Përmbytjet, 13 mijë hektarë nën ujë

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Përmbytjet, 13 mijë hektarë nën ujë

Mesazh nga Geri prej Fri 3 Dec 2010 - 6:59

Emergjencat Civile në një njoftim të fundit kanë publikuar bilancin e përmbytjeve që kanë përfshirë Shkodrën dhe zonat përreth. Sipas këtij institucioni, liqeni i Shkodrës është rritur me 11 cm nga rreshjet e fundit. Gjithsej janë përmbytur rreth 13 mijë hektarë tokë, 2100 shtëpi dhe mbi 2470 banesa janë të rrethuara nga uji.Nga zonat në rrezik janë evakuuar mbi 3940 familje, ku janë përfshirë në operacione mbi 1500 policë dhe ushtarë.Të bllokuara janë rrugët për në Muriqan, Velipojë, Shirokë dhe Zogaj, ndërkohë që është e pakalueshme rruga për në fshatin Obot i Vjetër, ku niveli i ujit në rrugë është një metër.
Në Malësinë e Madhe, aksi Tamarë-Vermoshë kalohet me vështirësi, ndërsa ai Tamarë–Vukël është i pakalueshëm.Probleme qarkullimi edhe në autostradën Tiranë-Durrës, ndërkohë që është dëmtuar traseja hekurudhore pranë fshatit Muçaj.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi