Liqenet nuk mbajnë më

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Liqenet nuk mbajnë më

Mesazh nga Geri prej Fri 3 Dec 2010 - 6:59


Gjendja kritike në Kaskadën e Drinit tashmë e detyron KESH-in që të shkarkojë nga portat e hidrocentraleve te gjithe sasine e ujit qe do te sjellin lumenjte. Kjo do të thotë se nëse prurjet do të rriten, përmbytjet në zonën e Nënshkodrës do jenë edhe më agresive.
”Per te ruajtur sigurine e digave nuk mund te mbajme me prurejt dhe cdo prurje natyrore do te shkarkohet. Fierza ndodhet në nivelin kritik 290.8 metër ndërsa prurjet vazhdojnë të jenë të larta”, u shpreh kreu i KESH-it, Engjëll Zeqo.
Kreu i KESH thotë se specialistët e korporatës po monitorojnë me kujdes edhe gjendjen e digave, edhe pse siguron se ato janë plotësisht të sigurta.
Korporata pret që edhe dhjetori të jetë muaj me reshje masive cka paralajmëron se përmbytja e peste e Shkodrës gjatë këtij viti mund të jetë më e gjatë se ato të parat.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi