Tetova, 10 orë pa rrymë

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Tetova, 10 orë pa rrymë

Mesazh nga Dewil prej Fri 17 Dec 2010 - 4:38

Pjesa më e madhe e qytetit të Tetovës ka mbetur në terr të enjten pasdite, pas një defekti të madh që ka ndodhur në largpërçuesin Vrutk-Pollog –Tetovë. Për shkak të këtij defekti pa rrymë ka mbetur e tërë Tetova me fshatrat për rreth, si dhe disa fshatra mes Tetovës dhe Gostivarit.Defekti ka ndodhur në ora 14 pasdite kurse është sanuar para mesnate.

Sipas zëdhënësit të MEPSO-s, Nikolla Stojanov, ka rënë largëpërçuesi 35-kilovoltësh Vrutok-Tetovë, pas çka furnizimi i tërë rajonit me energji ishte transferuar në linjën e dytë Shkup-Tetovë.

Ky është defekti i dytë i madh që shënohet në Tetovë dy muajt e fundit.
avatar
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi