Jogurti heq erën e keqe të gojës

Shko poshtë

Jogurti heq erën e keqe të gojës

Mesazh nga Geri prej Fri 8 May 2009 - 12:07Jogurti ndihmon rimbushjen e zorrëve me baktere të mira dhe njëkohësisht ndihmon të keni gojë më të shëndetshme.
Mjekët shpesh rekomandojnë konsumimin e jogurtit për të larguar
bakteret e dëmshme, dhe në rastin e erës së keqe të gojës edhe
baktereve që shkaktojnë
kutërbim.

Përveç jogurtit, në eliminimin e erës së keqe ndihmon edhe ngrënia e
majdanozit në mes të ushqimeve, që freskon aromën tuaj. Majdanozi ka
efekt
antibakterial dhe antifungal (kundër kërpudhave).

Konsumimi i sasive të mëdha të lëngjeve, veçanërisht ujit, po ashtu preferohet në rastet e aromës së pakëndshme të gojës.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi