JO dietës në shtazani!

Shko poshtë

JO dietës në shtazani!

Mesazh nga Geri prej Fri 8 May 2009 - 12:05Në disa studime eksperimentale, shkencëtarët kanë analizuar dietat
restriktive (dietat të cilat kufizojnë marrjen e ushqimeve të caktuara)
gjatë
shtatzënisë, me ç’rast është vërejtur se në fazën e hershme të
shtatzënisë, nën ndikimin e këtyre dietave ka qenë i pamundur deponimi
i yndyrave në
indet përkatëse, dhe kështu yndyrat kanë filluar të deponohen në
organet tjera, siç është zemra.
Duke u bazuar në këto rezultate, autorët e studimit të botuar në
revistën shkencore amerikane “Journal of the Federation of American
Societies of
Experimental Biology”, rekomandojnë që shtatzënat të shmangin dietat
restriktive, sepse në këtë mënyrë do të krijojnë bazë për probleme
shëndetësore
të fëmijës së tyre në jetën e mëvonshme.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi