Kodra e Diellit, e mbushur nga turistët

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Kodra e Diellit, e mbushur nga turistët

Mesazh nga Dewil prej Sun 2 Jan 2011 - 10:18Tetovë – Festat e Vitit të Ri kanë mbushur të gjitha kapacitet turistike në Kodrën e Diellit në Tetovë. Vizitorë që kryesisht kanë ardhur nga Kosova dhe Shqipëria por edhe nga qytete të ndryshme të Maqedonisë, shprehen të kënaqur me atmosferën që mbretëron në këtë pikë turistike dimërore.

“Shumë mirë shumë mirë sot është dita e parë në borë por shumë mirë është , vijmë nga Gjakova” tha një vizitor.

“Po tashi për kafe dhe çaj kemi dal po shumë mirë është më pëlqen” tha një vizitor.

“Shumë mirë është borë ka shumë pak nuk ka shumë po pritet që do bjer” tha një vizitor.

“Unë për vete punoj gjatë kohë me skijim dhe kushtet i bëjmë si na konvenon vetë por kjo për tu përshtatur më tepër mysafirëve që vijnë këtu”
Nga hoteli ‘Bora’, shprehen se sezoni sivjemë është i mirë ndërsa presin ditë edhe më të mirë me fillimin e të reshurave të borës” tha një vizitor.

“Momentalisht kemi mysafir mirë është por jo prej momentit kur kemi pritur më herrët por edhe rrethanat janë të atilla borë nuk ka pasur sa duhet. Kapaciteti diku te 97 apo 98 për qind është plot, eventualisht mundë të ndodh t’ lirohet një apo dy dhoma në apo dy net por për momentin jemi krejt të rezervuar” tha Shadan Huseini, përfaqësues i hotelit ‘Bora’.

Javën që vjen drejtuesit e objekteve hotelierike presin reshje më të mëdha të borës dhe me këtë edhe rritje të fluksit të turistëve.
avatar
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi