Parlament, sherr në seancë

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Parlament, sherr në seancë

Mesazh nga Geri prej Mon 17 Jan 2011 - 7:17Tensione të ashpra janë verifikuar në këto momente në Parlament, pasi kryeministri Sali Berisha ka përdorur një sërë akuzash personale ndaj liderit të opozitës,Edi Rama.


Duke folur për videon “e montuar”, Berisha ka theksuar se atë e ka bërë një njeri që ka akuzuar babain e tij.

“Pak ditë më parë, kryetari juaj shfaqi një video. Me cakallin e tij e
kishte bërë sic donte ai. Kishte montuar një pjesë që thoshte:
kryeministri, direktivë për tenderin. Kam ndjerë një kënaqësi të madhe.
Pse, sepse kur ta bën këtë ai që ka akuzuar të atin për baba të djalit
të tij, që ka paditur të atin, Kristaq Ramën, në gjykatë dhe s’ka
pranuar të bëjë analizën...”, ka deklaruar Berisha.

Të indinjuar, deputetët e opozitës janë ngritur në këmbë dhe janë
drejtuar pranë postit ku ulet kryeministri. Rojet e gardës janë vendosur
në radhë për të shmangur ndonjë degradim të situatës, ndërsa kryetarja
Topalli ka ndërprerë seancën.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi