Shkodra, ende në emergjencë

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Shkodra, ende në emergjencë

Mesazh nga Geri prej Tue 7 Dec 2010 - 7:05


Shkodra vazhdon të jetojë ditë të vështira, edhe pse për të dytën ditë me radhë niveli i liqenit është ulur sërish. Gjendja ka njohur nje permiresim te lehte, por emergjenca mbetet ende si në qytet dhe ne zonen e Nënshkodrës. Aktualisht ndodhen nën ujë 13700 hektarë, ndërsa nuk ka ndryshuar numri i banesave që janë të përmbytura. Disa komuna janë ende të izoluara, ndërsa 8 lagje të qytetit janë të perfshira nga uji.Forcat e ushtrise kane vijuar dhenien e ndihmes, edhe pse jo te gjithe banoret kane mundur ta perftojne ate. Disa banorë janë ankuar për mënyrën e shpërndarjes së ndihmave, pasi thonë se po abuzohet.
Ndërkohë në hidrocentrale gjendja duket disi më e mirë, pasi edhe niveli i prurjeve ka rënë.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi