pasoj e nderhyrjeve ushtarake,(luftrave)dhe mjerimitekonomik qe e mundesuan te fortit te cilët sundonin dhe shkatrronin shqiperin,Pastaj kemi dhe migrime politike gjate sundimit te Ahmet Zogut mbretit e shqiperis,dhe regjimit gjakatar te pasluftes Sulltani te Enver hoxha Edhe sot e asja dite shqiptaret nuk pushojn te emigrojn si shkak i mjerimi te konomik dhe cocial në shqiperi dhe rrethe e qark saj.
avatar
Niku
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 945
 <b>Piket</b> Piket : 995
Regjistruar : 30/01/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : tirane

http://www.hapesirajone.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi