Zyrtare: Alomeroviç transferohet në Shkëndijë

Shko poshtë

Zyrtare: Alomeroviç transferohet në Shkëndijë

Mesazh nga Dewil prej Fri 7 Jan 2011 - 23:37Skuadra Tetovare Shkëndija sot publikoi edhe lojtarin e dytë i cili do të përforcojë radhët e tyre. Fjala është për Shkupjanin Alomerovic.

Mesfushori 30 vjeçar do të jetë pjesë e skuadrës së Shkëndijës deri në fund të sezonit me opcion për të vazhduar kontratën edhe për nje vit. Lajmin e kanë konfirmuar edhe drejtuesit të Shkëndijës , të cilët shprehen të kënaqur me këtë transferë dhe mendojnë se ky transferim do ti ndihmojë skuadrës në rrugën e sajë drejt titullit kampion në Ligën e pare të Maqedonisë.

Alomerovic para nënshkrimit me Shkëndijën ishte pjesë e Bylis të Shqipërisë, ndërsa gjatë karrierës së tij ka qenë pjesë edhe Sileksit, Bregalnicës, Bashkimit Kumanovë, Milano, Sloga , Marek (Bulgari) si dhe klubit të njohur Hungarez Zalaegerszeg.
avatar
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi