LOTUS RIKTHEHET NË FORMULA 1

Shko poshtë

LOTUS RIKTHEHET NË FORMULA 1

Mesazh nga Dewil prej Thu 9 Dec 2010 - 5:38Lotus rikthehet në Formula 1 e shoqëruar nga skuderia e Renaultit, kështu duke lajmëruar krijimin e Lotus Renault GP që do të garojë sezonin e ardhshëm.
Të dy kompanitë kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi që do të zgjasë deri në vitin 2017-të.Renault do të ndihmojë me motorrat, bazën logjistike dhe të gjithë eksperiencën e saj në Formula 1.
avatar
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi