Korrupsioni në nivelet e larta të qeverisjes

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Korrupsioni në nivelet e larta të qeverisjes

Mesazh nga Geri prej Tue 11 Jan 2011 - 8:45


Top Channel denoncon sot korrupsionin në nivelet më të larta të qeverisë.


Pazaret që bëhen, që nga ato më të
thjeshtat për vende pune dhe deri tek cështjet më të mëdha, ku
diskutohet për ndarjen e tenderave për njerëzit e pushtetit, dhënien e
licensave për persona afër politikës dhe politikanëve në pushtet, të
gjitha këto nga zyrtarët më të lartë dhe brenda zyrave të shtetit.

Emisioni “Fiks Fare” do të tregojë përmes një videoje të incizuar se si
persona në nivelet më të larta të qeverisjes ndikojnë në dhënien e
favoreve ekonomike për biznese dhe biznesmenë, si pas ndarjes së tortës
së pushtetit politik, politika ndan edhe tortën ekonomike, paratë dhe
pasurinë e shqiptarëve.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi