Virusi AH1N1 Prishtinë konfirmon tre raste të reja

Shko poshtë

Virusi AH1N1 Prishtinë konfirmon tre raste të reja

Mesazh nga Dewil prej Sun 2 Jan 2011 - 10:27PRISHTINE- Në Kosovë janë konfirmuar dhe tre raste të reja të të infektuarve me Virusin A H1N1. Drejtor i Klinikës Infektive në Prishtinë, Shemsi Dreshaj ka thënë për mediat se gjendja shëndetësore e të infektuarve është stabile dhe jashtë rrezikut për jetën.

Këto tri raste janë nga e njejta familje me personin i cili ishte raportuar dy ditë më parë me virusin A H1 N1 Autoritetet thonë se këto raste nuk duhet të jenë shkak për shqetësim.

Masat e domosdoshme për të qenë të kujdesshëm ndaj kësaj situate është edhe higjiena personale ndërsa u bëhet thirrje qytetarëve të paraqiten tek mjeku në cdo rast të konstatimit të shenjave të gripit.
avatar
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi