Sa perqind musliman jane ne Shqiperi?

Shko poshtë

Sa perqind musliman jane ne Shqiperi?

Mesazh nga Niku prej Fri 24 Dec 2010 - 1:46

Eshte e qarte historikisht se ne vendin tone kane bashkejetuar ne harmoni te plote njerezit me besim mysliman , katolik dhe ortodoks. Sipas ZJA SHKODRES ,historian shkodran ndikimi mysliman ne shqiperi fillon me vitin 1386 ,ku Turqit shkelin per here te pare ne Korce. Sistemi fiskal ushtarak turk pati nje jetegjatesi te madhe dhe pjesen me te madhe te popullsise e ktheu ne besimin mysliman . Edhe sot e kesaj dite myslimanet perbejne shumicen. Ndikimi i fefe te reja moderne ,si Besimtaret e Jehovait , Evangjelistet , Bahai , etj krijojne nje raport numerik te ri . jAM I MENDIMIT SE MYSLIMANET PERBEJNE 70% te popullsise ne Shqiperi.
avatar
Niku
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 945
 <b>Piket</b> Piket : 995
Regjistruar : 30/01/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : tirane

http://www.hapesirajone.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi