Frika nga dashuria

Shko poshtë

Frika nga dashuria

Mesazh nga Arla prej Thu 2 Dec 2010 - 10:58

Ndoshta tingellon cuditshem, por ja qe ajo ndjenje qe na behet arsyeja madhore ne jete pervecse shume komponenteve qe ka rrit dhe shkakton friken ndaj nesh.Keni vene re ndersa jeni te dashuruar frika eshte paralel me te?E ndersa ti udhehiqesh nga dashuria frika ndien se te mbyt.Gjithe pasiguria qe vjen ka burimin frike.
Frika e ndihmon dashurine apo e pengon?
avatar
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Frika nga dashuria

Mesazh nga Geri prej Thu 2 Dec 2010 - 11:06

Teksa po bisedoja me nje shokun time qe esht goxha me i madh se un , dhe me tha "Kam Frik" per te dashuren time jan ne prag fejese por akoma nuk ishte aq i sigurt ne vetvete , e pse mendoj qe sot nje reagim i vogel i partneres dhe direkt ne kercejm nuk duam asnji gje nga ajo apo dicka tjeter , kete fakt mendoj qe e sjell xhelozia nga xhelozia e madhe dikush ka frik se mos e humb ate dhe rri i pa sigurt thot te pres dhe pak mos ka dike tjeter apo gjera te tilla qe ne dashuri jan mese normale.
Nje frik ne dashuri e pengon po ashtu dhe e demton , ne njer dashuri s'duhet kurrsesi te kesh frik duhet gjithmone ti lesh anash kto dyja ose mos ti cosh ne mendje , ne dashuri si dhe vet fjala duhet sa me shum dashuri mes dy partreve dhe jo frik apo pa siguri.


_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Frika nga dashuria

Mesazh nga Niku prej Sat 11 Dec 2010 - 6:55

frika e shkaterron dashurin nje keshill nga une asnji her mos kini frik ne dashurin tuaj sepse do e humbisni ate
avatar
Niku
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 945
 <b>Piket</b> Piket : 995
Regjistruar : 30/01/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : tirane

http://www.hapesirajone.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Frika nga dashuria

Mesazh nga Vizitor prej Sat 1 Jan 2011 - 0:03

Friga ne dashuri eshte nje nder pasojat e shume gjerave qe po ndodhin ne shoqeri, vet friga vjen kur degjon nga shoqeria se si jan genjyer , tradhetuar ne menyra te ndryshme ka raste qe dhe me nje zhgenjim fatal , pra kjo do te thot friga ne dashuri, mosbesimi qe eshte zbeh shume duke pas parasyshe qe kemi te bejm me njerz te djallezuar dhe nuk eshte dhe aq e let sa ti kuptoshe njeriun e djallezuar .Friga e pengon dashurin ne disa raste por dhe e ndihmon, sepse nga friga qe kemi mesojme me shume mbi ate dashuri duke mos lejuar veten ta leshosh aq leht, pra nje frig e vogel eshte nje gje pozitive qe mund te te ndihmoj me shume per nje dashuri te sinqert duke na percjellur dhe pengesat e saja.!
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Frika nga dashuria

Mesazh nga Burrelsja prej Sun 16 Jun 2013 - 17:55

skam frik nga dashuria kujdes po...kta tdyja ndryshojn shu m
avatar
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 23
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Frika nga dashuria

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi