Kosovë, vritet anëtari i koalicionit boshnjak

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Kosovë, vritet anëtari i koalicionit boshnjak

Mesazh nga Geri prej Wed 8 Dec 2010 - 7:13


Një përfaqësues i komunitetit boshnjak në Kosovë është vrarë me armë zjarri rreth 2 orë më parë në afërsi të Jarinës, vendkalimi kufitar mes Kosovës dhe Serbisë. Lajmin e bën të ditur “REL”, sipas të cilës viktima quhet Shefko Salkovic dhe ishte anëtar i kolicionit të boshnjakëve “Vakat”. Sipas burimit, nga atentati ka mbetur i plagosur edhe përfaqësuesi i këtij koalicioni, Sadik Idriz, i cili po udhëtonte në të njëjtën makinë me Salkovic.
Lajmi është konfirmuar edhe nga burime pranë Policisë së Kosovës, të cilat kanë deklaruar se motivet e vrasjes janë ende të paqarta.

_________________

Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi