Demonstrata, edhe në mediat ndërkombëtare

 :: Zone e Lire :: Lajme

Shko poshtë

Demonstrata, edhe në mediat ndërkombëtare

Mesazh nga Geri prej Fri 21 Jan 2011 - 5:15Demonstrata e sotme dhe situata e krijuar përpara Kryeministrisë është pasqyruar me shpejtësi edhe në mediat ndërkombëtare.

BBC, ANSA, Corriere della Sera, kanë pasqyruar përleshjet mes demonstruesve dhe policisë, duke raportuar ngjarjet më të fundit.
“Në Tiranë policia ka ndërhyrë me forcë duke përdorur ujë me presion,
mjete me gaz lotsjellës dhe shkopinjtë e gomës për të shpërndarë mijëra
mbështetës të opozitës të cilët po demonstronin përpara selisë së
qeverisë shqiptare”, shkruan BBC në shqip.
avatar
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19697
 <b>Piket</b> Piket : 23781
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000780195284#!/pages/M

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Zone e Lire :: Lajme

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi